zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem PIEKNIE25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Jak uzyskać certyfikat nurkowy w kilku prostych krokach.

AUTOR: Sarah Gorr |24 lip 2017

Po kilku godzinach spędzonych na plaży w promieniach słońca i oglądaniu najnowszego thrillera, możesz zacząć się niecierpliwić. Czy nie ma czegoś innego do zrobienia? To właśnie ta nuda może sprawić, że będziesz się zastanawiał, jak uzyskać certyfikat nurkowy. Ostatecznie, cały świat niewidzialnych cudów czeka tuż pod falami! Jednak możesz martwić się nie tylko tym, jak uzyskać certyfikat nurka, ale również o to: "Ile lat należy mieć aby nurkować?" "Ile kosztują lekcje nurkowania?" "Czym są rekiny i czy powinienem się nimi przejmować?".

Wszystkie te pytania są całkowicie uzasadnione, ale nie powinieneś pozwolić, aby powstrzymały cię przed zobaczeniem podwodnej krainy czarów. Przeprowadzimy cię dokładnie przez to, czego potrzeba, aby uzyskać certyfikat, a także odpowiemy na kilka często zadawanych pytań.

Podstawy

Istnieje wiele certyfikatów nurkowych, my jednak skupimy się na kursie PADI Open Water Diver. Jest on łatwo dostępny, powszechnie uznany, a od 2016 roku przyznał ponad 25 milionów certyfikatów nurkowych na całym świecie.

  • Zobowiązanie czasowe: Trzy do czterech dni na pełną certyfikację, w tym około 12 godzin zajęć, które można ukończyć w trybie online.
  • Wymagania wiekowe: Większość ośrodków nurkowania będzie wymagać, aby dzieci miały ukończone co najmniej 15 lat, jednak dla młodszych dzieci w wieku 10 lat dostępne są kursy dla juniorów.
  • Wymagania fizyczne: uczniowie powinni być już przyzwoitymi pływakami, zdolnymi do pływania na odległość 200 metrów (bez ograniczeń czasowych, używać dowolnych stylów pływackich) i pływać lub stąpać po wodzie przez 10 minut.
  • Liczba nurkowań: każdy wykona przynajmniej trzy do czterech nurkowań w basenie i do czterech nurkowań na wodach otwartych.

Ile kosztuje lekcja nurkowania?

Standardowa stawka za kurs PADI Open Water wynosi $499, jednak możesz zaoszczędzić niemal połowę tej kwoty, jeśli znajdziesz ofertę nurkowania w pobliżu.

Czy muszę mieszkać w pobliżu oceanu, aby wziąć udział w kursie?

Wcale nie! Możesz znaleźć kursy certyfikacyjne PADI w całym kraju i za granicą. Nurkowanie w wodach otwartych może odbywać się w jeziorach i kamieniołomach, co oznacza, że nie musisz kupować biletu lotniczego, aby ukończyć zajęcia, jeśli nie masz szczęścia, aby mieszkać blisko wody. To powiedziawszy, istnieje wiele pakietów certyfikacyjnych, które łączą kurs z wycieczką na jedną ze wspaniałych raf świata - nic lepszego niż połączenie edukacji z wakacjami, czyż nie?

Co obejmują zajęcia certyfikatu PADI?

Ponieważ klasy PADI mają taki sam podstawowy program nauczania, łatwo jest zorientować się, jak wyglądają zajęcia. Na pewno będziesz chciał sprawdzić w lokalnym centrum nurkowania szczegóły, ale oto ogólny zarys tego, czego można się spodziewać:

1. W klasie

Wszystkie kursy rozpoczynają się od komponentu szkolnego, zarówno w trybie online, jak i osobistego, który wprowadza wszystkie podstawowe informacje, od bezpieczeństwa po sprzęt do nurkowania.

2. Na basenie

Po ukończeniu zajęć będziesz gotowy do nurkowania w basenie lub w zalanych przestrzeniach zamkniętych, gdzie nauczysz się jak skonfigurować swój sprzęt, oczyszczać maskę, podstawowej nawigacji podwodnej, technik bezpieczeństwa i wiele innych.

3. Na otwartej wodzie

Nurkowania na otwartej wodzie są ostatnim elementem procesu certyfikacji i koncentrują się na zapewnieniu ci swobody na otwartej wodzie, jednocześnie wzmacniając to, czego dotychczas się nauczyłeś.

Jak długo ważny jest certyfikat nurkowy?

Odpowiedź jest prosta: na zawsze! Po uzyskaniu certyfikatu, uzyskujesz go na całe życie. Nie znaczy to, że musisz przestać uczęszczać na zajęcia. Zawsze możesz odświeżyć wiedzę lub zwiększyć swoje umiejętności dzięki nurkowaniu ratunkowym oraz wrakowym i nie tylko.

Teraz, gdy wiesz już, co jest dla ciebie dostępne, możesz zapisać się na zajęcia i rozpocząć eksplorację.