zamknij
Użyj kodu APPKA25 i uzyskaj do 25% zniżki. Dziś koniec. Niektóre oferty mogą być wykluczone z promocji.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

9 rzeczy, które musisz zrobić przed końcem lata

AUTOR: |28 sie 2017

Lato nie jest już takie samo, gdy jesteś dorosły. Nie dostajesz trzech miesięcy wakacji, a nawet jeśli tak, to i tak nie spędzasz ich, oglądając hurtowo seriale w internecie. Dlatego też dorośli wydają się bardziej doceniać czas, który mają tylko dla siebie – czy to na niedzielne gotowanie czy kilkudniowy wyjazd w góry.

Ale ponieważ słońce zachodzi już coraz wcześniej (a urlop już prawie wykorzystany), ważne jest opracowanie planu, żeby wycisnąć z końcówki lata jak najwięcej. Dlatego stworzyliśmy listę aktywności, które warto zrobić przed nadejściem jesieni. Połącz je ze swoimi ulubionymi letnimi zajęciami, a nie zauważysz nawet, kiedy zacznie robić się chłodniej.

  1. Przejdź się na mecz

Nawet jeśli nie jesteś fanem sportu, to jest jednak coś szczególnego w wystawianiu się na promienie słoneczne, piciu orzeźwiających napojów i wcinaniu przekąsek, gdy w tle odbywają się sportowe wydarzenia. Jeśli jednak kochasz sport – tym lepiej.  

  1. Idź na festiwal lub seans kina plenerowego

Festiwale muzyczne i kina plenerowe są świetną wymówką, żeby zanurzyć się w muzyce lub w świecie filmowym, popijając orzeźwiający napój w ciepły dzień. Mnóstwo tego typu wydarzeń odbywa się nie tylko w dużych, ale i mniejszych miejscowościach.

  1. Wypróbuj nowy sport w wodzie lub w powietrzu

Pokonaj plażową rutynę i spróbuj czegoś zupełnie nowego, gdy następnym razem będziesz nad morzem lub jeziorem. Surfing i flyboard jest idealnym sposobem na luźne podziwianie krajobrazu, a do tego angażuje mięśnie kręgosłupa. Jeśli zaś ideałem letniej zabawy jest dla Ciebie coś ekscytującego, to wejdź do balonu, załóż uprząż i doświadcz uczucia latania na paralotni lub skocz ze spadochronem. Z tych aktywności możesz skorzystać nawet, jeśli masz lęk wysokości. Wielu naszych redaktorów w ten właśnie sposób poradziło sobie ze swoją fobią, o czym mówią w naszym poradniku

  1. Spędź cały dzień w parku rozrywki lub aquaparku

Nikt nie mówi, że masz się urwać z pracy, ale pomyśl, jak krótkie będą kolejki do karuzel i kolejek górskich w parkach rozrywki (zwłaszcza w słynnej EnergyLandii) i w wesołych miasteczkach czy do zjeżdżalni w aquaparkach, jeśli wybierzesz się tam w tygodniu!  Zabierz swoje dziecko albo chociaż swoje wewnętrzne dziecko i baw się dobrze. Pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą Ci przetrwać cały dzień na zabawie bez uszczerku na zdrowiu. Znajdziesz je w naszym poradniku.

  1. Zorganizuj imprezę z oglądaniem zaćmienia słońca

Co prawda pełne zaćmienie słońca miało już miejsce i można było je podziwiać w Stanach Zjednoczonych, jednak warto zapoznać się z kalendarzem astronomicznym i przygotować na następne niecodzienne wydarzenia na niebie, choć pewnie już nie aż tak spektakularne. Zaproś swoich najbliższych i przeżyjcie to razem. Możecie przy okazji zorganizować w ciągu dnia piknik, a wieczorem ognisko. O tym, jak się do nich przygotować, przeczytasz w naszym poradniku.

  1. Wypróbuj nową, letnią fryzurę

Jeśli masz dość tej samej fryzury, wypróbuj coś nowego. Poznaj najgorętsze trendy fryzjerskie i zakończ lato w dobrym stylu. To idealny czas na ścięcie kilku niepotrzebnych centymetrów i pójście bardziej w blond, a może w brąz?  

  1. ...a przy okazji nie zapomnij o paznokciach

Jeśli jest jakiś czas, kiedy szczególnie można pochwalić się paznokciami u stóp, to zdecydowanie jest to właśnie lato. Wiele pedikiurzystek poleca potraktowanie swoich paznokci kolorem białym lub czymś bardziej zaskakującym, jak np. pomarańczowy czy błękitnym. Jeśli wydaje ci się, że Twoje stopy nie są wystarczająco urodziwe, żeby poddać je zabiegowi pedicure lub zastanawiasz się, jak powiedzieć kosmetyczce o swoich problemach ze stopami, przeczytaj nasz poradnik. I pamiętaj: tak długo jak nie planujesz grać w siatkówkę plażową albo wspinaczkę, lato to idealny okres na dodanie nieco długości paznokciom u rąk. 

  1. Jedz lody przy każdej możliwej okazji

Na zewnątrz jest gorąco, więc należałoby pewnie jeść więcej lodów. Nie ma nic lepszego niż lody… 

  1. I w końcu wybierz się na wakacje!

Może nie wykorzystałeś jeszcze całego urlopu? A może już byłeś na wakacjach, ale wybrałbyś się jeszcze gdzieś na weekend w pałacu lub w zamku, nad morzem, w górach lub nad jeziorem? Tak czy inaczej, nie spędzaj reszty lata w drodze między domem i pracą, gdy masz aż 70% zniżki na oferty podróży. Bo zanim się obejrzysz ziemię skuje mróz, a Ty będziesz się zastanawiać dlaczego nie wyrwałeś się stąd chociaż na kilka dni...