PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

3 najlepsze prezenty dla mamy (według innych mam)

23 maj 2018

 

Dzień Matki to dzień, w którym chcemy, by nasze mamy poczuły się wyjątkowo. Aby to okazać, możesz wybrać tradycyjną formę upominku w postaci bukietu kwiatów lub ładnego zestawu biżuterii (P.S., mamy kilka ciekawych propozycji w naszym przewodniku z okazji Dnia Matki). Jeśli mama nie jest tradycjonalistką lub nie masz pewności co jej podarować, czas wziąć pod uwagę prezent, który dostarczy jej niezapomnianych wrażeń.

W zasadzie tego typu prezenty przeznaczone są dla całych rodzin, nie tylko dla mam. To jednak niczemu nie przeszkadza, w końcu daje to naszej mamie szansę do spędzenia czasu z jej najbliższymi i zdobycia niezwykłych wspomnień.

Tylko co takiego wybrać? Lepiej zdecydować się na kurs projektowania wnętrz, warsztaty z florystyki czy wyjście do kina? A może lepiej rozwiązywać razem łamigłówki w pokoju zagadek lub relaksować się w trakcie day spa? Aby pomóc Ci zawęzić poszukiwania, przeprowadziliśmy wywiady z prawdziwymi mamami, aby dowiedzieć się jak najchętniej spędzają czas ze swoją rodziną.

Najlepsze pomysły na prezent dla mamy to... 

  1. Aktywności na świeżym powietrzu

Mamy, z którymi rozmawialiśmy, prawie jednomyślnie zgodziły się, że ich ulubioną formą spędzenia czasu z rodziną, jest pobyt na łonie natury.  

Jedna z mam, Marta, która ma czworo dzieci w wieku od 2 do 7 lat, raz w tygodniu odwiedza okoliczny park przyrodniczo-edukacyjny. Twierdzi, że jest to „idealne miejsce do swobodnego odkrywania świata i natury".  

Ania, matka trójki dzieci i babcia czwórki wnucząt, kocha rodzinną tradycję wędrowania po położonym na północ od Warszawy, Parku Kampinowskim. „Od ponad 40 lat odwiedzamy to miejsce, wpierw z rodziną mojego męża, teraz z naszymi dorosłymi dziećmi i wnukami”. 

I tak, nie zapominajmy o zoo... „Wizyta w zoo była zawsze moim faworytem, zwłaszcza jak nasze dzieci były małe" – mówi mama dwójki dzieci, Natalia.

Potrzebujesz więcej pomysłów na wspólne aktywności? Oto kilka propozycji: 

  1. Wspólny obiad

  

Dla większości mam, wspólny, rodzinny posiłek jest niezwykle ważny. Patrycja, matka trzech dorosłych córek, uwielbia celebrować posiłki ze swoją rodziną. „Jak dzieci były małe, wspólne ucztowanie oznaczało krewnych, dobre jedzenie a niekiedy też i prezenty. Kiedy nasze pociechy dorosły, posiłek stał się okazją, by dzielić się doświadczeniami, marzeniami czy uśmiechem. Po prostu, jest to moment, kiedy możemy pobyć ze sobą przez jakiś czas”. - wyjaśnia.

Jeśli brzmi to zbyt szablonowo, weź pod uwagę następujące pomysły:

  1. Wizyta w Muzeum

 

Wierzcie lub nie, ale ponad połowa mam lubi chodzić do muzeów z rodziną. Aleksandra, matka dorosłego już syna, mówi nam, że jednym z jej ulubionych wspomnień rodzinnych było zwiedzanie ekspozycji Body Worlds we Wrocławiu. Z kolei Ania, mama dwójki małych dzieci, opowiada nam o jednej szczególnej wizycie w miejskim akwarium. „Syn był tak podekscytowany... to co zobaczył stało się początkiem jego fascynacji podwodnym światem i żyjącymi w nim stworzeniami. Od tamtej pory siedzi nosem w książkach poświęconej tej tematyce” - mówi. „Było to niezwykłe doświadczenie i chętnie wracam do niego w pamięci”.

Jeśli wizyta w muzeum nie jest do końca tym czego szukasz, rozważ jedno z poniższych, podobnych doświadczeń:

Co w przypadku, gdy wybierzesz niewłaściwy prezent?

Nie martw się, czasami taki nietrafiony podarunek tworzy najlepsze wspomnienia. „Z biegiem czasu takie chwile są jedynie powodem do uśmiechu, nie smutku!" - mówi matka dwóch pociech, Emilia.