zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem URODA25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Treningi bez wady wzroku, bez okularów i soczewek

20 wrz 2018

Bieganie w okularach może odebrać radość z uprawiania ulubionego sportu, bo okulary parują pod wpływem wysiłku, oprawki mogą uciskać na nos lub nieprzyjemnie uciskać skronie. Z kolei soczewki kontaktowe często pod wpływem wysiłku prowadzą do nadmiernego wysuszania gałki ocznej, a nawet nieprzyjemnych infekcji. Jeśli więc marzysz o czerpaniu przyjemności z biegania, rozważ laserową korekcję wzroku, dzięki której nic już nie będzie Cię ograniczać. Pomyśl zwłaszcza o metodzie Lentivu, która koryguje krótkowzroczność i astygmatyzm. Dzięki niej można szybko i bezpiecznie odzyskać pełną ostrość widzenia. A dla biegaczy najważniejszy jest także błyskawiczny powrót do zaplanowanych treningów, mozliwy już następnego dnia po zabiegu.

Co to jest Lentivu?   

Lentivu to innowacyjna metoda mikrosoczewkowej korekcji wzroku. Jej główną zaletą jest minimalna inwazyjność, która zapewnia duże bezpieczeństwo i przede wszystkim – pozwala na powrót do codziennych aktywności już następnego dnia. Z tego powodu Lentivu jest szczególnie polecana tym, którzy uprawiają sport, biegają, ćwiczą czy jeżdżą na rowerze. Po zabiegu nie ma przeciwwskazań do wysiłku fizycznego, można trenować bez ograniczeń, a nawet startować w zawodach.

Szybko i bezpiecznie

Mikrosoczewkowa korekcja wzroku Lentivu polega na zastosowaniu precyzyjnie dobranych dawek światła o niskiej i bezpiecznej dla oka energii. Podczas zabiegu z przezroczystej, zewnętrznej części oka, rogówki, zostaje wyodrębniony jej mikroskopijny fragment o soczewkowatym kształcie. Całkowicie bezbolesne wydobycie tej mikrosoczewki przez kilkumilimetrową kieszonkę skutkuje zmianą parametrów optycznych oka, co w rezultacie prowadzi do trwałej korekcji wady wzroku.

Lentivu trwale przywraca ostrość widzenia w jednym oku w ok. 20 sekund. Pobyt w sali operacyjnej trwa około pół godziny, a sam zabieg jest mało inwazyjny i bezbolesny.

Komfort i bezpieczeństwo pacjentów zapewniają: wysokiej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w korekcjach wad wzroku, nowoczesna technologia z wykorzystaniem urządzenia Visumax najnowszej generacji oraz rzetelne badanie specjalistyczne przed zabiegiem.

Na świecie wykonano już ponad 250 tys. podobnych zabiegów, z użyciem urządzenia Visumax. W Polsce kliniki okulistyczne Optegra z powodzeniem przeprowadziły już kilkaset zabiegów Lentivu.

Wizyta kwalifikacyjna

Przed każdym zabiegiem pacjent musi zgłosić się na wizytę kwalifikacyjną w jednej z klinik okulistycznych Optegra w Polsce. W czasie wizyty poddany zostaje m.in. specjalistycznym, poszerzonym badaniom diagnostycznym, wykonywanym przy użyciu sprzętu najnowszej generacji. O pozytywnej kwalifikacji do przeprowadzenia zabiegu decyduje lekarz na podstawie wyników badań. Co ważne – w przypadku niezakwalifikowania się do żadnego z zabiegów w klinice, pacjent nie ponosi kosztów związanych z wizytą kwalifikacyjną.

Kto może skorzystać z mikrosoczewkowej korekcji wzroku

Zabiegi Lentivu można przeprowadzić u większości pacjentów z krótkowzrocznością (noszących tzw. okulary minusowe do -10,0 D) i z astygmatyzmem (noszących tzw. okulary cylindryczne do 5,0 D).