Muzeum Okręgowe w Toruniu

Rynek Staromiejski 1, Toruń

Bilety 2-dniowe dla 2 osób za 120 zł i więcej na wszystkie ekspozycje Muzeum Okręgowego w Toruniu

Wybierz opcję
Ponad 10 odsłon dziś, więc działaj teraz!

Wyróżniki

Okazja do poznania historii Torunia oraz podziwiania zbiorów sztuki jednego z najstarszych muzeów w Polsce w gotyckim Ratuszu Staromiejskim

O tej ofercie

Szczegóły:

 • oferta obejmuje 2-dniowe bilety normalne na czynne w danym terminie oddziały
 • bilety ważne są przez 48 godzin od momentu wejścia do pierwszego oddziału Muzeum

 • dostępne oddziały:
  • Ratusz Staromiejski (ekspozycje, bez Wieży Ratuszowej)
  • Muzeum Toruńskiego Piernika (ekspozycje, bez warsztatów)
  • Dom Mikołaja Kopernika (ekspozycje, bez kina 4D)
  • Muzeum Twierdzy Toruń (ekspozycje)
  • Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów (ekspozycje, bez pokazu 3D pt. Księga Toruń)
  • Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika
  • Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą
 • liczba oddziałów uzależniona od cyklicznego ich udostępniania niektórych, zgodnie z aktualnymi informacjami na stronie www.muzeum.torun.pl

 • ograniczenia wiekowe: brak; wejście bezpłatne dla dzieci do 7 lat
 • możliwość fotografowania/filmowania: tak

Warunki

Groupon należy wymienić na bilet w kasie wybranego przez siebie oddziału Muzeum. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Emerytom, rencistom, inwalidom i osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami przysługuje wstęp ulgowy. Groupon jest ważny 48 godzin od momentu wejścia do pierwszego oddziału muzeum. Limit grouponów do wykorzystania na 1 osobę: 2. Limit grouponów, które dodatkowo można przekazać jako prezent: 1. Groupon ważny przez 1 mies. od daty zakupu i dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony. Po przybyciu pokaż wydrukowany groupon.

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Historyczny spacer po Toruniu odbyć można, odwiedzając liczne oddziały muzeum i podziwiając wystawy. Warto wstąpić do majestatycznego gmachu Ratusza, który przez wieki był najbardziej znanym i reprezentacyjnym świeckim budynkiem miasta, a także obejrzeć panoramę Torunia z punktu widokowego na Wieży Ratuszowej.

W XIV-wiecznym gmachu Domu Eskenów, gdzie mieści się Muzeum Historii Torunia, wyruszyć można w oszałamiającą podróż w czasie i przestrzeni. Ekspozycja w interesujący i interaktywny sposób pokazuje miasto od momentu jego założenia, aż po czasy nowożytne. Pokazywany w tym samym budynku trójwymiarowy film „Księga Toruń 3D” w łatwy i przystępny sposób przybliży najważniejsze momenty z dziejów Torunia. Zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika przybliży postać jednego z najznamienitszych mieszkańców miasta. Nie sposób też pominąć nowego oddziału – Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie zwiedzający mogą sami uformować i wypiec słynne toruńskie pierniki oraz zwiedzić interaktywną wystawę poświęconą toruńskiemu piernikarstwu.

Ciekawi świata odwiedzić mogą Kamienicę pod Gwiazdą, aby podziwiać zbiory Sztuki Orientu – zabytki z Chin, Syjamu, Tybetu, Korei, Wietnamu, Indii i Japonii. Na kolekcję składają się obrazy, drzeworyty, ceramika, tkanina, rzeźby kamienne oraz drewniane, jak i wyroby z kamieni półszlachetnych. Pragnący podróżować w jeszcze dalsze rejony świata powinni zawitać do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, gdzie można podziwiać stroje, biżuterię i artefakty z najdalszych zakątków globu. W najnowszym oddziale Muzeum Twierdzy Toruń przygotowano wystawę, która za pomocą plansz, makiet, dioram i urządzeń multimedialnych przybliża zwiedzającym wielowiekową historię fortyfikacji Torunia oraz wszelkie aspekty z nią związane.