zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem PROMKA25. Jutro koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Jak lepiej grać w kręgle: Wskazówki do gry w kręgle dla początkujących

AUTOR: Groupon Editors |10 sie 2017

 

W grze w kręgle nieważne jest to, czy wygrywasz czy przegrywasz, tylko to, ile razy możesz odtańczyć taniec zwycięstwa przed swoimi przyjaciółmi. Być może łatwo jest zacząć grać w kręgle, jednak nie tak łatwo jest stać się w grze dobrym. Dlatego też zebraliśmy podpowiedzi, abyście jak najszybciej zaczęli zbierać punkty.

 

Porady dla początkujących

1. Wybierz kulę odpowiedniej wielkości

Idealna waga kuli do gry w kręgle wynosi około 5-5,5 kg dla kobiet i 6-7 kg dla mężczyzn.Istotne jest jednak, że od wagi większe znaczenie ma znalezienie odpowiedniego dopasowania kuli do ręki. Choć cięższe kule powalają kręgle z większą siłą, źle dopasowane otwory na palce to najpewniejszy sposób na sromotną przegraną. Wypróbuj kule z takimi otworami, które są trochę większe niż rozmiar twojego pierścionka i nie obawiaj się zmienić kuli, jeśli nie możesz jej dobrze chwycić.

2. Rozluźnij się przed rozmachem

Innymi słowy, nie używaj zbyt dużo siły przy rzucie kulą. Rozluźnienie to nie tylko głęboki oddech przed rzutem czy podnoszenie się na duchu. Wymaga to zrównoważenia rozmachu z podejściem i wiedzy, jaka powinna być początkowa pozycja kuli.

3. Znajdź swoje tempo

Jeśli chcesz podejść do linii wolno, zacznij trzymając piłkę na poziomie klatki piersiowej. To sprawi, że twój rozmach potrwa akurat do zakończenia podejścia.

Jeśli chcesz podejść szybko, zacznij trzymając kulę gdzieś na poziomie uda lub talii, ponieważ nie będzie wystarczająco dużo czasu czy miejsca na pełny rozmach.

4. Ustaw się w linii

Te małe kropki i strzałki na torze są po to, by Ci pomóc. Nie celuj jednak tylko w środek, spróbuj innych technik:

Na początek: jeśli jesteś praworęczny, celuj w drugą strzałkę na prawo, celem sprawdzenia, gdzie leży Twój słaby punkt

Przesuń się w kierunku miejsca, w którym spudłowałeś. Jeśli trafiłeś tylko w kręgiel wysunięty najbardziej na lewo, przesuń się bardziej w lewo, celując jednak wciąż w to samo miejsce.

Dostosuj się: każdy tor jest inny, a nawet ten sam tor może zmieniać się w zależności od ilości wosku, odkształceń, a nawet wilgotności - więc nieuchronnie będziesz musiał sam korygować swoją technikę.

5. Spróbuj różnych sztuczek i technik

Spróbuj tej prostej techniki, aby podkręcić kulę. Nie wsadzaj kciuka w otwór i pozwól, aby Twoja dłoń pokierowała podkręceniem. Jest to najprostszy sposób, na podkręcenie kuli, aby przecięła tor na skos. Możesz poczuć, jakbyś miał mniej kontroli nad kulą, ale daj sobie trochę czasu. Kiedy już poczujesz się pewniej z uchwytem, reszta przyjdzie naturalnie.

6. Zdecydowanie zwolnij chwyt

Wypuść kulę z końcem swojego rozmachu i po prostu celuj w kręgle. Staraj się nie myśleć zbyt dużo o swojej technice. Po przejściu przez etap początkowy, możesz zastanowić się nad trudniejszymi trikami, takimi jak “7-10 split”, w którym kula musi powalić dwa przeciwległe i najdalej wysunięte kręgle. Nie jest to prosta technika, a profesjonalistom opanowanie jej zajmuje lata. Jeśli trafisz w choć jeden kręgiel, to i tak oznacza, że radzisz sobie całkiem nieźle.