Aeroklub Śląski, Katowice

Lotnisko w Katowicach - Muchowiec, Katowice, ŚLĄSKIE 40-200 Directions

Od naszych edytorów

Dzięki szkoleniom w Aeroklubie Śląskim nawet ci, którzy na co dzień lubią twardo stąpać po ziemi, mogą beztrosko pobujać w obłokach. Podczas podstawowego szkolenia samolotowego poznaje się niezbędne wiadomości teoretyczne i podstawowe zasady pilotażu. Po krótkim przygotowaniu naziemnym z meteorologii, zasad pilotażu, łączności i przygotowania samolotu do lotu, zasiąść można za jego sterami, co wyzwala nieziemskie emocje. Lot zapoznawczy odbywa się przy asyście instruktora, a w jego trakcie można nauczyć się podstawowych zasad pilotażu – lotu po prostej i zakrętów.

Przeżyć odlotową przygodę i spróbować swych sił jako pilot można bez zbędnych formalności i badań lekarskich. Ci, którzy chcą kontynuować naukę, mogą wykupić kolejne lekcje lub rozpocząć pełny kurs do licencji pilota bądź świadectwa kwalifikacji.

Na koniec warto dodać, że Aeroklub Śląski to:

  • Zatwierdzona Organizacja Szkolenia Lotniczego (ATO): szkolenie pilotów do licencji pilota szybowcowego – SPL, świadectwa kwalifikacji pilota samolotu ultralekkiego – UAP, licencji pilota samolotowego turystycznego – LAPL(A), licencji pilota samolotowego turystycznego – PPL(A),
  • Certyfikowany Przewoźnik Lotniczy (AOC): przewóz lotniczy osób z punktu A do A (m.in.: loty widokowe samolotem i szybowcem),
  • Certyfikowana Organizacja Obsługowa (AMO): obsługa techniczna szybowców i samolotów,
  • Certyfikowana Organizacja Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu (CAMO): w zakresie zarządzania własną flotą użytkowaną w celach zarobkowych (szkolenie i przewóz).