Park Miniatur Świat Marzeń i Średniowieczna Warownia Inwałd

Wadowicka 169, Inwałd, Andrychów, 34-120 Directions

Od naszych edytorów

Wizyta w Parku Inwałd to okazja do podróży w czasie i przestrzeni. Goście jednego dnia mogą zwiedzić Australię, Grecję, Włochy, Chiny, podziwiając słynne na całym świecie budowle (m.in. wieżę Eiffla). Wiernie odwzorowane kopie w skali 1:10 lub 1:15 pozwolą odbyć małą podróż dookoła świata.

Z kolei średniowieczna warownia to skok w czasie do pogrążonej w wojnach XV-wiecznej Europy. Wędrując kamienistą ścieżką, goście dotrą na dziedziniec budowli otoczony osadą, gdzie mają możliwość poczuć klimat epoki. W drewnianych chatach można spotkać garncarza wypalającego garnki, niewiasty tkające materiały na krośnie, kowala wykuwającego miecz oraz powroźnika zajmującego się wyrobem wytrzymałych lin. W zbrojowni śmiałkowie mogą przekonać się, ile waży miecz oraz będą mogli przymierzyć zbroję rycerską.

W zamkowych podziemiach czają się smoki gotowe do pojedynku, a na zmęczonych wędrowców czeka karczma, z której wydobywają się dźwięki średniowiecznej muzyki.

Na odwiedzających czeka również Lunapark, a w nim takie atrakcje jak karuzele, diabelski młyn, samochodziki, dzika rzeka i zjeżdżalnie.

Nie zapomniano również o miłośnikach kulinarnych wrażeń, na których czekają punkty gastronomiczne do posilenia się między odkrywaniem kolejnych, licznych atrakcji.