Gemini Klinika Okulistyczna

Zdeňka Chalabaly 3041/2, Ostrava-Bělský Les

Laserowa korekcja wzroku od 1999 zł w Klinice Okulistycznej Gemini w Czechach

Wybierz opcję

Wyróżniki

Sposób na likwidację wad wzroku: krótkowzroczności do -10 dioptrii, dalekowzroczności do +6 dioptrii, astygmatyzmu do 10 dioptrii

Komentarze

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie recenzje pochodzą od osób, które skorzystały z ofert tego partnera.
M
Malwina
1 Oceny1 reviews
luty 16, 2020
Super! Wszystko na najwyższym poziomie. POLECAM!!!

O tej ofercie

Dzięki dostępnym na rynku nowoczesnym laserom, możliwe stało się bezpieczne i mało inwazyjne korygowanie wad wzroku takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Dotyczy to także starczowzroczności, czyli potrzeby używania okularów do czytania, która często występuje po 40 roku życia. Z kolei nowa metoda Lasik Extra wpływa na wzmocnienie rogówki i pozwala utrwalić efekt zabiegu.


Wizyta kwalifikacyjna


Pacjent musi przyjechać na wstępne badania kwalifikacyjne, gdy:

 • ukończył 40 rok życia
 • posiada plusowe dioptrie (dalekowzroczność)
 • posiada więcej niż -10 dioptrii
 • ma wadę cylindryczną (astygmatyzm) wyższy niż + 2 lub -2

Przyjeżdżając na badania wstępne lub operację, pacjent musi pamiętać o następujących wytycznych:

 • w przypadku badań wstępnych, 3 dni przed wizytą nie należy używać soczewek kontaktowych, przed zabiegiem, ten okres wynosi 5 dni,
 • pacjent musi mieć ze sobą osobę towarzyszącą (kierowcę), podczas badania zakraplane są oczy, co uniemożliwia prowadzenie samochodu,
 • kobiety przed badaniem lub operacją nie powinny stosować makijażu,
 • choroba, przeziębienie lub stany zapalne są przeciwwskazaniem do zabiegu
 • wada wzroku powinna być stabilna minimum 2 lata
 • pacjent decydujący się na laserową korekcję wzroku, musi mieć skończone 18 lat
 • ciąża lub okres karmienia są przeciwwskazaniem do operacji laserowej. Z operacją laserową należy poczekać aż do zakończenia okresu karmienia.

Badania wykonywane przed operacją:

 • pomiar ilości dioptrii i ostrości widzenia
 • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
 • pomiar grubości i zakrzywienia rogówki
 • pomiar długości gałki ocznej
 • pomiar średnicy źrenicy i tęczówki
 • badanie przedniego i tylnego segmentu oka (przednia komora oka, dno oka)
 • badanie stopnia nawilżenia oka

Dostępne opcje


Wybierz 1 z 6 opcji

 • 1999 zł za laserową korekcję wzroku metodą Femto Lasik (1 oko)
 • 3999 zł za laserową korekcję wzroku metodą Femto Lasik (2 oczu)
 • 2799 zł za laserową korekcję wzroku metodą Crystal Lasik (1 oko)
 • 5599 zł za laserową korekcję wzroku metodą Crystal Lasik (2 oczu)
 • 2999 zł za laserową korekcję wzroku metodą 7D Diamant Lasik (1 oko)
 • 5999 zł za laserową korekcję wzroku metodą 7D Diamant Lasik (2 oczu)

Dostępne metody:


Femto Lasik

Na powierzchni oka, przy użyciu lasera, wytwarza się cienki płatek tkanki (nabłonka rogówki) o grubości 180 μm (mikrometrów), pod którym korygowana jest wada wzroku. Dzięki temu, że głowica lasera jest tylko przyłożona do oka i nie zachodzi mechaniczny ruch po jego powierzchni, zabieg jest mało inwazyjny i delikatny. Wytworzony przez laser płatek jest niezwykle precyzyjny, dlatego, że łatwiej można modelować jego rozmiar oraz kształt. Sterowany komputerowo promień lasera pozwala na znacznie bezpieczniejszą, bardziej precyzyjną i mniej obciążającą operację niż starsze metody (takie jak LASIK czy LASEK wykonywane przy użyciu aparatu mechanicznego). Na operację wykonywaną tą metodą, pacjent ma 2-letnią gwarancję.

Crystal Lasik

Zabieg wykonywany jest przy użyciu nowego szwajcarskiego lasera femtosekundowego Crystal Line firmy Ziemer. Operacja tą metodą składa się z 2 etapów. W pierwszej oddziela się cienką warstwę nabłonka, która zapewnia mało uciążliwy okres pooperacyjny oraz przejrzystość oka. Druga część zabiegu polega na laserowej regulacji optyki oka tak, aby widzenie było jak najlepsze. Lasery Ziemera są bardzo szybkie (częstotliwość rzędu MHz – megaherców) i mniej inwazyjne (delikatniejsze) (energia impulsu rzędu nJ – nanodżuli). Jest to jeden z najszybszych i najdelikatniejszych obecnie laserów używanych w chirurgii laserowej wad wzroku. Ta nowoczesna technologia pozwala uzyskać wyraźną poprawę widzenia. Po zabiegu poprawa ta zachodzi bardzo szybko i często już w ciągu kilku godzin po zabiegu pacjenci mogą dobrze widzieć. Na operację ta metodą pacjent ma dożywotnia gwarancję.

7D Diamant Lasik

Podczas zabiegu wykorzystywany jest laser 7D Amaris 1050. Oferuje on unikalne cechy technologiczne, takie jak monitorowanie mikro-ruchów oka podczas operacji w 7 płaszczyznach. Co więcej, bardzo dokładnie wprowadza do oka promień lasera. Rezultatem tych rozwiązań jest wysokiej jakości widzenie. Ludzkie oko nieustannie wykonuje mikro-ruchy, których człowiek nie jest w stanie kontrolować, dlatego niezwykle ważne jest, aby laser na bieżąco oceniał wszystkie te ruchy oka i za nimi podążał. Dzięki temu sterowanie wiązką laserową jest bardzo precyzyjne i umożliwia dokładną korekcję dioptrii. Warto też zwrócić uwagę na szybkość lasera. 7D Amaris 750, wykorzystywany w klinice okulistycznej Gemini, to jeden z najszybszych laserów do operacji wad oczu. Na operację ta metodą pacjent ma dożywotnia gwarancję

Opcjonalne dopłaty:

 • Lasik Extra – procedura medyczna, stosowana podczas laserowej korekcji wzroku, mająca na celu wzmocnienie i utwardzenie rogówki. Stosowana w przypadku pacjentów, u których z powodu zbyt cienkiej rogówki przeprowadzenie korekcji wzroku jest niemożliwe lub bardzo ryzykowne. Zabieg polega na wprowadzeniu na operowane oka roztworu ryboflawiny i naświetlaniu go promieniami UV.
 • dopłata za korekcję plusowych dioptrii – w przypadku korekcji dalekowzroczności procedura ta jest znacznie bardziej złożona technicznie w porównaniu do korekcji krótkowzroczności. Dlatego też, konieczne jest modelowanie nabłonka rogówki w kilku płaszczyznach i kątach, zaś w przypadku minusowych dioptrii wystarczy korekcja tkanki w jednej płaszczyźnie.

Przebieg zabiegu


Operacja oczu za pomocą lasera

Średni czas pobytu w klinice wynosi od 2 do 3 godzin. Po zarejestrowaniu się w recepcji, zostanie wykonanych kilka pomiarów, które dostarczą chirurgowi niezbędnych informacji na temat wady wzroku pacjenta – są to między innymi pomiary dioptrii i ciśnienia wewnątrzgałkowego. Następnym etapem jest wizyta u okulisty, który oceni wyniki pomiarów, jak również przebada pacjenta za pomocą optotypu cyfrowego oraz zbada oczy. Jest to również okazja by zapytać lekarza o wszystko, co chciałoby się wiedzieć na temat operacji.

Po konsultacji z lekarzem, pielęgniarki przygotowują pacjenta do operacji. W celu odpowiedniego znieczulenia, oczy zostaną kilkukrotnie zakropione, a lekarz albo pielęgniarka opisze przebieg operacji. Podczas operacji pacjent będzie leżeć wygodnie na plecach na stole ustawionym pod laserem. Migające zielone światełko będzie wskazywać, w którym kierunku należy patrzeć. W trakcie operacji chirurg będzie opisywał, co w danym momencie robi, co pozwoli na zmniejszenie napięcia oraz stresu.

Okres pooperacyjny

Tuż po operacji widzenie może być zamglone, choć zdarza się, że przy większej wadzie widzenie często jest od razu lepsze niż przed zabiegiem (bez okularów). Pacjent otrzyma krople do oczu i instrukcje dotyczące czynności pooperacyjnych. To oznacza, iż nie ma konieczności odwiedzania apteki, lecz ważnym jest by przy powrocie do domu, pacjentowi towarzyszyli bliscy lub znajomi. W trakcie pierwszego dnia zalecane jest, by jak najdłużej mieć zamknięte oczy, co pozwoli przyspieszyć proces gojenia.

W następnych dniach ostrość widzenia powinna dość szybko się poprawić, chociaż czasem jest tak iż jedno oko zaczyna widzieć lepiej niż drugie. Jest to całkowicie normalny stan i nie trzeba się tym niepokoić. Zazwyczaj w ciągu pierwszego tygodnia po operacji planowany jest termin pierwszej kontroli. W zależności od możliwości pacjenta, zostanie dobrana najwygodniejsza pora oraz placówka, niezależnie od miejsca operacji. Umożliwia to wysoko rozwinięty system współpracy między placówkami Gemini, gdzie dane pacjenta mogą być dostępne w każdej z nich .


Parametry korygowanych wad wzroku


Krótkowzroczność – dioptrie minusowe (możliwość korekcji do -10 dioptrii) – wada polegająca na wyraźnym widzeniu przedmiotów znajdujących się blisko, podczas gdy przedmioty znajdujące się w oddali wydają się być zamazane.

Dalekowzroczność – dioptrie plusowe (możliwość korekcji do +6 dioptrii) – wada polegająca na niewyraźnym widzeniu przedmiotów znajdujących się blisko, podczas gdy przedmioty odległe widzi się wyraźnie.

Astygmatyzm– dioptrie cylindryczne (możliwość korekcji do 10 dioptrii cylindrycznych) – wada polegająca na niewyraźnym widzeniu przedmiotów znajdujących się zarówno blisko, jak i daleko, spowodowana nierównomiernym kształtem i zakrzywieniem rogówki.

Należy zaznaczyć, iż podane wartości dioptryczne są orientacyjne, każdy pacjent to indywidualny przypadek, a sama ilość dioptrii nie jest jedynym wyznacznikiem tego, czy w przypadku danej osoby laserowa korekcja będzie możliwa.


Pooperacyjna gwarancja Kliniki Gemini


Gwarancja Kliniki Okulistycznej Gemini (w przypadku laserowej operacji oczu metodą LASIK, laserem femtosekundowym) realizowana jest w ramach standardowej opieki placówki. Jeżeli z jakiś powodów wada wzroku u operowanego pacjenta powróci, ma on możliwość skorzystania z darmowej reoperacji. W takim przypadku, decyzję o powtórnym zabiegu zawsze podejmuje lekarz Kliniki Gemini, biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta i ewentualne zagrożenia jakie może ze sobą nieść powtórzenie operacji. Niezwykle istotne jest to by pacjent ściśle przestrzegał zaleceń pooperacyjnych, które określili specjaliści placówki. Ich naruszenie może prowadzić nie tylko utraty gwarancji, ale w niektórych przypadkach, nawet do nieodwracalnych uszkodzeń wzroku. Gwarancja dotyczy wszystkich bezpłatnych badań wzroku związanych z wykonaną laserową operacją.

Warianty laserowych korekcji wzroku:

 • Femto Lasik – operacja za pomocą lasera femtosekundowego, 2-letnia gwarancja
 • Crystal Lasik – operacja za pomocą lasera femtosekundowego, dożywotnia gwarancja
 • 7D Diamant Lasik – operacja za pomocą lasera femtosekundowego z technologią 7D, dożywotnia gwarancja

Co może doprowadzić do utraty możliwości skorzystania z gwarancji:

 1. Wszelkie urazy oka, prowadzące do utraty lub pogorszenia widzenia lub zmian w obrębie rogówki.
 2. Wszelkie choroby oczu, które wystąpiły po pierwszym zabiegu laserowym a nie zostały zdiagnozowane podczas badań przedoperacyjnych (zaćma lub jaskra, starczowzroczność, zapalenia …)
 3. Wszelkie inne choroby, które wystąpiły po pierwszej laserowej operacji (np. cukrzyca, epilepsja, reumatoidalne zapalenie stawów lub inne choroby autoimmunologiczne, które mogą wpływać na wzrok).
 4. Stan rogówki (jej grubość, krzywizna, stopień nawilżenia), uniemożliwiający wykonanie w pełni bezpiecznej operacji.
 5. Rażące naruszenie zaleceń pooperacyjnych lub niestawianie się na wyznaczone kontrole pooperacyjne.
 6. Zabiegi przeprowadzone w innej klinice.

Lokalizacje


Badania wstępne najczęściej odbywają się w oddziale:

 • Ostrava Hrušov (ul.Ke Kamenině 356/15, 711 00 Ostrava-Hrušov)

Zabiegi odbywają się w oddziale:

 • Ostrava-Bělský Les (ul.Zdeňka Chalabaly 3041/2 700 30 Ostrava-Bělský Les)

Klinika w Hrušovie przyjmuje płatności w złotówkach (również kartą), z kolei w Bělským Lesie można płacić w czeskich koronach, euro oraz kartą (przy płatności kartą pacjent powinien sprawdzić jaki ma ustawiony dzienny limit płatności).

Warunki

Groupon ważny przez 3 miesiące od daty zakupu i dostępny po zakupie w zakładce Moje groupony.
Ograniczenia: 1 osoba może kupić maks. 2 groupony, ale wykorzystać maks. 1 groupon, a 1 przekazać jako prezent. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.
Dodatkowe informacje: po przybyciu pokaż groupon na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany. Koszt opłaty kwalifikacyjnej do zabiegu wynosi 170 zł. Dopłata za operację dalekowzroczności – 2000 KCZ, 80 EUR/oko. Dopłata za Lasik Extra (utwardzenie rogówek) – 4000 KCZ, 160 EUR/oko.
Sprawdź dostępne terminy i rezerwuj tel. 32 444 95 30 lub mailowo: polska@gemini.cz z podaniem kodu zabezpieczającego.
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.

Gemini Klinika Okulistyczna

Głównym celem funkcjonowania kliniki Gemini jest „najwyższa możliwa jakość leczenia wzroku”. Możliwe jest to dzięki zapewnieniu profesjonalnej opieki medycznej doświadczonego zespołu lekarzy, zaangażowanego personelu oraz nowoczesnego sprzętu (m.in. laser 6D Schwind Amaris 1050S, femtosekundowy laser Crystal Line, laser Victus). Klinika posiada 10 placówek (9 w Czechach i 1 w Wiedniu), w których przeprowadzane są takie zabiegi jak: operacja zaćmy, laserowe operacje refrakcyjne oczu, leczenie rogówki i siatkówki oraz operacje plastyczne.

Na czele kadry specjalistów stoi ordynator dr n. med. Pavel Stodůlka, doświadczony, wieloletni chirurg okulista o wysokiej reputacji zarówno w Czechach, jak i za granicą. Swoją renomę zdobył poprzez liczne nowatorskie operacje, które nierzadko przeprowadził jako pierwszy w Czechach, w Europie a nawet na świecie.

Gemini to jedna z największych sieci klinik tego typu w Czechach, przeprowadzająca rocznie ok. 30 tys. zabiegów. Pomaga ona swoim pacjentom w pozbyciu się ograniczeń i powrocie do pełnego funkcjonowania, bez konieczności używania okularów lub soczewek. Pacjentów z Polski przyjmują 2 oddziały z przygranicznej Ostrawy, w których pracuje personel mówiący po polsku.