zamknij
Do 20% zniżki od ceny sprzedaży na urodę i fajne aktywności z kodem TANIEJ. Jutro koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

7 rzeczy, których nie wiesz o laserowej korekcji wzroku, bo nie masz kogo zapytać

AUTOR: |14 mar 2017

Masz już dosyć noszenia okularów i chcesz pozbyć się wady wzroku raz na zawsze? Laserowa korekcja wzroku jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie! Oto dowody.

 

Laserowa korekcja ma swoją historię

Specjaliści już dawno postanowili uwolnić od okularów osoby z wadami wzroku. Jednak na przełom trzeba było czekać do momentu wprowadzenia do chirurgii oka ultraprecyzyjnych laserów. Dzięki nim zabiegi korekcyjne stały się bezbolesne, bezpieczne i bardziej skuteczne. Na czym zatem polega laserowa korekcja wzroku? Na odpowiednim kształtowaniu rogówki, by przywrócić ostrość widzenia. Najmniej inwazyjna, a przy tym najbardziej efektywna, jest mikrosoczewkowa korekcja wzroku metodą Lentivu przeprowadzana m.in. w klinikach Optegra.

Niesamowite skutki laserowej korekcji

Jak wynika z danych m.in. Fundacji Dobrego Widzenia, laserowa korekcja jest najbezpieczniejszą i najbardziej efektywną metodą leczenia krótkowzroczności – przynosi trwałą satysfakcję w 95 proc. przypadków. Pozwala także pozbyć się astygmatyzmu i nadwzroczności. Laser sprawia, że można błyskawicznie odzyskać idealną ostrość widzenia i już na zawsze uwolnić się od okularów. Nic więc dziwnego, że aż 97 proc. pacjentów, którzy poddali się zabiegowi, zdecydowanie poleca tę metodę swoim znajomym.

Laserowa korekcja = bezpieczeństwo

Czy laserowa korekcja wzroku jest obarczona ryzykiem powikłań? Minimalnym, które w dodatku jest nawet 30-krotnie niższe od tego związanego z codziennym stosowaniem soczewek kontaktowych! Jeśli więc zdecydujesz się na laserową korekcję wzroku w renomowanej klinice z doświadczonymi specjalistami, masz gwarancję bezpieczeństwa i satysfakcji z zabiegu.

Warto jednak wiedzieć, że nie każdy może poddać się zabiegowi. Przeprowadzany jest u osób po 21. roku życia, bo wtedy wada wzroku jest już ustabilizowana. Ponadto nie powinny z niego korzystać osoby po 55. roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed planowanym zabiegiem konieczne jest spotkanie z lekarzem i szczegółowe badanie.

Idealna ostrość widzenia w mgnieniu oka

Korekcja wzroku metodą Lentivu trwa 24 sekundy. Sam zabieg zamyka się w kilkunastu minutach i można w tym czasie zoperować oboje oczu. Ostrość wzroku poprawia się od razu i na zawsze. Co więcej, po dwóch godzinach można wrócić do domu, po sześciu robić makijaż, a następnego dnia spokojnie wrócić do pracy i codziennych aktywności. 

Laser tańszy od okularów i soczewek

Tak, to prawda! Jeśli policzysz, ile w ciągu 10 lat wydajesz na okulary czy soczewki, przyznasz nam rację. Rachunek jest prosty, a kalkulację zrobiliśmy za Ciebie. Za porządne oprawki zapłacisz jednorazowo ok. 700 zł, a wymieniasz je średnio co 3 lata. Można więc oszacować, że w ciągu dziesięciu lat wydasz na nie ok. 2100 zł. Do tego dochodzi koszt dobrych szkieł. 1500 zł kosztują średnio szkła o mocy do -/+ 5 dioptrii (z astygmatyzmem), co daje w ciągu dekady co najmniej 4500 zł. Jeszcze drożej jest przy szkłach progresywnych. Tu wydatek jednorazowy to nawet 3000 zł, czyli ok. 9000 zł w ciągu dziesięciu lat. Łatwo policzyć, że w tym czasie za okulary wraz oprawkami trzeba zapłacić od 6600 zł aż do nawet 11 000 zł.

Przy soczewkach rachunek też nie jest optymistyczny. Kupując raz w miesiącu jednodniowe soczewki kontaktowe o mocy -3 dioptrii za 100 zł, przez 10 lat wydasz na nie do 12 000 zł. Jeszcze drożej jest w przypadku soczewek dwutygodniowych o tej samej mocy. Za jedno opakowanie zapłacisz ok. 80 zł, co rocznie zsumuje się do 2000 zł, a przez dekadę da aż 20 000 zł!

Tymczasem zabieg korekcji wzroku metodą Lentivu to wydatek 3699 zł za operację jednego oka. Zabieg poprzedzony wizytą kwalifikacyjną – koszt 250 zł, a za dwie obowiązkowe wizyty kontrolne po zabiegu łącznie zapłacisz 50 zł. Jednak jest to płatność jednorazowa, suma kosztów zamyka się w kwocie 7 698  zł. Po zabiegu nie musisz już nigdy nosić okularów, bo laserowa korekcja trwale poprawia wzrok. Co zatem Ci się bardziej opłaca?

Oni to zrobili!

Na zabiegi korekcji wzroku coraz częściej decydują się gwiazdy. Jedną z nich jest modelka Michalina Gleń. Jest bardzo zabiegana, pokazuje się na okładkach magazynów modowych, „chodzi” u znanych projektantów, wyjeżdża na sesje zdjęciowe do stolic mody, m.in. do Mediolanu. Z wadą wzroku na poziomie -5,50 w jednym i - 6,50 w drugim oku było to nie lada wyzwanie. Przy tak intensywnym zawodzie i stylu życia jej oczy były często podrażnione, nie tylko wskutek suchego powietrza, ale też z powodu ciągłego używania soczewek. Kiedy dowiedziała się, że Anja Rubik poddała się laserowej korekcji wzroku w USA, postanowiła sama sprawdzić, czy to opcja dla niej. Pomogło! Dziś jest po zabiegu, może swobodnie wykonywać makijaż i być w ciągłym ruchu.

Z kolei Małgorzata Pieczyńska, aktorka znana z serialu „Barwy szczęścia”, miała wadę wzroku +2,5. Okulary do czytania stały się jej nieodłącznym, a zarazem znienawidzonym rekwizytem. Nie mogła ich zapomnieć, bo bez nich nie napisałaby sms-a, nie przeczytała menu w restauracji czy etykiety w sklepie. Okulary przeszkadzały jej w pracy, bo rzadko grana przez nią postać nosi szkła, które zasłaniają pół twarzy i oczy. Dlatego aktorka zdecydowała się na laserową korekcję wzroku, która w kilka minut uwolniła ją od wady wzroku i okularów. Podobnie korzystne efekty zabiegu zauważył Paweł Pawlikowski, reżyser i laureat Oscara za film „Ida”. Dzięki rezygnacji z okularów może jeszcze intensywniej oddawać się pracy i aktywnym przyjemnościom.

Dzięki laserowej korekcji wzroku z okularami rozstał się także Marcin Łopucki, instruktor fitness, Mistrz Polski i Europy w tej dziedzinie. Na co dzień aktywny, coraz bardziej dostrzegał minusy uprawiania sportu z wadą wzroku. Laserowa korekcja wzroku była dla niego strzałem w dziesiątkę. Pozwoliła mu czerpać radość z życia bez żadnych ograniczeń. W Twoim przypadku może być podobnie!

 

Korekcja wzroku jest bezpieczna

„Zabiegi korekcji wzroku należą do najbezpieczniejszych zabiegów medycznych. Optegra jest liderem w laserowej korekcji wzroku – wykonaliśmy już ponad 200 000 takich zabiegów.”

Lek. Barbara Czarnota – OPTEGRA Poznań

Korekcja wzroku nie boli

„Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Oczy są znieczulone silnie działającymi kroplami, które mają natychmiastowe działanie. Dzięki najnowocześniejszym (głębokim) metodom laserowej korekcji wzroku II i III generacji, tj. FemtoLASIK lub Lentivu®, również po zabiegu ból nie jest odczuwalny, występuje jedynie lekki dyskomfort, który ustępuje następnego dnia.”

Lek. Renata Rakoczy-Gołda – OPTEGRA Kraków

Korekcja wzroku jest niemal dla każdego

„Do zabiegu korekcji wzroku kwalifikuje się 85-90% pacjentów w wieku 20-40 lat. Astygmatyzm, wielkość wady (duża czy mała) oraz ogólny stan zdrowia pacjenta nie są zwykle przeciwskazaniami do zabiegu korekcji wzroku.”

Lek. Dominik Uram – OPTEGRA Wrocław

Korekcja wzroku daje stałe efekty

„Rezultaty laserowej korekcji wzroku mają charakter stały i niezwykle rzadko zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć. Zdecydowana większość pacjentów pozbywa się wady wzroku na zawsze.”

Lek. Piotr Krzywicki – OPTEGRA Szczecin

Pobierz broszurę Fakty i Mity.

*Na podstawie materiałów prasowych OPTEGRA