Centrum Wspinaczkowe Primaroca, Bielsko-Biała

Karpacka 24, Bielsko-Biała, 43-300 Directions

Od naszych edytorów

Ci, którzy zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką lub są w Centrum Wspinaczkowym pierwszy raz, mogą liczyć na pomoc wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. Zaawansowanym wspinaczom, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności przygotowano sekcje wspinaczkowe, gdzie wtajemniczeni zostaną w świat techniki, taktyki i sprawności wspinaczkowej. Zajęcia prowadzone są na 3 poziomach zaawansowania – od zupełnie początkowego do mocno zaawansowanego, włącznie z podziałem na grupy wiekowe. Dolna granica wiekowa to 4 lata, górnej nie ma.

Żeby wspinanie było jeszcze przyjemniejsze, w Primaroca znajdują się: winda, prysznice, szafki zamykane na klucz, sala konferencyjna, sala szkoleniowa, kafejka z biblioteczką (o tematyce górskiej) i wi-fi. Wszystko razem tworzy miejsce przyjazne miłośnikom gór, wspinaczki i nie tylko.

Na 3 kondygnacjach przygotowano różnorodne ściany wspinaczkowe i bulderowe: duża 19-metrowa ściana, mała 7-metrowa ścianka dla początkujących i dzieci, niewysoka ścianka, czyli boulder dla tych, którzy nie ukończyli jeszcze 3 roku życia oraz mały, ok. 5-metrowy boulder do zaawansowanego treningu i duży boulder, czyli płyta z możliwością regulacji kąta jej nachylenia. Dostępna jest również ściana o różnorodnych formacjach, takich jak filary, zacięcia oraz mały komin.