zamknij
Użyj kodu APKA i uzyskaj do 25% zniżki. Dziś koniec. Niektóre oferty mogą być wykluczone z promocji.

Rozświetlony Zamek

Przedzamcze 3, Toruń

Bilety na „Rozświetlony Zamek” Krzyżacki w Toruniu od 8,40 zł (do -30%)

Wybierz opcję

Wyróżniki

Wydarzenie „Rozświetlony Zamek” to okazja, by zobaczyć toruński średniowieczny zabytek w zupełnie innej, niespotykanej odsłonie

Komentarze klientów Groupon

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie komentarze klientów Groupon pochodzą od osób, które skorzystały z oferty tego Partnera. Prośby o wystawienia komentarza są wysyłane mailowo do klientów, którzy zakupili ofertę.
M
Mateusz
1 Oceny1 opinie
Rating of 5 out of 5 stars
luty 15, 2022
Bardzo fajna atrakcja dla dorosłych jak i dzieci. Pracownicy pełni wiedzy i zaangażowania.
P
Paulina
1 Oceny1 opinie
Rating of 4 out of 5 stars
luty 15, 2022
Ciekawa propozycja zwiedzania zamku po zmroku. Oświetlenie murów b.fajne plus efekty dźwiekowe. Trzeba jednak uzbroic sie w cierpliwość jesli chodzi o VR bo gogle są 4 a chętnych sporo i trzeba czekać w kolejce.
M
marta
8 Oceny4 opinie
Rating of 4 out of 5 stars
luty 13, 2022
Fajnie spędzony wieczór, zwiedzanie w goglach VR jest absolutnie mega!! Zamek ładnie oświetlony choć spodziewaliśmy się czegos więcej. Jakiegoś pokazu czy animacji (była legenda na ścianie wyświetlana ale nie zainteresowala dzieci , dość słaba grafika, w zasadzie nikt tam się na dluzej nie zatrzymuje) Niektóre reflektory dają po oczach w bardzo nieprzyjemny sposób. Ale ogólnie bardzo pozytywne wrażenie - warto zobaczyć!
M
marta
8 Oceny4 opinie
Rating of 4 out of 5 stars
luty 13, 2022
Zamek oświetlony nocą robi fajne wrażenie, jednak spodziewaliśmy się czegoś więcej niż tylko włączone kolorowe reflektory. Jakiegoś pokazu czy animacji? Chodząc po ciemku gdy natrafia się na taką lampę - a stoją one nisko i świeca po oczach..- można na chwilę oślepnąć , potknąć się o coś , oczy znów muszą się dostosować. Jest to niezbyt przyjemne. Za to opcja oglądania zamku w goglach VR jest absolutnie mega ! Tylko trzeba być na samo otwarcie bo potem kolejka na godzinę czekania (są tylko 4 zestawy gogli) Za cenę z grupona świetny sposób spędzenia wieczoru.
M
Małgorzata
1 Oceny1 opinie
Rating of 5 out of 5 stars
luty 2, 2022
Szczerze Polecam !!
Zobacz wszystkie opinie

O tej ofercie

Wstęp na „Rozświetlony Zamek”

Szczegóły:

  • w ofercie: bilety na multimedialne wydarzenie „Rozświetlony Zamek”
  • obuwie zamienne/ochronne: nie
  • możliwość fotografowania/filmowania: tak, podczas realnego spaceru po rozświetlonych ruinach
  • godziny otwarcia zależne od warunków pogodowych: codziennie 16-20 lub 17-20
  • dostępne bilety:
    • normalny: osoby dorosłe
    • ulgowy: młodzież do 18. roku życia
  • wejście bezpłatne dla dzieci do 3. roku życia i opiekunów grup zorganizowanych

Rozświetlony Zamek

Wydarzenie „Rozświetlony Zamek” to projekcja, która powstała dzięki wykorzystaniu technologii VR. Jej uczestnicy mogą przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości i poznać toruńskie legendy oraz świetlne rzeźby w Zamku Krzyżackim. Organizatorem tej atrakcji jest Toruńska Agenda Kulturalna.

Uczestnicy przy użyciu gogli VR mają okazję odbyć spacer po średniowiecznym zamku, obejrzeć jak mogły wyglądać jego wnętrza z czasów świetności, „wspiąć się na nieistniejącą wieżę, zejść do piwnic, przyjrzeć się wyposażeniu zamku oraz uzbrojeniu jego mieszkańców”. Co więcej widzowie sami mogą decydować, który zakątek chcą zwiedzić: kaplicę, dormitorium lub zamkową wieżę.

Poza wycieczką wirtualną przygotowano również realny spacer po ruinach z możliwością oglądania świetlnych rzeźb, iluminacji drzew, wielobarwnych instalacji i multimedialnych projekcji prezentujących skarby wywodzące się z toruńskiej historii.


Warunki

1 osoba może kupić i wykorzystać wiele grouponów. Rezerwacja nie jest wymagana, na miejscu wystarczy okazać groupon. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon. Możliwość wymiany grouponu na voucher prezentowy. Groupon ważny do 14/02/2022 i dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony. Po przybyciu pokaż groupon na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.

Rozświetlony Zamek

Toruńska Agenda Kulturalna jest samorządową instytucją kultury. Od 2011 roku zajmuje się „organizacją kilku z największych wydarzeń kulturalnych w Toruniu i regionie, skupiając się na kreowaniu oraz budowaniu kulturalnej marki miasta” odpowiadając za ważne wydarzenia kulturalne i plenerowe w Toruniu. Do jej zadań należy także koordynowanie wydarzeń miejskich, przedsięwzięć artystycznych, wspieranie twórców i organizacji pozarządowych, a także edukacja.