zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem START. 25% zniżki 16-22.

Huta Szkła Kryształowego Julia

ul. Kryształowa 73, Piechowice

Zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego Julia dla 2-4 osób (do -33%)

Wybierz opcję
Ponad 100 odsłon dziś, więc działaj teraz!

Wyróżniki

Okazja do zwiedzenia huty, której historia sięga XIX wieku i możliwość obserwacji, jak wytwarza się kryształowe arcydzieła

Komentarze klientów Groupon

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie komentarze klientów Groupon pochodzą od osób, które skorzystały z oferty tego Partnera. Prośby o wystawienia komentarza są wysyłane mailowo do klientów, którzy zakupili ofertę.
A
Adrian
1 Oceny1 opinie
Rating of 5 out of 5 stars
wrzesień 15, 2022
Bardzo fajne miejsce byliśmy z żoną i małym dzieckiem, nie było problemów zwiedzaniem z wózkiem. Przewodnik bardzo dobrze opowiadał, można zapoznać się z historią huty niż szczegółami wyrobu kryształu można też kupić coś na miejscu. Miło wspominamy i polecamy wizytę w tym miejscu
G
Guest
1 Oceny1 opinie
Rating of 5 out of 5 stars
luty 6, 2022
Bardzo ładne, klimatyczne miejsce. Miła pani przewodnik. Piękne wyroby ze szkła wykonane przez prawdziwych artystów. Świetne miejsce na deszczowy dzień w Sudetach.
G
Guest
1 Oceny1 opinie
Rating of 5 out of 5 stars
luty 5, 2022
Jesteśmy w Hucie szkła Julia po raz drugi . To był bardzo miły powrót . Pani przewodnik niesamowicie opowiadała na każdym etapie wycieczki. Miejsce magiczne , niepowtarzalne i pełne pasji. Polecam oczywiście bardzo gorąco . Obowiązkowe miejsce do odwiedzin dla gości Szklarskiej i okolic.
M
Magdalena
1 Oceny1 opinie
Rating of 5 out of 5 stars
styczeń 22, 2022
Wspaniałe miejsce, ludzie z pasją. Na miejscu jest miła kawiarnia i nawet ładowarka aut elektrycznych.
G
Guest
1 Oceny1 opinie
Rating of 5 out of 5 stars
styczeń 8, 2022
Świetne miejsce, jedno z tych, które odchodzą powoli w zapomnienie. Serdecznie polecam.
Zobacz wszystkie opinie

O tej ofercie

Szczegóły:

 • ograniczenia wiekowe: brak
 • wystawy dostępne w ramach oferty: wystawy stałe z wyłączeniem wystaw okolicznościowych
 • obuwie zamienne/ochronne: nie jest wymagane
 • możliwość fotografowania/filmowania: tak (bez lampy)
 • szczegóły/wyróżniki:

  • obserwowanie procesu produkcji kryształu: od wydmuchiwania gorącej masy kryształowej przez szlifowanie i zdobienie, aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu
  • historia, technologia i ciekawostki związane z kryształem i jego produkcją

Zwiedzający mają okazję zapoznać się z historią hutnictwa oraz zobaczyć:

 • pokój projektanta
 • pokój formierza
 • pracę hutników przy piecach hutniczych
 • wytwarzanie przez artystów figurek szklanych metodą wolnoformowania
 • pracę związaną z obróbką szkła – zdobienie

Warunki

Rezerwacja nie jest wymagana, na miejscu wystarczy okazać groupon. Zwiedzanie odbywa się 7 dni w tygodniu od 9:30 do 16:00 (ostatnie wejście); wycieczki wyruszają co 30 minut. Bilet ulgowy przysługuje osobom do lat 15, a dzieci do lat 3 wchodzą za darmo, na zerowym bilecie, który trzeba pobrać w kasie biletowej na miejscu. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon. Po przybyciu pokaż groupon na urządzeniu mobilnym lub wydrukowany. Groupon ważny przez 1 mies. od daty zakupu i dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony. Limit grouponów do wykorzystania na 1 osobę: 1. Limit grouponów, które dodatkowo można przekazać jako prezent: 1. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.

Huta Szkła Kryształowego Julia

Wizyta w położonej w sercu Karkonoszy hucie to spotkanie z historią okraszone pięknem kryształowych arcydzieł. Odwiedzający ten pamiętający przemysłowe czasy XIX stulecia obiekt goście na własne oczy zobaczyć mogą ręczny proces produkcji kryształu.

Ścieżka turystyczna prowadzi przez wiele działów, zahaczając o miejsca, gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, tworząc kryształowe cuda. Ponadto chętni mogą wziąć sprawy w swoje ręce, by podczas warsztatów samodzielnie (pod okiem animatora, za dodatkową opłatą) wygrawerować na kryształowej szklance finezyjne motywy zdobnicze i stworzyć biżuterię z kryształu.

Warto podkreślić, że Huta Szkła Kryształowego Julia to jeden z niewielu producentów szkła kryształowego w Polsce, którego wytwarzane tradycyjnymi metodami kryształy trafiają na rynki całego świata.