Optegra Sieć Klinik Okulistycznych

Laserowa korekcja wzroku (od 999 zł), w tym metodą Lentivu® (7299 zł) w Klinice Okulistycznej Optegra – 1 z 9 miast

Do -55%
Wybierz opcję

Wyróżniki


Bezpieczna likwidacja wad wzroku: krótkowzroczność do -12 dioptrii, nadwzroczność do +6 dioptrii, astygmatyzm do 6 dioptrii

Komentarze


100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie recenzje pochodzą od osób, które skorzystały z ofert tego partnera.
Ta oferta nie ma jeszcze żadnych recenzji.

W skrócie


Dobry wzrok jest niezbędny do pracy, codziennych aktywności i wysokiej jakości życia. Podczas uprawiania sportów okulary stają się ograniczeniem i powodem do zmartwień – co jeśli się zniszczą lub zgubią?

Jak wyglądałaby codzienność, gdyby poprzez jeden szybki, bezbolesny i bezpieczny zabieg przywrócić ostrość widzenia? To wymarzona wolność od noszenia okularów lub soczewek.

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku należą do najbezpieczniejszych i bardzo precyzyjnych zabiegów medycznych dedykowanych osobom z krótkowzrocznością, nadwzrocznością lub astygmatyzmem. Jeden prosty zabieg na zawsze uwalnia od noszenia okularów czy soczewek.

Optegra jest liderem w laserowej korekcji wzroku i kliniką pierwszego wyboru. Podczas 20 lat działalności wykonano już ponad 200 000 takich zabiegów, a 98% pacjentów Optegry nie rozważało wcześniej wyboru innej kliniki przed decyzją o zabiegu korekcji wzroku.

Optegra to jedna z największych w Europie międzynarodowych sieci nowoczesnych klinik okulistycznych.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie i najwyższą jakość, specjaliści Optegry oferują swoim pacjentom najwyższy standard wykonywanych usług.

Wybierz 1 z 5 opcji

 • 7299 zł zamiast 9600 zł za mikrosoczewkową korekcję wzroku metodą Lentivu® dla pary oczu
 • 6599 zł zamiast 8400 zł za zabieg laserowej korekcji wzroku metodą Femtolasik dla pary oczu
 • 5599 zł zamiast 6400 zł za zabieg laserowej korekcji wzroku metodą EBK™ dla pary oczu
 • 1998 zł zamiast 4400 zł za zabieg laserowej korekcji wzroku metodą Lasek dla pary oczu
 • 999 zł zamiast 2200 zł za zabieg laserowej korekcji wzroku metodą Lasek dla jednego oka

Wizyta kwalifikacyjna za 0 zł.

Zabiegi są przeznaczone dla każdego, bez względu na zasobność portfela – wydatki związane z wymianą okularów czy soczewek, a także wszelkie preparaty pielęgnacyjne, to na przestrzeni lat koszt wielokrotnie wyższy niż jednorazowa korekcja wzroku. Decyzja o zakupie usługi nie wiąże się z żadnym ryzykiem finansowym – w przypadku braku kwalifikacji do zabiegu pacjent otrzymuje pełen zwrot środków.


Opis metodLentivu® – metoda laserowej korekcji wzroku III generacji.


Lentivu® to przełomowe, autorskie rozwiązanie Optegra, zapewniające najwyższą jakość mikrosoczewkowej korekcji wzroku. To najbardziej nowoczesna metoda korekcji wzroku, podczas której lekarz okulista w 24 sekundy skoryguje Twoją wadę wzroku.

W trakcie zabiegu nie stosuje się lasera excimerowego, tradycyjnie wykorzystywanego w laserowej korekcji wzroku. Wszystko odbywa się na jednym urządzeniu – VisuMax firmy Zeiss. Ingerencja w powierzchnię rogówki jest ograniczona do minimum – do kilkumilimetrowego nacięcia – dzięki temu zabieg jest najmniej inwazyjny.

Następnego dnia po zabiegu nie ma przeciwskzazań do:

 • pracy np. przy komputerze,
 • robienia makijażu,
 • biegania, ćwiczeń na siłowni i ogólnej aktywności fizycznej,
 • oglądania telewizji lub czytania książek.

Zabieg Lentivu® przeznaczony jest dla osób:

 • krótkowzrocznych (od -0,50D do – 10,0D),
 • z astygmatyzmem (do 5,0D).

Bezpieczna, szybka bezbolesna korekcja wzroku, gdyż:

 • Lentivu® jest najmniej inwazyjną metodą korekcji wzroku dostępną na rynku,
 • następnego dnia po zabiegu można wrócić do aktywności, w tym: pracy, sportu, hobby,
 • zabieg na jednym oku trwa około 24 sekund,
 • na świecie wykonano już 1 mln zabiegów metodą Lentivu®.

FemtoLASIK – metoda laserowej korekcji wzroku II generacji


Metoda FemtoLASIK jest uznawana na świecie za „złoty standard” chirurgii refrakcyjnej, ze względu na bezpieczeństwo śródoperacyjne, precyzję, duży zakres korygowanych wad oraz lepszą jakość widzenia po zabiegu w stosunku do starszych metod.

Dzięki laserowi femtosekundowemu stosowanemu do wytworzenia płatka rogówki, metoda ta zapewnia małą inwazyjność zabiegu oraz krótką, nieuciążliwą rekonwalescencję. Pacjenci po zabiegu FemtoLASIK znacznie rzadziej uskarżają się na uczucie suchości oczu czy rozproszenia wokół źródeł światła w porównaniu do EBK, PRK, LASEK.

Zakres korekcji wad wzroku za pomocą metody FemtoLASIK jest bardzo szeroki: od -12,00 dioptrii (krótkowzroczność) do +6,00 dioptrii (nadwzroczność) oraz do 6 dioptrii cylindrycznych (astygmatyzm). Tą metodą można skorygować większość wad wzroku. Rezultaty są wyjątkowo satysfakcjonujące. Do codziennych aktywności, jak np. prowadzenie samochodu czy praca przy komputerze, można wrócić zwykle po jednym dniu. Na regularny powrót do ćwiczeń i sportu należy poczekać ok. miesiąca.


EBK™ – metoda laserowej korekcji wzroku I generacji


EBK to zabieg korekcji wad wzroku polegający na zastosowaniu narzędzia EpiClear, które przygotowuje powierzchnię oka do powierzchownego działania lasera. Po zabiegu należy przez kilka dni nosić soczewkę kontaktową, która pełni funkcję opatrunku pooperacyjnego. Przez kolejne 2-3 doby, Pacjent odczuwa przemijające dolegliwości bólowe.

Metoda ta umożliwia korekcję niewielkich wad wzroku i jest najlepszy do korekcji krótkowzroczności oraz astygmatyzmu. Trwa on zaledwie kilka minut i jest bezbolesny. Zabieg umożliwia korekcję wad wzroku w przypadku przeciwwskazań do wykonania metody FemtoLASIK oraz Lentivu np., gdy oczodół jest za głęboki albo rogówka zbyt cienka.

Najwcześniej po kilku dniach od zabiegu można powrócić do codziennych aktywności, pracy, kontaktu z komputerem i prowadzenia samochodu. Do uprawiania ulubionego sportu lub regularnych treningów, np. na siłowni, można wrócić po ok. miesiącu. Wyraźne widzenie zostaje przywrócone w ciągu kilku tygodni. U niektórych pacjentów, w czasie 12 miesięcy od przeprowadzenia zabiegu, zdarzają się pewne wahania w ostrości wzroku.


Lasek – metoda laserowej korekcji wzroku I generacji


LASEK to metoda laserowej korekcji wzroku umożliwiająca korekcję krótkowzroczności, niewielkiej dalekowzroczności i astygmatyzmu. W metodzie tej usunięcia nabłonka dokonuje się metodami chemicznymi. Następnie, tak jak w przypadku metody EBK, działaniu lasera zostają poddane wierzchnie warstwy rogówki.

Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i jest bezbolesny – odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przez kolejne 2-3 doby, pacjent odczuwa przemijające dolegliwości bólowe, nadwrażliwość na światło oraz łzawienie. Po zabiegu przez kilka dni należy nosić soczewki kontaktowe, które pełnią rolę opatrunku. Około tygodnia po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności, pracy, kontaktu z komputerem i prowadzenia samochodu. Do uprawiania ulubionego sportu lub regularnych treningów, np. na siłowni, można wrócić po ok. miesiącu. Natomiast ostateczna wada wzroku może się stabilizować nawet kilka miesięcy.


Fakty i mity dotyczące laserowej korekcji wzroku


Korekcja wzroku jest bezpieczna

„Zabiegi korekcji wzroku należą do najbezpieczniejszych zabiegów medycznych. Optegra jest liderem w laserowej korekcji wzroku – wykonaliśmy już ponad 200 000 takich zabiegów.”

Lek. Barbara Czarnota – OPTEGRA Poznań

Korekcja wzroku nie boli

„Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Oczy są znieczulone silnie działającymi kroplami, które mają natychmiastowe działanie. Dzięki najnowocześniejszym (głębokim) metodom laserowej korekcji wzroku II i III generacji, tj. FemtoLASIK lub Lentivu®, również po zabiegu ból nie jest odczuwalny, występuje jedynie lekki dyskomfort, który ustępuje następnego dnia.”

Lek. Renata Rakoczy-Gołda – OPTEGRA Kraków

Korekcja wzroku jest niemal dla każdego

„Do zabiegu korekcji wzroku kwalifikuje się 85-90% pacjentów w wieku 20-40 lat. Astygmatyzm, wielkość wady (duża czy mała) oraz ogólny stan zdrowia pacjenta nie są zwykle przeciwskazaniami do zabiegu korekcji wzroku.”

Lek. Dominik Uram – OPTEGRA Wrocław

Korekcja wzroku daje stałe efekty

„Rezultaty laserowej korekcji wzroku mają charakter stały i niezwykle rzadko zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć. Zdecydowana większość pacjentów pozbywa się wady wzroku na zawsze.”

Lek. Piotr Krzywicki – OPTEGRA Szczecin

Pobierz broszurę Fakty i Mity.

Warunki


Groupon ważny do 31.03.2019 i dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony.
Ograniczenia: oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.
Dodatkowe informacje: po przybyciu na zabieg przekaż pracownikowi recepcji wydrukowany groupon. Dla klientów z ważnym Grouponem wizyta kwalifikacyjna jest bezpłatna – pokaż go pracownikowi recepcji, aby nie płacić za wizytę. Na wizytę kwalifikacyjną należy się umówić w ciągu 30 dni od zakupu grouponu. Po wizycie kwalifikacyjnej możliwa jest zmiana metody ze wskazań medycznych ze zwrotem lub dopłatą brakującej kwoty za pośrednictwem portalu Groupon. Przy wyborze zabiegów Lasek i EBK może zaistnieć konieczność podania pacjentowi leku MMC, który wiąże się z dodatkową płatnością w kwocie 149 zł za jedno oko.
Sprawdź dostępne terminy i rezerwuj wizytę kwalifikacyjną na rejestracja.optegra.com.pl lub dzwoniąc pod numer 22 242 62 60 w ciągu maks. 30 dni od daty zakupu grouponu. Decyzja o zakupie grouponu nie wiąże się z żadnym ryzykiem finansowym – w przypadku braku kwalifikacji do zabiegu pacjent otrzymuje pełen zwrot środków za wykupiony zabieg.
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.

OPTEGRA – Sieć Klinik Okulistycznych


Optegra Polska od ponad 20 lat oferuje swoim pacjentom bogate doświadczenie (ponad 200 tysięcy wykonanych zabiegów korekcji wzroku) idące w parze z innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie medycyny. Międzynarodowa sieć klinik okulistycznych zapewnia profesjonalizm oraz najwyższą jakość medyczną. Sieć należy do placówek stosujących Okołooperacyjną Kartę Kontroli, która jest elementem inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) „Bezpieczna chirurgia ratuje życie”, mającej na celu ograniczenie liczby komplikacji u operowanych pacjentów.

Krajowy zespół tworzą lekarze należący m.in. do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, European Society of Cataract and Refractive Surgeons, European Glaucoma Society, German Ophthalmological Society i European Society of Retina Specialists. Wykonują m.in. zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, zabiegi usunięcia zaćmy, likwidacji stożka rogówki, chirurgię zeza i zaawansowane zabiegi witrektomii.

Atuty Kliniki Optegra:

 • indywidualny program leczenia dostosowany do potrzeb każdego pacjenta
 • transparentna cena: cennik zawiera przejrzyste stawki, bez ukrytych kosztów
 • międzynarodowa sieć klinik okulistycznych zapewnia profesjonalizm oraz najwyższą jakość medyczną
 • wysoko wykwalifikowani okuliści: stale poszerzający swoją wiedzę i podnoszący umiejętności
 • zaawansowane technologie operacyjne i najnowocześniejszy sprzęt medyczny

Optegra Sieć Klinik Okulistycznych

Zabieg kosmetyczny, Wzrok, Operacja wzroku
By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.