zamknij
Użyj kodu APPKA25 i uzyskaj do 25% zniżki. Dziś koniec. Niektóre oferty mogą być wykluczone z promocji.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Kompletny przewodnik po masażu

18 kwi 2018

Masz bolesny skurcz w szyi, który nie chce zniknąć. Naciągnąłeś sobie coś w trakcie zabawy ze swoimi pociechami. Albo miałeś ostatnio dużo pracy. Niezależnie od powodu, masaż brzmi jak (i zwykle jest) najlepszy sposób na rozluźnienie się i odpoczynek, zwłaszcza jak jesteś zestresowany.

Większość masaży pomaga leczyć niemal każdą dolegliwość, lecz różnią się metodami oraz technikami wykonania. Zanim zarezerwujesz sobie kolejną (lub pierwszą) wizytę, zapoznaj się z poniższym przewodnikiem, gdzie znajdziesz podstawowe informacje w tym temacie.

Jakie są zalety masażu?

Podczas gdy większość (słusznie) założy, że jedną z głównych zalet masażu jest fizyczne odprężenie, tak naprawdę kryje się za tym coś więcej. W rzeczywistości, pierwsze zmiany zaczynają się na poziomie umysłu, jako że to on sygnalizuje organizmowi że jest to czas na relaks, przygotowując mięśnie na porządną porcję ugniatania i następujących po tym fizycznych korzyści.

Skupiając się na fizycznych korzyściach zabiegu, masaż sportowy dla biegaczy jest ich dobrym przykładem. Wykorzystywane w trakcie masażu techniki oraz metody terapeutyczne, mają ogromne zalety, w tym: leczenie kontuzji wynikłych podczas treningów, poprawa krążenia oraz zwiększenie zakresu ruchów stawów. W skrócie: sprawiają, że poczujesz się o wiele lepiej.

Jakie rodzaje masaży mam do wyboru?

Czeka na Ciebie niezliczona ilość różnego rodzaju masaży. Można spotkać się zarówno z masażem szwedzkim, opierającym się na długich, posuwistych ruchach, a także takim, w którym główną rolę odgrywają gorące kamienie lub olejki aromatyczne.

Jak widzisz, masz wiele możliwości do wyboru. Podczas gdy w większości przypadków masaże mogą być dobrane lub zmodyfikowane do Twoich potrzeb i dolegliwości, zanim zarezerwujesz sobie termin, pewnie chcesz się dowiedzieć trochę więcej o głównych rodzajach masażu.

Spójrz na poniższą listę najpopularniejszych masaży, aby dowiedzieć się o nich coś więcej:

  • Masaż szwedzki: najpopularniejszy rodzaj masażu; ciągłe ugniatanie pomocne jest w łagodzeniu napięcia mięśni i pomaga klientom zrelaksować się.
  • Masaż głębokich tkanek: charakteryzuje się intensywnymi technikami ugniatania. Pomaga w zmniejszeniu napięcia w głębszych warstwach tkanki mięśniowej.
  • Masaż gorącymi kamieniami: małe podgrzewane kamienie umieszczane są na plecach klienta, wpływając na rozluźnienie mięśni i przygotowując je do dalszego zabiegu.
  • Refleksologia: masaż stóp, który polega na uciskaniu odpowiednich punktów (tzw. refleksów), które mają bezpośrednie połączenie z organami i częściami ciała.
  • Masaż tajski: masaż odbywa się w ubraniu. Specjalista wykonuje na kliencie serię intensywnych ćwiczeń rozciągających.

The 11 Types of Massage: A Complete Guide11 rodzajów masażu: kompletny przewodnik 

Rzetelny przewodnik po 11 najczęstszych rodzajach masażu
What Is Swedish Massage?Korzyści z masażu: ekspert wyjaśnia wszystko 

Ekspert odpowiada na pytanie, dlaczego warto wybrać się na masaż

Jaka jest etykieta w gabinecie masażu?

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do masażu, pomysł zdejmowania ubrań i poddania się nieznajomej osobie seriom technik oraz metod uciskania, może brzmieć trochę niekomfortowo. A jako że czas ten ma w założeniu być momentem na oddech i relaks, opieranie się na poniższych wskazówkach dotyczących etykiety, pomoże Ci sprawić, by to doświadczenie było jak najlepsze.

  • Ubierz się komfortowo. Nie masz ochoty zdejmować bielizny? Więc nie rób tego! Idź w tym, co sprawia, że czujesz się komfortowo.
  • Upewnij się, że wziąłeś prysznic tego dnia. Nikt nie lubi dotykać kogoś, kto jest spocony lub brudny, nawet jeśli to jest jego praca. Twój masażysta będzie Ci wdzięczny.
  • Porozmawiaj ze swoim masażystą. Mianowicie, poinformuj go jeśli masz jakiekolwiek kontuzje lub zastrzeżenia, o których powinien wiedzieć przed rozpoczęciem zabiegu.
  • Nie zagaduj swojego masażysty. Tylko jeśli nie chcesz – nie musisz przecież wypełniać czasu rozmową, jeśli nie masz zwyczaju. 

Massage Etiquette Guide: Tips for the Most Relaxing MassageEtykieta w gabinecie masażu 

Kompletny przewodnik o masażu i garść porad dla początkujących klientów
Massage for Runners Isn't Just About Feeling GoodTechniki masażu: porady 

Jak sprawić, by masaż sprawił Ci największą przyjemność?

Ile kosztuje masaż?

Średnio masaż kosztuje w granicach 70 - 140 zł. Wartość ta zależy od kilku czynników, w tym od tego gdzie mieszkasz, od rodzaju masażu oraz kwalifikacji masażysty.