Brak nowych powiadomień

Lotnicza Fundacja SkyLife

2 lokalizacji

Łódź/Piotrków Trybunalski/Ldzań: lot zapoznawczy z nauką pilotowania samolotu od 130 zł z Lotniczą Fundacją SkyLife

Oferta ograniczona czasowo!
10+ odsłon dziennie
Wybierz opcję

Wyróżniki

Podniebna przygoda obejmuje spotkanie zapoznawcze z lotnictwem z możliwością lotu samolotem

Komentarze

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie recenzje pochodzą od osób, które skorzystały z ofert tego partnera.
Istotne recenzje

W skrócie

Dodatkowe informacje:

 • miejsce spotkania: Lotnisko Łódź-Lublinek lub Lotnisko AZP, Piotrków, ul. Przemysłowa 48 oraz lądowisko Ldzań (ok. 20 km od Lublinka w kierunku Łasku, wg GPS N51°35’23.58’’ E019°15’18.33’’), lądowisko Bychlew-Hermanów k/Pabianic (N 513815,19 E 19 20 21, 80), lądowisko Tuszyn-Żeromin ( N 51 35 29,6 E 193 36 22), wskazuje Organizator w zależności od natężenia ruchu lotniczego, warunków atmosferycznych, typu samolotu
 • samoloty: m.in. Cessna, Piper, Tecnam; zależnie od dostępności
 • piloci posiadają wieloletnie doświadczenie
 • czas trwania lotu: 15-45 minut, w zależności od opcji
 • dodatkowo: możliwość wspólnego pilotowania (opcje: 1. i 2.) lub gwarantowane miejsce drugiego pilota z treningiem (opcja 3. i 4.)
 • opcja 1 i 2 odbywa się w grupie 3-osobowej

W ramach warsztatów podczas zajęć teoretycznych uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu przedmiotów lotniczych (aerodynamika, nawigacja, meteorologia, medycyna lotu, łączność, procedury operacyjne).

Przy samolocie otrzymają instrukcje dotyczące lotu, aby mogli zrozumieć to, co będą obserwować i doświadczać. Następnie wezmą udział w przeglądzie przedlotowym, sprawdzeniu działania przyrządów pokładowych i wykonaniu pełnej „checklisty”. Reszta należy do pilota, który przejmie inicjatywę, jeśli uczestnicy zdecydują się lecieć.

W czasie lotu będącego praktycznym ukoronowaniem warsztatów uczestnicy skonfrontują nabyte wiadomości teoretyczne z rzeczywistością, obserwując to, co jest niewidoczne z pozycji piechura.

Spotkanie trwa od 60 do 120 min., w zależności od wybranej opcji.

W opcji VIP uczestnik dodatkowo zapozna się z elementami praktycznego pilotażu, po którym będzie wiedział, jak wykonać następujące fazy lotu:

 • lot po prostej z utrzymaniem wysokości, prędkości i kursu,
 • skoordynowany zakręt,
 • kontrolowane wznoszenie i zniżanie.

W opcji Extra (samolot na wyłączność) ) uczestnik dodatkowo zapozna się z elementami praktycznego pilotażu, po którym będzie wiedział, jak wykonać następujące fazy lotu:

 • lot po prostej z utrzymaniem wysokości, prędkości i kursu,
 • skoordynowany zakręt,
 • kontrolowane wznoszenie i zniżanie.

Opcja Ekstra gwarantuje odbycie lotu w ustalonym terminie (brak potrzeby kompletowania grupy) i umożliwia nieodpłatne zabranie na pokład 1 dodatkowej osoby towarzyszącej.

Warunki

Groupon ważny przez 9 miesięcy od daty zakupu i dostępny po zakupie w zakładce Moje groupony.
Dodatkowe informacje: po przybyciu pokaż groupon na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany.
Sprawdź dostępne terminy i rezerwuj tel. 730 607 640, mailem: biuro@skylife.com.pl z podaniem kodu grouponu i kodu zabezpieczającego, min. 14 dni przed planowanym terminem. Zmiana lub odwołanie rezerwacji z min. 72-godz. wyprzedzeniem – w przeciwnym razie groupon przepada.
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.

Lotnicza Fundacja SkyLife

Podziwianie okolic Łodzi z lotu ptaka jest możliwe dzięki doświadczonym pilotom współdziałającym ze SkyLife, którzy zabierają w przestworza samolotem Cessna, Piper czy Tecnam. Warto wiedzieć, że Fundacja SkyLife przeznacza część przychodu na szerzenie wiedzy i urzeczywistnianie lotniczych marzeń wśród podopiecznych innych fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci pokrzywdzonych przez los.

Lotnicza Fundacja SkyLife

Zwiedzanie lub wycieczka, Wycieczka samolotem