Brak nowych powiadomień

Retina – Przychodnia i Szpital Okulistyczny

Gimnazjalna 1, Warszawa

Laserowa korekcja wzroku (od 1650 zł) w Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina

Oferta niedługo się kończy!
Wybierz opcję

Wyróżniki

Bezpieczna laserowa korekcja wad wzroku w zakresie od -12,0 do +6,0 dioptrii sferycznych oraz do 6,0 dioptrii cylindrycznych (astygmatyzm)

Komentarze

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie recenzje pochodzą od osób, które skorzystały z ofert tego partnera.
M
MałgorzataTOP REVIEWER
41 Oceny12 reviews
wrzesień 16, 2020
Wszystko super, extra ceny !
R
robert
1 Oceny1 reviews
czerwiec 17, 2020
tylko czekam na wyniki zabiegów
N
natali
2 Oceny1 reviews
maj 18, 2020
Już po zabiegu laserowej korekcji. Minął tydzień. Już widzę lepiej. będzie dobrze:) Profesjonalne, miła obsługa. Polecam.
A
Aleksandra
1 Oceny1 reviews
marzec 24, 2020
Bardzo miła i profesjonalna obsługa.Zabieg przeszedł pomyślnie.Pożegnałam okulary.Polecam z czystym sumieniem.
B
Barbara
3 Oceny3 reviews
luty 3, 2020
Absolutnie polecam!!!
R
Rafał
1 Oceny1 reviews
luty 2, 2020
Dr Szot najlepszy lekarz jakiego spotkałem. Przemiła obsługa operacja przebiegła wzorowo!
E
Ewelina
1 Oceny1 reviews
styczeń 20, 2020
Wspaniała obsługa, świetny lekarz Dr. Szot , ktorego polecam ☺
Ł
Łukasz
1 Oceny1 reviews
styczeń 19, 2020
Bardzo gorąco polecam. Super lekarz - dr med Michał Szot!!!! Po 37 latach zacząłem widzieć na lewe oko. Polecam, WARTO!!!!!!!
Zobacz wszystkie opinie

W skrócie

Mimo, iż większość osób przyzwyczaiła się do noszenia okularów korekcyjnych i soczewek kontaktowych, to jednak wielu z nich czuje się przez nie niekomfortowo. Dzięki operacji laserowej korekcji oczu można nie tylko zapomnieć o zaparowanych szkłach okularów i podrażnieniach związanych z noszeniem soczewek, ale także na nowo polubić siebie i po prostu cieszyć się życiem.

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest krótki i bezbolesny. Już w kilkadziesiąt sekund można całkowicie pozbyć się wady wzroku i zapomnieć o jakichkolwiek problemach związanych z ostrością widzenia.

Retina to nowoczesna placówka medyczna z doskonałym, doświadczonym zespołem lekarzy specjalistów w tym lekarzy okulistów oraz świetnie wyszkolonym zespołem pielęgniarskim. W ciągu 15 lat działalności z sukcesem przeprowadzono ponad 10 000 operacji okulistycznych.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz zdobytą wiedzę Retina oferuje najwyższą jakość wykonywanych usług zgodną z certyfikatem ISO 9001:2015 oraz przyjazne podejście do pacjentów.


Wizyta kwalifikacyjna dla klientów Groupon za 200 zł (50% kwoty cennikowej)

Przed wykonaniem zabiegu należy udać się do lekarza okulisty na wizytę wstępną (kwalifikującą). Podczas wizyty okulista wykona szereg badań diagnostycznych w celu weryfikacji czy laserowa korekcja wzroku jest możliwa. Czas takiej wizyty zajmuje około 2-3 godzin. Podczas wizyty kwalifikacyjnej zostaną wykonane następujące badania okulistyczne:

 • badanie wady wzroku przed i po rozszerzeniu źrenicy (podanie kropli rozszerzających)
 • keratometria
 • topografia rogówki
 • pomiar szerokości źrenicy (pupilometria)
 • pomiar grubości rogówki (pachymetria)
 • ocena jakości i składu łez
 • USG gałek ocznych
 • ocena przedniego i tylnego odcinka oka
 • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego (tonometria)
 • ocena kąta przesączania (gonioskopia)
 • badanie pola widzenia
 • OCT

Przeciwwskazania


Przeciwwskazaniem do zabiegu są takie schorzenia jak np. jaskra, stany zapalne przedniego odcinka oka, nasilone alergie, zaćma, odwarstwienie siatkówki, oczopląs itp. Również okres ciąży i karmienia piersią uniemożliwia wykonanie laserowej korekcji wzroku.


Opis operacji:

Po znieczuleniu oczu kroplami na powieki zakładane są metalowe rozwórki. Ramię lasera zostaje ustawione bezpośrednio nad operowanym okiem. Zadaniem pacjenta jest skupienie wzroku na punkcie świetlnym w ramieniu lasera. Czas działania lasera wynosi kilkadziesiąt sekund, podczas których należy utrzymać oko nieruchomo.


Opis metodsmart TransPRK


Smart TransPRK to bezdotykowa metoda laserowej korekcji wzroku. Chirurg, przy wykorzystaniu wysokoprecyzyjnego lasera excimerowego usuwa nabłonek rogówki i koryguje wartość dioptrii.

Laser ten powoduje że proces gojenia się nabłonka jest znacznie szybszy, dzięki czemu jego regeneracja nie trwa dłużej niż 3 dni. Po usunięciu nabłonka rozpoczyna się właściwa korekcja –również za pomocą lasera. Modelowana jest wówczas górna warstwa rogówki co wpływa na zmniejszenie wady wzroku. Następnie, w celu ochrony rogówki i przyspieszenia gojenia się rany, lekarze nakładają specjalną soczewkę kontaktową. Pozwala ona na szybką regenerację rogówki, a także chroni przed działaniem bodźców zewnęrznych.

 • zakres zastosowania: krótkowzroczność do -6 dioptrii, astygmatyzm do 3 dioptrii, starczowzroczność – indywidualna kwalifikacja.
 • możliwe korzyści: szybszy powrót do lepszego widzenia zaraz po zabiegu (w porównaniu do innych metod, takich jak PRK, LASEK czy EBK), szybsze gojenie nabłonka rogówki, powierzchnia rogówki jest bardziej gładka.

smart PRK


Smart PRK to metoda w której wpierw operuje się oko słabsze, a następnie drugie po upływie 10-14 dni od pierwszego zabiegu. Ta metoda wiąże się z oznaczeniem strefy planowanej ablacji, w której mechanicznie usuwa się nabłonek rogówki.


smart LASEK


Smart LASEK od metody PRK różni się pozostawieniem nabłonka rogówki. Zabieg ten umożliwia korekcję wad wzroku w przypadku przeciwwskazań do wykonania metody LASIK (np. zbyt głęboki oczodół, zbyt cienka rogówka). Polega on na odsunięciu nabłonka z powierzchni rogówki, a następnie oddziaływaniu lasera na głębsze warstwy rogówki.

Po zabiegu trzeba przez kilka dni nosić soczewkę kontaktową, która pełni funkcję opatrunku pooperacyjnego. Możliwym jest, przez 2-3 doby (po zastosowaniu metody LASEK/PRK) odczuwanie niewielkich dolegliwości bólowych, nadwrażliwości na światło oraz łzawienie. Poprawa widzenia następuje w ciągu kilku tygodni.


smart EBK


Smart EBK to metoda, która polega na delikatnym usunięciu tylko i wyłącznie nabłonka. EBK nie wymaga stosowania substancji chemicznych lub metalowych narzędzi do usunięcia nabłonka. Metoda ta pozwoli w sposób precyzyjny na usunięcie całego nabłonka bez uszkadzania warstw leżących pod nim. Rogówka pozostaje odporna i zabezpieczona. Powrót do zdrowia jest szybszy a ryzyko powikłań pooperacyjnych znacząco spada.


Laser excimerowy SCHWIND AMARIS® 500E

Laser, którym dysponuje placówka, należy do absolutnej czołówki wiodących technologii na świecie w kwestii laserowej korekcji wad wzroku. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii zabiegi są bezpieczne, krótkie i bezbolesne.

Laser umożliwia korekcję wad wzroku w zakresie od -12,0 (krótkowzroczność) dioptrii do +6,0 (nadwzroczność) dioptrii sferycznych oraz do 6,0 dioptrii cylindrycznych (astygmatyzm). Powyższy laser pozwala na wykonanie takich procedur jak:

 • laserowa korekcja wad wzroku, wszystkie dostępne procedury wraz z SmartSurfe (TransPRK),
 • laserowa korekcja w oparciu o WaveFront,
 • PresbyMax – jest to unikalna platforma do wykonywania laserowej korekcji presbiopii,
 • PTK – moduł do planowania  leczenia blizn i degeneracji rogówki przez eliptyczną lub okrężną ablację tkanki,
 • KPL – moduł do planowania i wykonywania przeszczepów rogówki.

Wyróżniki lasera:

 • większa niż w innych laserach stabilność energii lasera,
 • większa niż dotychczas perfekcja fotoablacji (wzór laserowej fotoablacji oparty jest na fractalach),
 • większa precyzja powiązania podawanych parametrów z leczoną wadą wzroku,
 • większa precyzja lokalizacji impulsów lasera podążających za źrenicą i mikroruchami gałki ocznej pacjenta,
 • bardzo precyzyjna, komputerowa regulacji i kalibracji centrowania wiązki laserowej.

Warunki

Groupon ważny przez 3 miesiące od daty zakupu i dostępny po zakupie w zakładce Moje groupony.
Ograniczenia: 1 osoba może kupić maks. 4 groupony, ale wykorzystać maks. 2 groupony, a 2 przekazać jako prezent. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon. Przeciwwskazaniem do zabiegu są takie schorzenia jak np. jaskra, stany zapalne przedniego odcinka oka, nasilone alergie, zaćma, odwarstwienie siatkówki, oczopląs itp. Również okres ciąży i karmienia piersią uniemożliwia wykonanie laserowej korekcji wzroku.
Dodatkowe informacje: po przybyciu pokaż wydrukowany groupon. Koszt wizyty kwalifikacyjnej dla klienta Groupon wynosi 50% kwoty cennikowej tj. 200 zł, płatny w rejestracji Retina przed wizytą po okazaniu grouponu. W przypadku braku kwalifikacji do zabiegu kwota ta nie jest zwracana. W przypadku przeciwwskazań do wykonania zabiegu Groupon zwraca koszt zakupionej oferty. Warunkiem koniecznym umówienia się na wizytę kwalifikacyjną do zabiegu jest posiadanie grouponu w wersji mobilnej lub papierowej. Ważne: każdy pacjent po zabiegu otrzymuje bezpłatnie odpowiedni pakiet leków wraz z zaleceniami + okulary przeciwsłoneczne z filtrem.. Klient, po wykorzystaniu groupona, otrzymuje rabat w wysokości 10% na wszystkie inne usługi świadczone przez Retinę – dla siebie i rodziny. Oferta dotyczy zabiegu laserowej korekcji wzroku wybraną metodą dla jednego oka, w przypadku chęci wykonania zabiegu dla pary oczu Groupon należy zakupić dwukrotnie.
Sprawdź dostępne terminy i rezerwuj tel. 22 664 44 33 lub 693 722 448. Zmiana terminu lub odwołanie rezerwacji możliwe jest z 24-godzinnym wyprzedzeniem, w innym przypadku groupon przepada.
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.

Retina – Przychodnia i Szpital Okulistyczny

Retina od ponad 15 lat oferuje swoim pacjentom bogatą wiedzę oraz doświadczenie (ponad 10 000 wykonanych operacji okulistycznych) poparte badaniami, wykonywanymi na najnowocześniejszym sprzęcie. Mieszcząca się w Warszawie placówka zapewnia swoim pacjentom profesjonalizm oraz najwyższą jakość wykonywanych usług.

W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina pracuje doświadczony zespół specjalistów należących m.in. do Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, European VitreoRetinal Society, European Contact Lens Society of Ophthalmologists,  American Academy of Ophthalmology, World Glaucoma Association. Wykonują oni m.in. zabiegi laserowej korekcji wad wzroku, zabiegi usunięcia zaćmy, i zaawansowane zabiegi witrektomii.

Atuty Przychodni i Szpitalu Okulistycznego Retina:

 • Wieloletnia wiedza i doświadczenie wysoko wykwalifikowanych okulistów
 • Najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz zaawansowane technologie operacyjne
 • Najwyższa jakość wykonywanych usług oraz profesjonalizm