zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem PROMKA25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?

AUTOR: |4 sie 2017

W niedalekiej przeszłości sztuczne rzęsy, zdejmowane pod koniec dnia, zarezerwowane były wyłącznie na bale studniówkowe i przyjęcia weselne. Obecnie dodają nam szyku również na co dzień. Licencjonowani kosmetolodzy aplikują dostępne aktualnie na rynku rzęsy w sposób bardzo precyzyjny, aplikując niewielkie kępki jedna po drugiej tak, aby uzyskać spektakularny, ale zarazem naturalny efekt. Jak długo można je nosić? Czy dozwolone jest ich łączenie z makijażem oczu? Jak kształtuje się ich cena? Czy są drogie? Bez obaw. Zamierzamy odpowiedzieć na wszystkie pytania, abyś mogła trzepotać rzęsami, za które porcelanowa lalka kurząca się na strychu dałaby się pokroić.

Czym jest przedłużanie rzęs?

Rzęsy stosowane w zabiegu przedłużania to niewielkie, czarne włókna przypominające naturalne rzęsy, które aplikuje się przy pomocy kleju. Do wyboru mamy kępki pojedyncze lub na pasku.  
Z przyklejeniem tych drugich poradzi sobie każdy. Profesjonaliści przeważnie oferują rzęsy przyklejane osobno. W naszym poradniku omawiamy właśnie tę drugą procedurę, która jest zdecydowanie bardziej skomplikowana, a przy tym bardziej kosztowna, ale gwarantuje spektakularny, a zarazem naturalny efekt. 

Z czego zrobione są rzęsy?

Najczęściej rzęsy wykonane są na bazie włosia norek i włosia syntetycznego, a także z użyciem jedwabiu syntetycznego. Rzęsy z włosia norek są najlżejsze, a do tego najbardziej miękkie, dzięki czemu niektórzy uznają je za najlepsze. Właśnie z tego względu, trzeba za nie zapłacić najwięcej. Zwykle syntetyczne rzęsy są zaś najgrubsze i najcięższe, pozwalając uzyskać najbardziej spektakularny efekt. Najczęściej wybierany obecnie typ rzęs stanowią syntetyczne kępki jedwabne, które są dość lekkie, bardzo ciemne i pozwalają utrzymać efekt podkręcenia. 

Dowiedz się więcej
Który typ rzęs wybrać?

Zapoznaj się z wadami i zaletami każdego rodzaju rzęs, a następnie zdecyduj, które są odpowiednie dla ciebie. 

Ile kosztują zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs?

Jedyne rzęsy noszone przez Beyoncé, czyli kępki z włosia norek, kosztują około 300 zł, ale często zdarza się, że kosmetolodzy pobierają za nie wyższą opłatę. Na szczęście, Groupon oferuje dostęp do zabiegu z użyciem tego typu rzęs w niższej cenie, kształtującej się na poziomie średnio 129,99 zł, a niekiedy niższej. Nieco tańsze rzęsy jedwabne to koszt rzędu 150 zł, ale na Groupon ceny są w granicach 89,99 zł, a często nawet jeszcze niższe.

Ile kępek powinno się zastosować?

Do ciebie należy decyzja, czy zdecydujesz się na kompletny czy niepełny zestaw.  W przypadku pierwszej opcji, należy zastosować tyle rzęs, ile jest ich naturalnie, czyli około 80-120 sztuk dla każdego oka. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się zjawiskowym, pełnym dramatyzmu efektem. Niepełny zestaw, wymagający użycia 30-40 kępęk po każdej stronie, poleca się rozpoczynającym przygodę z przedłużaniem rzęs lub tym, którym zależy na nieznacznej poprawie wyglądu.  

W jaki sposób aplikuje się rzęsy?Kosmetolog rozpoczyna zabieg od ułożenia pod oczami płatków, które mają podtrzymać dolne rzęsy. Następnie, jeszcze przed zastosowaniem pęsety pozwalającej rozmieścić i rozdzielić poszczególne rzęsy, na ich górnej linii umieszcza się podkład. Następnie, niewielką kępkę wybiera się przy użyciu kolejnej pęsety, zanurza się ją w kleju i ostrożnie doczepia do pojedynczej, naturalnej rzęsy. Przez cały czas oczy pozostają zamknięte.

Ile trwa zabieg?

Jako że procedura wymaga zachowania ogromnej staranności, aplikacja kompletnego zestawu rzęs zajmuje od 2,5 do 3 godzin. Znaczna większość klientek wykorzystuje ten czas na krótką drzemkę. Zdecydowanie mniej absorbujące są zaś poprawki (czyli uzupełnianie rzęs) oraz aplikacja niepełnego zestawu rzęs.

Obejrzyj klip, aby zobaczyć jak wygląda proces i dowiedzieć się więcej na jego temat.

Ile utrzymuje się efekt przedłużenia?

Trwałość efektu przedłużenia zależy od cyklu wzrostu naturalnych rzęs. Wypadają one zwykle co 6-8 tygodni, a razem z nimi kępki do nich przytwierdzone. Większość uznanych salonów piękności podkreśla, że dbając o rzęsy w odpowiedni sposób, możemy cieszyć się efektem przedłużenia nawet do 6 tygodni. Jeśli chcemy, żeby kępki pozostały w możliwie najlepszym stanie, zaleca się przeprowadzenie zabiegu uzupełniającego co 3 tygodnie

Co zrobić, żeby przedłużyć żywotność kępek?

Przez okres 24-48 godzin po zabiegu nie powinno się moczyć rzęs. Zaleca się również unikanie intensywnej aktywności fizycznej. Co więcej, należy zrezygnować z kosmetyków na bazie olejków oraz glikolu, a także wodoodpornego tuszu do rzęs. Równie istotne jest niestosowanie w okolicy oczu produktów bogatych w składniki nawilżające, takich jak: mleczko, szampon, odżywka oraz żel do mycia twarzy. Niezwykle pomocna pod prysznicem może okazać się para okularów pływackich.

Czy po zabiegu można wykonywać makijaż oczu?Do pewnego stopnia, owszem. Należy całkowicie zrezygnować z tuszy na bazie olejków oraz tych wodoodpornych, które mogą rozpuszczać klej. Okazuje się bowiem, że maskara obciąża kępki, tym samym prowadząc do ich wcześniejszego wypadania. Na szczęście, większość klientek uważa, że jej stosowanie nie jest konieczne po zabiegu przedłużania rzęs. Jeśli jednak nie potrafimy wyobrazić sobie trzech tygodni bez użycia tuszu, istnieje możliwość jego aplikacji na same końcówki rzęs, omijając podstawę. Dopuszczalne jest zaś wykorzystywanie innych kosmetyków do makijażu oczu, ale tylko jeśli zdecydujemy się na ich zmywanie przy pomocy produktów niezawierających olejków. 

Opinie na temat przedłużania rzęs

Oto, co klientki polskiego i amerykańskiego oddziału Groupon miały do powiedzenia:

„Rzęsy bardzo starannie i sprawnie wykonane, efekt naturalny, polecam :)” – stwierdza Adriana.

„Po raz pierwszy zdecydowałam się na zabieg tego typu, który okazał się być zachwycającym doświadczeniem. Budzę się każdego ranka i nie potrzebuję już makijażu. Zdecydowanie poleciłabym tę procedurę wszystkim znajomym” – stwierdza Chelsea.

„Po miesiącu nadal mogę pochwalić się długimi rzęsami. Spa, w którym przeprowadzono zabieg jest czyste, a jego pracownicy wysoce wykwalifikowani. Planuję tam powrócic” – mówi Tiffany.

„Zdecydowałam się na przedłużania rzęs i efekt był przepiękny. Dlatego właście zgłosiłam się ponownie na zabieg uzupełniający. Dostaję mnóstwo komplementów, które potwierdzają, 
że procedura jest godna polecenia. Sam zabieg niezwykle relaksujący!” – podkreśla Lauren.