Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko

Plac Atrakcji 1, Chorzów

Jednodniowy bilet wstępu lub sezonowy i więcej opcji w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku (do -31%)

960+ kupionych
129 zł
od
89 zł
31% zniżki
Ponad 50 sprzedanych dzisiaj, ta oferta szybko się sprzedaje. Kup teraz, jeśli chcesz z niej skorzystać!

Wyróżniki

Prawdziwie magiczne miejsce w samym centrum aglomeracji śląskiej, pełne niezapomnianych atrakcji dla całej rodziny

Komentarze klientów Groupon

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie komentarze klientów Groupon pochodzą od osób, które skorzystały z oferty tego Partnera. Prośby o wystawienia komentarza są wysyłane mailowo do klientów, którzy zakupili ofertę.

O tej ofercie

Bilet jednodniowy indywidualny lub rodzinny – ważny do 16.06 (niski sezon – wiosna) lub 22.10.2023 (dowolny dzień sezonu 2023)


 • Całodzienna zabawa na wszystkich atrakcjach w tematycznym parku rozrywki Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie (z wyłączeniem gier interaktywnych i automatów wrzutowych - atrakcje dodatkowo płatne)
 • Bilet rodzinny dotyczy maksymalnie 2 osób dorosłych oraz dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia
 • Groupon ważny od momentu zakupu do 16.06 lub 22.10.2023 r. zgodnie z kalendarzem otwarcia parku – Legendia zastrzega sobie prawo do zmiany kalendarza otwarcia w trakcie sezonu

Bilet sezonowy – ważny do 22.10.2023


 • Wstęp do parku każdego dnia otwarcia w sezonie letnim 2023
 • Bilet uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji każdego dnia sezonu 2023 w parku rozrywki Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie (z wyłączeniem gier interaktywnych i automatów wrzutowych - atrakcje dodatkowo płatne) - zgodnie z regulaminem Biletu Sezonowego
 • W ramach biletu klient otrzymuje oferty specjalne, dodatkowe promocje, atrakcyjne zniżki – aż 15% w sklepach i gastronomii i więcej
 • Udział w wydarzeniach i eventach otwartych, takich jak Legendia at Night, Urodziny Legendii, Dzień Dziecka bez dodatkowych opłat
 • Dzieci, które nie ukończyły 3 lat – wstęp za 10 zł – zgodnie z regulaminem Biletu Sezonowego
 • Parking gratis dla posiadaczy biletu sezonowego (dla pozostałych gości płatny 20 zł) - Legendia nie gwarantuje miejsc parkingowych; obowiązuje zasada “kto pierwszy, ten lepszy”
 • Przed wizytą w parku należy sprawdzić kalendarz otwarcia parku

Dodatkowe informacje:

 • bilety uprawniają do korzystania ze wszystkich atrakcji bez limitu (dodatkowo płatne Game Room, Loteria, interaktywne gry Fair Games) – należy sprawdzić harmonogram otwarcia atrakcji
 • dzieci, które nie ukończyły 3 lat – wstęp za 10 zł
 • parking główny płatny 20 zł

W ramach oferty


Dolina Jagi– wodna atrakcja dla całej rodziny. To okazja by przenieść się do słowiańskiej krainy i wyruszyć w podróż rwącą rzeką w miedzianym kociołku Baby Jagi. Dolina Jagi skrywa w sobie największe tajemnice Legendii. To miejsce, gdzie w dawnych czasach nadprzyrodzone siły niemal zniszczyły wszelką działalność człowieka i przez setki lat nikt nie mógł go odkryć.

Bazyliszek – uznany za najlepszą rodzinną atrakcję 2018 roku w Europie wg branży rozrywkowej. Urządzenie umożliwia zabawę i rywalizację dla całej rodziny, gdyż nie posiada limitów wieku i wzrostu. Specjalne 6-osobowe wagoniki zabierają gości w świat Bazyliszka, a celem wyprawy jest jego pokonanie podczas interaktywnej rozgrywki przypominającej laserowy paintball.

Lech Coaster – zapierający dech w piersiach rollercoaster o imponujących parametrach: 40 m wysokości, prędkość 95 km/h, 4 inwersje, czas przejazdu 104 s. To nie tylko wyjątkowe wrażenia podczas jazdy, ale również tematyka nawiązująca do czasów powstania państwa polskiego.

Legendia Flower – 36 pięknych kwiatowych gondoli diabelskiego młyna zabierze gości w podróż na 40 m wysokości. To jeden z najlepszych punktów widokowych, z którego rozpościera się widok na aglomerację śląską.

Diamond River –12-osobowa łódź zabiera gości w podróż magiczną górską rzeką, w trakcie której przeżyją oni zjazd z dwóch wież o wysokości 8 i 12 metrów. W trakcie 10-minutowego przejazdu przemierzyć można magiczny świat pełen krasnali, które na co dzień trudzą się wydobyciem diamentów z górskich kopalni.

Dream Flight Airlines – dzięki tej atrakcji marzenie o podniebnym locie może być na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wsiąść do jednego z barwnych samolotów, które wielu mieszkańców Polski pamięta, jako Samoloty Duże. To jedyna w swoim rodzaju atrakcja, która towarzyszy zabawie w Śląskim Wesołym Miasteczku od początku jego istnienia.

Pozostałe atrakcje Legendii zobaczyć można tutaj


Warunki

Groupon ważny ważny w zależności od opcji, do 16.06.2023 lub do końca sezonu. Sprawdź dokładnie przed wykorzystaniem. Groupony poza terminem ważności nie będą honorowane. Groupon dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony.
⚠️Ograniczenia: 1 osoba może kupić i wykorzystać maks. 20 grouponów. W biletach rodzinnych, maksymalnie 2 osoby dorosłe. Limit wieku dzieci w pakietach rodzinnych - 11 lat. Bilet ulgowy – dziecko od 3 do 12 lat.Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.
✏️Dodatkowe informacje: groupony sprzedawane są przez Groupon sp. z o. o. Po zakupie otrzymasz fakturę wyłącznie na dane osobowe z Twojego konta Groupon. Godziny i dni otwarcia obiektu można sprawdzić na www.legendia.pl.
☎️Jak skorzystać z grouponu?
1. Bilety jednodniowe:
a) z grouponem należy udać się wprost do bram wejściowych.
2. Bilet sezonowy:
a) Na otrzymanym grouponie znajduje się unikalny kod, który należy aktywować na stronie gopass.travel Instrukcja, jak postępować w celu aktywacji biletu sezonowego, znajduje się tutaj. Regulamin korzystania z „Biletu sezonowego" przeczytasz tutaj. Pomocy w rejestracji konta i aktywacji biletu może udzielić także obsługa parku w Infocentrum lub infolinia GOPASS +48 12 420 70 78 (czynna codziennie od 8:00 do 16:00).
Instrukcja aktywacji w kilku krokach:
- Zarejestruj się na stronie gopass.travel
- Potwierdź rejestrację na koncie e-mail.
- Aktywuj bilet sezonowy poprzez zakładkę „Kupony Gopass" wpisując KOD z otrzymanego grouponu.
Film instruktażowy znajdziesz tutaj
b) Realizacja:
- należy udać się wprost do bram wejściowych Legendii i zeskanować kartę GOPASS lub mobilną kartę GOPASS na kołowrotach.
Groupon jest aktywny na karcie gopass po przeprowadzonej zgodnie z instrukcją aktywacji biletu sezonowego.
✔️Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.

Bilety jednodniowe uprawniają do jednorazowego wejścia na teren Parku Rozrywki Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie w dowolnym dniu sezonu 2023 zgodnie z kalendarzem i w godzinach otwarcia parku. Bilety Sezonowe 2023 uprawniają do wielokrotnego wejścia na teren Parku Rozrywki Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie w dowolnych dniach sezonu 2023 zgodnie z kalendarzem i w godzinach otwarcia parku.
Godziny otwarcia parku znajdują się na stronie https://www.legendia.pl/info/godziny-otwarcia (Legendia zastrzega sobie prawo do zmiany kalendarza otwarcia w trakcie sezonu)
Bilety uprawniają także do korzystania ze znajdujących się w Legendii urządzeń i atrakcji (z wyłączeniem urządzeń dodatkowo płatnych, w tym m.in. gier i automatów wrzutowych), na zasadach określonych w Regulaminie Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka, regulaminach poszczególnych urządzeń oraz wszystkich wewnętrznych regulaminach Legendii dostępnych na stronie https://www.legendia.pl/info/regulaminy.

Korzystanie z oferty Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka na podstawie Biletu Sezonowego 2023 wymaga:
Rejestracji do programu GOPASS, na zasadach określonych w Regulaminie Biletu Sezonowego dostępnym na stronie www.legendia.pl oraz w Ogólnych Warunkach Handlowych Programu GOPASS, dostępnych na stronie internetowej gopass.travel w zakładce „Regulamin".
Aktywacji na stronie www.gopass.travel/PL kodu, który klient otrzymuje w momencie zakupu biletu w portalu GROUPON. Aktywowanie Biletu sezonowego następuje bezpośrednio na zarejestrowanej karcie GOPASS w formie cyfrowej lub tradycyjnej (plastikowej). Karta cyfrowa z kodem kreskowym znajduje się w profilu klienta na portalu GOPASS (dostępnym na ekranie telefonu lub innym urządzeniu mobilnym).

Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.

Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko to prawdziwie magiczna kraina usytuowana w samym sercu aglomeracji śląskiej! Tutaj każdy, mały i duży, ma szansę na fantastyczną przygodę w świecie legend, baśni i opowiadań z całego świata. Na 26 ha, w pięknym otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie klimatycznego jeziora, zlokalizowanych jest blisko 40 atrakcji, w tym około 20 nie posiadających żadnych ograniczeń wiekowych i wzrostowych. To wszystko zapewni dzień pełen niezapomnianych emocji dla całej rodziny.

W każdej z 5 stref tematycznych zlokalizowano atrakcje zarówno dziecięce, jak i rodzinne i ekstremalne. Na gości czekają też znane i lubiane urządzenia np. diabelski młyn, duże samoloty czy filiżanki, jak również nowości, m.in. Diamond River (ześlizg do wody z wysokości 8 i 12 m), czy zapierający dech w piersiach Lech Coaster. Najmłodsi docenić mogą również Bazyliszka – urządzenie z gatunku interactive dark ride, które przez branżę rozrywki zostało okrzyknięte najlepszą europejską atrakcją rodzinną 2018 roku.

Miłośnicy wodnych przejażdżek nie mogą przegapić możliwości podróży rwącą rzeką w kociołkach Doliny Jagi! Atrakcja dostępna jest już od 100 cm wzrostu z opiekunem i już podbiła serca młodszych i starszych gości Legendii.

W Legendii warto zaplanować cały dzień. Park to nie tylko możliwość zabawy na różnorodnych atrakcjach, ale także animacje i bogate zaplecze gastronomiczne. Po intensywnej rozrywce i dawce pozytywnych emocji można zregenerować siły w jednym z kilkunastu punktów gastronomicznych serwujących smaczne jedzenie i desery.