zamknij
Użyj kodu APPKA25 i uzyskaj do 25% zniżki. Dziś koniec. Niektóre oferty mogą być wykluczone z promocji.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Dbanie o siebie w domu – przewodnik po różnych typach maseczek na twarz

AUTOR: Editorial Staff |7 kwi 2020

Kiedy spędzasz czas w domu, możesz zaspokoić swoje kosmetyczne potrzeby za pomocą kojących maseczek.

Wyobraź sobie, że jest sobotni wieczór i masz czas tylko dla siebie – możesz pozwolić sobie na gorącą kąpiel lub zrelaksować się podczas oglądania ulubionego filmu. Warto połączyć to z domowym spa i zadbać o cerę. Dzięki naszemu poradnikowi znajdziesz idealną maseczkę dla twojego typu skóry.

Maska błotna

Co to takiego? Prawdziwa maska błotna posiada w składzie ziemię i minerały. Znane marki używają błota z Morza Martwego, które jest bogate w magnez, sód, siarkę i brom – minerały, które mogą pomóc w leczeniu chorób skóry, takich jak łuszczyca czy trądzik.

Zalety: nawilża i koi podrażnioną skórę.

Maska z glinką

Co to takiego? Maska z glinką wykorzystuje różne rodzaje glinki, np. bentonitową, kaolinową i zieloną francuską. Glinka jest proszkiem, a dopiero w połączeniu z wodą zamienia się w maseczkę. Dla skóry tłustej najlepszą opcją jest glinka bentonitowa w połączeniu z octem jabłkowym. Eksperci od pielęgnacji skóry wiedzą, że po zmiksowaniu glinki z octem jabłkowym (zamiast wody), można stworzyć maseczkę z neutralnym poziomem pH, który jest bardziej przyjazny dla skóry. Ocet jabłkowy pomaga również w leczeniu trądziku.

Zalety: zmniejsza wytwarzanie sebum.

Rada: na rynku kosmetycznym część masek z glinką jest po prostu określanych jako „błotne”, ale tak naprawdę zawierają glinkę.

Maska w płacie

Co to takiego? Maska w płacie jest zrobiona z materiału nasączonego serum i posiada otwory na oczy, nozdrza i usta. Maskę należy zostawić na twarzy przez około 15-20 minut, gdyż dzięki temu tworzy fizyczną barierę, która zapobiega wyparowaniu serum zanim skóra je wchłonie. 

Zalety: to zależy od rodzaju serum, ale maseczka jest stworzona do nawilżenia i ukojenia skóry.

Maska węglowa

Co to takiego? Maska węglowa może występować jako proszek w słoiku albo maska w płacie. Zawiera ona aktywny węgiel, który jest idealny dla skóry z zanieczyszczeniami. Kiedy węgiel jest połączony z glinką, może uporać się z sebum i tłustą skórą.

Zalety: zmniejsza wytwarzanie sebum i oczyszcza pory.

Maska na noc

Co to takiego? Maseczka na noc nawilża skórę podczas snu i dzięki temu budzisz się z rozświetloną cerą. Ta maska zwykle występuje w formie kremu, który pozostaje na skórze przez noc.

Zalety: nawilża, zwiększa jędrność skóry i walczy ze zmarszczkami.

Maska oczyszczająco-ściągająca

Co to takiego? Maskę ściągającą delikatnie zrywa się ze skóry po jej wyschnięciu. Jest stworzona przede wszystkim do złuszczania naskórka.

Zalety: zależą od składu, ale generalnie maska zapewnia łagodne złuszczanie.

Złota maska 24K 

Co to takiego? Złote maseczki występują w różnych odmianach, ale najbardziej popularne są te w płacie.

Zalety: redukuje zapalenie skóry, rozjaśnia cerę. 

Węglowa bąbelkowa maska

Co to takiego? Bąbelkowa maseczka sprawia, że jej zawartość pieni się na skórze. W reakcji z powietrzem przekształca się z kremu w bąbelki, co sprawia, że składniki maseczki lepiej się wchłaniają. Największą zaletą tej maski jest radość, jaką sprawia jej użycie.

Zalety: bąbelki mogą pomóc składnikom wniknąć w skórę i oczyścić pory.