zamknij
Do 30% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem RELAX30. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

7 treningów fitness, na których nie będziesz się nudzić

AUTOR: |21 kwi 2017

Twój domowy sprzęt sportowy pokrywa gruba warstwa kurzu, realizacja opracowanego przez Ciebie planu treningowego sprowadza się do desperackich prób łapania oddechu na podłodze w salonie, a postępów zdecydowanie nie widać? Wygląda na to, że potrzebny jest Ci schemat działania oraz motywacja, które może zapewnić fitness.

Jednak na które z zajęć pod okiem trenera się zdecydować? Jest z czego wybierać, ale należy pamiętać, że nie warto tracić czasu na takie, które uważasz za zniechęcające lub nieprzyjemne. Nie chcesz również krążyć po siłowni lub klubie sportowym jak przerażony nowicjusz.

Dlatego właśnie spytaliśmy instruktorów różnych dyscyplin fitness, czego oczekiwać od ich zajęć, kim są ich odbiorcy, jak również jak skutecznie zachęcić potencjalnych odbiorców do wysiłku... lub przynajmniej do opuszczenia wygodnej sofy.

Barre, czyli fitness przy drążku

Obecnie barre fitness, łączący pełne wdzięku ruchy baletowe, pilates oraz jogę, wymienia się wśród najbardziej popularnych zajęć dla kobiet, które umożliwiają trening ściśle określonych grup mięśniowych i ich utrzymanie w dobrej kondycji. Doświadczenie taneczne nie jest w tym wypadku konieczne. Instruktorka Lauren Ross twierdzi, że wystarczy punktualne przybycie i podążanie za wskazówkami trenera. 

CrossFit, czyli zdrowa rywalizacja

CrossFit jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych form aktywności dla osób lubiących rywalizację. Uczestnicy zajęć bezustannie starają się uzyskać lepsze czasy, zwiększyć obciążenie czy liczbę powtórzeń w serii, a zapaleni crossfitterzy chcą również pobić rekordy ustanowione przez kolegów. Stanowcze, iście wojskowe komendy trenerów, takich jak Tom Parry, należy traktować jako równie istotny czynnik napędzający.

Spinning, czyli kolarstwo stacjonarne

Spinning to kolejna, niezwykle popularna dyscyplina. Trenerzy zapraszają na zajęcia absolutnie wszystkich, bez względu na wiek i płeć. Poradzi sobie każdy, nawet bez doświadczenia kolarskiego. Jakich wskazówek udzielili nam trenerzy? Za każdym razem należy włączyć rytmiczną muzykę, która zintensyfikuje wysiłek, a przy tym będzie stanowiła element motywacyjny, pozwalający szybciej osiągnąć wyznaczony cel.

Joga, czyli harmonia ducha i ducha

Joga to nie tylko „Ommm” i ćwiczenia oddechowe. Może stanowić również intensywną formę aktywności. Przykładowo, zastyganie w trudnej pozycji jest efektywnym ćwiczeniem wzmacniającym. Z kolei płynne przechodzenie z jednej asany w drugą (np. vinyasa lub ashtanga) skutecznie spala kalorie, a nawet pozwala się zmęczyć. Joga utrzymuje ciało w dobrej kondycji, poprawiając jego giętkość, a przy tym zwalcza efekty stresu i wzmacnia wiarę we własne możliwości. 

Pole dance, czyli taniec na rurze

W ostatnich latach zajęcia pole dance zyskały ogromną popularność jako forma aktywności skutecznie poprawiająca kondycję i budująca siłę. Można je opisać jako połączenie akrobatyki i tańca, obejmujące szereg figur, ruchów oraz obrotów angażujących wiele grup mięśniowych. Typowe zajęcia pole dance rozpoczynają ćwiczenia wzmacniające, przysiady czy pompki. Następnie przechodzi się do elementów tanecznych oraz podciągnięć, stanowiących najistotniejszy punkt ćwiczeń. Istnieje pogląd, że taniec na rurze pomaga kobietom zarówno uwierzyć w siebie, jak i podnieść poczucie własnej wartości.

Fitness w powietrzu, czyli zdrowe uniesienie

Treningi w powietrzu stanowią połączenie jogi, fitnessu, stretchingu, tańca i akrobatyki, a więc ćwiczeń ogólnorozwojowych, wzmacniających i uelastyczniających ciało z odrobiną cyrkowego szaleństwa i dużą porcją tanecznego liryzmu. Są szczególne polecane osobom spędzającym długie godziny przed komputerem lub uskarżającym się na ból pleców. Aerial joga polega na wykonywaniu ćwiczeń z użyciem hamaka lub huśtawki, dzięki którym jesteśmy w stanie przyjmować nietypowe pozy, spalając przy tym kalorie. Z kolei aerial silk to zajęcia z wykorzystaniem szarf podwieszonych do sufitu. Ćwiczenia dla początkujących wzmacniają ramiona i brzuch bez obciążania kręgosłupa, jednocześnie będąc rozciągająco-relaksacyjną formą aktywności. Instruktorzy podkreślają również, że tego typu treningi przede wszystkim pozwalają odkryć radość życia i poprawić samopoczucie.

Fitness na trampolinach, czyli chudnij w podskokach

Trampoliny to nie tylko sposób na zapewnienie dziecku rozrywki czy cofnięcie się samemu do czasów dziecięcych wybryków. Ćwiczenia na trampolinach to rewolucja w świecie fitnessu. Śmiejąc się i skacząc w rytm energicznej muzyki, angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie i spalamy ogromną liczbę zbędnych kalorii. Fitness na trampolinach przyspiesza metabolizm, poprawia gibkość, ujędrnia ciało i zmniejsza poziom stresu. A to wszystko w atmosferze zabawy!