zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem URODA25. Jutro koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Przedłużanie rzęs – który typ rzęs wybrać?

AUTOR: |4 sie 2017

Aplikowane pojedynczo dają efekt, o którym możemy jedynie pomarzyć, stosując zwykły tusz. Widocznie wydłużają rzęsy,  a – co najważniejsze – rezultaty są dostrzegalne przez wiele tygodni. Nawet jeśli przekonują cię zalety przedłużania rzęs, wciąż musisz podjąć kluczową decyzję i wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj kępek. Przygotowaliśmy opis trzech najbardziej popularnych typów rzęs, aby dojść do wniosku, że ostateczny werdykt zależy od środków, które zdecydujemy się przeznaczyć na zabieg.

Naturalne rzęsy z włosia norek

Cena: Najwyższa, choć z Grouponem warta rozważenia.

Efekt: Bardzo naturalny. Wtapiają się płynnie w linię rzęs, dzięki czemu uznaje się je za najmniej widoczne spośród wszystkich rodzajów kępek.

Zalety: Są tak miękkie i lekkie, że do jednej naturalnej rzęsy można przykleić wiele kępek. Proces ten określa się mianem przedłużania objętościowego. Należy również podkreślić, że tego typu rzęsy posiadają oznaczenie „wolne od okrucieństwa”, co oznacza, że  norkom nie została wyrządzana krzywda. Proces ich wytwarzania obejmuje jedynie wyczesywanie włosia, które następnie podlega sterylizacji. 

Wady: Poza tym, że ich cena jest najwyższa, rzęsy z norek aplikuje się najwolniej i najbardziej starannie. Jeśli kępkę ułoży się w nieprawidłowy sposób, należy ją usunąć przy pomocy pęsety. Tym, którym zależy na czasie, polecamy mniej delikatny typ kępek.

Warto wiedzieć: W wielu salonach kosmetycznych stosuje się sztuczne rzęsy z włosia norek, które są cięższe od naturalnych, dzięki czemu efekt podkręcenia utrzymuje się dłużej. Przypominają one rzęsy jedwabne, ale są nieco grubsze.

Rzęsy jedwabne

Cena: Średnia.

Efekt: Intensywna czerń w połączeniu z niewielkim połyskiem. Można zauważyć, że nie są naturalne… jedynie z bardzo, bardzo bliska.

Zalety: Ich jedwabista struktura ma znaczący wpływ na wygodę noszenia, szczególnie
w kontakcie ze skórą twarzy. Są przy tym niezwykle lekkie, choć mimo wszystko odrobinę cięższe od naturalnych rzęs z włosia norek. Często klientki decydujące się na kępki jedwabne całkowicie rezygnują ze stosowania tuszu do rzęs ze względu na ich intensywnie czarny kolor

Wady: Jeśli nie chcesz, by ktokolwiek dostrzegł twoje nowe rzęsy, ta propozycja zdecydowanie nie wchodzi w grę. Lepiej odłóż na norki.

Warto wiedzieć: Kępki jedwabne nie są wykonane z włókien jedwabnych, a z materiału syntetycznego. To właśnie one są najczęściej stosowane podczas zabiegu przedłużania rzęs.

Rzęsy syntetyczne

Cena: Najniższa.

Efekt: Grube, intensywnie czarne rzęsy. Zdecydowanie najłatwiej stwierdzić, że są sztuczne. Nie musi być to jednak traktowane jako wada. Wiadomo przecież, że reklamy pomadek czy programy reality są równie iluzoryczne. 

Zalety: Rzęsy tego typu pozwalają osiągnąć najbardziej spektakularny efekt. Pozostają przy tym podkręcone przez najdłuższy czas. Jest to opcja szczególnie polecana osobom, które nie zamierzają wydać fortuny na zabieg przedłużania rzęs.

Wady: Kępki wykonane są na bazie najgrubszego włókna, przez co możemy odczuwać lekkie swędzenie. Co więcej, są one najcięższe i często naturalne rzęsy nie wytrzymują ich naporu. Wreszcie, charakteryzują się mniejszą trwałością niż rzęsy jedwabne oraz kępki z włosia norek.

Warto wiedzieć: Ten typ rzęs jako pierwszy został przeniesiony ze świata mody do życia codziennego.