Brak nowych powiadomień
Do -42%
10+ kupionych
Wybierz opcję

Wyróżniki

W repertuarze: „Okno na Parlament”, „Bracia Karamazow”, „Tatuś”, „Smutki tropików”, „Leśni. Apokryf”

W skrócie

Oferta

  • Bilet na wybrany spektakl
  • Kiedy: 06-28.11.2019 o godz. 17 lub 19
  • Gdzie: Teatr Polski we Wrocławiu

„Okno na parlament”

Spektakl ten jest zabawną historią wysoko postawionego polityka, uwikłanego w romans z sekretarką lidera opozycji. Dowcipne dialogi, dobre gagi, skomplikowana kaskada zdarzeń i odrobina przerysowanych postaci dopełniają dzieła, które bawi publiczność do łez.

„Bracia Karamazow”

Inspiracją do powstania przedstawienia była powieść Fiodora Dostojewskiego o tym samym tytule. Reżyser podejmuje grę z pisarzem, nadając mrocznemu, trudnemu, a nieraz ciężkiemu stylowi artysty nieco humoru oraz lekkości.

„Tatuś”

Inspirowany powieścią Henry’ego Farrella „Co się zdarzyło Baby Jane?” dramat opowiada o relacji między dorosłym rodzeństwem. Bohaterowie żyją w tym specyficznym trójkącie z tytułowym ojcem. Tkwiąc w toksycznych relacjach, nie potrafią lub nie chcą pogodzić się z mijającym czasem i ze starością.

„Smutki tropików”

Spektakl opowiada o uciekających od rzeczywistości trzydziestolatkach. Bohaterowie będą na pierwszy rzut oka niewidoczni, jednak cały czas obecni – nieruchomi, zamknięci w namiotach, delikatnie oświetleni lampkami. Widzowie będą mogli dojrzeć ich emocje, zatapiane na co dzień w ekranach smartfonów i tabletów.

„Leśni. Apokryf”

Spektakl ma strukturę kolażu obrazów, nawiązujących do tekstów okupacyjnych Różewicza i m.in. dramatu „Do piachu”. Opowieść snuje się wokół przemocy i pogardy, opowiadając o polskich żołnierzach i rozpadzie więzi społecznych.

Warunki

Jak skorzystać z grouponu?
1. Groupon jest dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony.
2. Sposób realizacji: wydrukowany groupon należy wymienić najpóźniej dzień przed spektaklem na bilet w kasach teatru przy ul. Zapolskiej 3 (Scena im. Grzegorzewskiego) lub w kasie przy ul. Świdnickiej 28 (Scena Kameralna), czynne w godz. 11-14 i 15-19 od wtorku do soboty.
3. Weź bilet.
Ograniczenia: brak możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc. 1 osoba może kupić i wykorzystać maks. 4 groupony. 
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.
Ważność: Groupon ważny w dniu wydarzenia.

Teatr Polski

Prymus w (swojej) klasie – tak można określić teatr, którego p.o dyrektora jest Kazimierz Budzanowski. Zdaniem Instytutu Badawczego IPC jest to bowiem najpopularniejszy teatr wśród wrocławian, gdyż od lat odwiedza go najwięcej mieszkańców miasta ceniących sobie kulturalną rozrywkę na poziomie. Co więcej, branżowy miesięcznik „Teatr” w dorocznej ankiecie przeprowadzanej wśród krytyków od lat niezmiennie docenia artystyczne osiągnięcia Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wyróżnienia dotyczą m.in. kategorii na najlepsze przedstawienie, najlepszą scenografię czy też najlepszą reżyserię. Poza pismami branżowymi prestiż miejsca potwierdzają dziennik „Rzeczpospolita” oraz tygodniki „Polityka” i „Wprost”.

Tylko w ciągu ostatnich lat teatr zdobył ponad 155 nagród indywidualnych i zbiorowych, w tym Grand Prix na festiwalach międzynarodowych, co jest wydarzeniem precedensowym w całej historii teatru. Na dodatek badania Centrum Monitoringu Społecznego i Kultury Obywatelskiej uznały Teatr Polski we Wrocławiu za najbardziej rozpoznawalną markę na Dolnym Śląsku.

Teatr Polski

Nocna rozrywka, Teatr i widowiska, Rozrywka i czas wolny, Teatr lub widowisko