SkiMondo WALDEMAR DUDA, Gdańsk

Aleja Grunwaldzka 355, Gdańsk, 80-309 Directions

Od naszych edytorów

Rozpoczęcie nauki lub szlifowanie umiejętności narciarskich i snowboardowych jeszcze przed sezonem, czy też opanowanie jazdy na krawędziach. Dzięki SkiMondo można trenować już teraz i idealnie przygotować się do zimy.

Po sztucznym stoku w formie bieżni z imitacją śniegu i dodatkowym nawilżeniem (dla zapewnienia odpowiedniego poślizgu) można jeździć jak na naturalnym stoku. Technika jazdy jest taka sama, w jej opanowaniu pomaga doświadczony instruktor i niekończący się stok. Regulowana prędkość taśmy z systemami automatycznego wyłączenia, środki ochrony indywidualnej oraz stała opieka instruktora daje maksymalne bezpieczeństwo, więc jest idealnym sposobem nauki dla dzieci już od 4 roku życia. Starzy wyjadacze na górski stokach też znajdą zalety treningu w SkiMondo, gdyż jeżdżąc przed lustrem dostrzec mogą niedoskonałość w swojej technice i ją skorygować.

Trening na stoku aktywuje dokładnie te same partie mięśni, które są czynne podczas jazdy na śniegu, więc jest idealnym sposobem na przygotowanie kondycyjne. Jazda z maks. prędkością 25 km/h jest odpowiednikiem min. 80 km/h na naturalnym stoku, co wymusza skupienie i wyzwala ogromną dawkę adrenaliny.

Tego rodzaju obiekt jest szczególnie przydatny dla początkujących narciarzy, którzy potrzebują spokoju i idealnych warunków, aby w pełni opanować sztukę poruszania się na nartach bądź desce snowboardowej. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia niezbędnego do jazdy sprzętu renomowanych firm (m.in. Salomon i Atomic), przy czym wskazane jest zabranie swoich butów i kasku.