Retina – Przychodnia i Szpital Okulistyczny

Gimnazjalna 1, Warszawa

Plastyka powiek (od 1500 zł), odwinięcie powieki (od 1800 zł) w Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina

Wybierz opcję

Wyróżniki

Profesjonalne zabiegi z zakresu blefaroplastyki; poprawa komfortu życia, optyczne odmłodzenie twarzy

Komentarze klientów Groupon

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie komentarze klientów Groupon pochodzą od osób, które skorzystały z oferty tego Partnera. Prośby o wystawienia komentarza są wysyłane mailowo do klientów, którzy zakupili ofertę.

O tej ofercie


Ptoza (opadająca powieka)


Opadająca powieka (ptoza) – schorzenie oczu, które dotyka nie tylko dorosłych, ale także i dzieci. Uznawane często tylko za defekt kosmetyczny, może w istocie zakłócać normalne widzenie lub przekształcić się w przypadłość nazwaną leniwym okiem. Opadająca powieka może być wrodzonym schorzeniem, następstwem starzenia się organizmu, lub chorób ogólnoustrojowych.

Objawy:

Głównym objawem, najbardziej widocznym jest opadanie powieki. Dotyczyć może to zarówno jednej, jak i dwóch powiek. W przypadku wrodzonej ptozy jest ona już zauważalna od najmłodszych lat– wówczas fałda górnej powieki jest dłuższa w stosunku do drugiej. Osoby dorosłe, cierpiące na to schorzenie, zazwyczaj pomagają sobie w lepszym widzeniu, poprzez uniesienie jednej z brew.

Przyczyny schorzenia:

 • starzenie się skóry,
 • nadmiar skóry,
 • nadmiar złego oświetlenia w miejscu pracy,
 • ukształtowanie twarzy przez osłabienie mięśnia dźwigacza powieki,
 • uszkodzenie nerwu okoruchowego lub jądra nerwu w mózgu
 • zmiany nowotworowe.

Należy również zauważyć, iż opadanie powieki może mieć związek z cukrzycą lub innymi chorobami, które są jej następstwem.

Jednakże, u większości osób powodem opadania powiek jest starzenie się organizmu. Po 25 roku życia ilość włókien kolagenowych znacząco spada, co powoduje, iż skóra traci swoją jędrność i sprężystość. Najbardziej widoczne jest to w okolicach, gdzie skóra jest najcieńsza, czyli właśnie m.in. na powiekach. Wraz z upływem czasu słabną również mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi, co jest kolejnym czynnikiem wpływającym na rozwój ptozy. Niewłaściwie dobrane szkła kontaktowe, także mogą mieć w tej kwestii znaczenie.

Ptoza a operacja:

Zabieg powinien być dostosowany do przyczyn powstania ptozy. Przy poważnych schorzeniach, celem zabiegu jest poszerzenie pola widzenia, z kolei w innych sytuacjach, jest to uzyskanie młodszego i bardziej estetycznego wyglądu.


Plastyka powieki – operacja wycięcia nadmiaru skóry (blepharoplastyka)


Plastyka powiek to specjalistyczny zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry i nagromadzonego tłuszczu z okolicy oka. Cała operacja trwa ok. 1 godziny i jest wykonywana ze znieczuleniem miejscowym. Po kilku dniach od zabiegu szwy zostają usunięte, a po tygodniu pacjent może wrócić do swoich obowiązków zawodowych. W zależności od indywidualnych cech pacjenta, efekt zabiegu utrzymuje się nawet do kilkunastu lat, a niekiedy jest on stały.

Wizyta kwalifikacyjna

Podczas wstępnej konsultacji z lekarzem chirurgiem należy poinformować lekarza o wszelkich dolegliwościach, przebytych chorobach, a także przyjmowanych lekach, witaminach oraz ewentualnych nałogach (np. paleniu). Zadaniem specjalisty jest z kolei poinformowanie pacjenta o przebiegu zabiegu oraz decyzja do niego się kwalifikuje.

Możliwe efekty: twarz odzyskuje młodzieńczy i wypoczęty wygląd, powieki nie ograniczają pola widzenia, usunięcie worków pod oczami, wygładzenie zmarszczek.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazania:

Osoby w różnym wieku – problemy z powiekami dotyczą zarówno osób starszych (z powodu osłabienia mięśnia okrężnego oka, utrata sprężystości skóry itd.), jak również osób młodych młode (z powodu dziedziczonych genów, wpływu śródkowiska itd.)

Przeciwwskazania:

 • aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
 • złe wyniki badań,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • tendencje do tworzenia bliznowców,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby psychiczne.

Szczególną ostrożność należy zachować u pacjentów z cukrzycą i nadciśnieniem tętniczym.


Odwinięcie powieki dolnej lub górnej


Ta przypadłość polega na odstawaniu brzegu rzęsowego od powierzchni gałki ocznej. Przyczyną tego stanu rzeczy są najczęściej zmiany związane z wiekiem, takie jak m.in. zmniejszenie napięcia mięśnia okrężnego oka. zwiotczenie skóry powieki dolnej, tarczki powiekowej.

Odwinięcie powiek sprawia, iż gałka jest zaczerwieniona a oko łzawi – może to prowadzić do licznych stanów zapalnych, w tym owrzodzenia rogówki.

Kwalifikacja do zabiegu

Rozpoznanie schorzenia odbywa się poprzez rozmaite badania kliniczne (badanie w lampie szczelinowej, oględziny za dnia, palpacja).

Jest to operacja okulistyczna w warunkach sali operacyjnej wymagająca obłożenia pola operacyjnego z przykryciem całej twarzy i szyi sterylnym, oddychającym materiałem medycznym. Operacja trwa od 1 - 2 godzin. Osoby ze zdiagnozowaną klaustrofobią powinny o tym fakcie poinformować lekarza podczas konsultacji i kwalifikacji do operacji.

Warunki

Groupon ważny przez 3 miesiące od daty zakupu i dostępny po zakupie w zakładce Moje groupony. Realizacja i umawianie wizyt od 18.11.2019r.
Ograniczenia: 1 osoba może kupić maks. 4 groupony, ale wykorzystać maks. 2 groupon, 2 przekazać jako prezent. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.
Dodatkowe informacje: po przybyciu pokaż groupon na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany. Wizyta kwalifikacyjna – 170 zł (oboje oczu). Lekarze wykonujący zabieg to doktorzy nauk medycznych.
Sprawdź dostępne terminy i rezerwuj tel. 22 664 44 33 lub 693 722 448. Zmiana terminu lub odwołanie rezerwacji możliwe jest z 24-godzinnym wyprzedzeniem, w innym przypadku groupon przepada.
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.

Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.

Retina – Przychodnia i Szpital Okulistyczny

Retina od ponad 15 lat oferuje swoim pacjentom bogatą wiedzę oraz doświadczenie (ponad 10 000 wykonanych operacji okulistycznych) poparte badaniami, wykonywanymi na najnowocześniejszym sprzęcie. Mieszcząca się w Warszawie placówka zapewnia swoim pacjentom profesjonalizm oraz najwyższą jakość wykonywanych usług.

W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina pracuje doświadczony zespół specjalistów, doktorzy nauk medycznych z dużym doświadczeniem w chirurgi oka i plastyki powiek. Należą do m.in. do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, European VitreoRetinal Society, European Contact Lens Society of Ophthalmologists, American Academy of Ophthalmology, World Glaucoma Association. Wykonują oni m.in. zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, zabiegi usunięcia zaćmy, i zaawansowane zabiegi witrektomii.

Atuty Przychodni i Szpitala Okulistycznego Retina:

 • Wieloletnia wiedza i doświadczenie wysoko wykwalifikowanych okulistów
 • Najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz zaawansowane technologie operacyjne
 • Najwyższa jakość wykonywanych usług oraz profesjonalizm

Retina – Przychodnia i Szpital Okulistyczny