Muzeum Okręgowe w Toruniu

Rynek Staromiejski 1, Toruń

Bilety 2-dniowe dla 2 osób za 120 zł i więcej na wszystkie ekspozycje Muzeum Okręgowego w Toruniu

Wybierz opcję

Wyróżniki

Okazja do poznania historii Torunia oraz podziwiania zbiorów sztuki jednego z najstarszych muzeów w Polsce w gotyckim Ratuszu Staromiejskim

Komentarze

100% Sprawdzonych Recenzji
Wszystkie recenzje pochodzą od osób, które skorzystały z ofert tego partnera.
D
Daria
2 Oceny2 reviews
wrzesień 15, 2021
Rewelacja
A
AGNIESZKA
4 Oceny3 reviews
lipiec 6, 2021
super miejsca pełne histori i ciekawostek
G
Guest
1 Oceny1 reviews
październik 13, 2020
Ciekawa i niedroga opcja na zwiedzanie, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne jest 5 obiektów na dwa dni, szczerze mówiąc rozłożyłabym nawet na trzy dni.
G
Guest
1 Oceny1 reviews
październik 1, 2020
Bardzo ciekawe ekspozycje, dużo atrakcyjnych multimedialnych wystaw
P
Paulina
3 Oceny2 reviews
wrzesień 15, 2020
Super wystawy, jednak konieczne 2 pełne dni do obejrzenia wszystkich muzeów.
K
Krzysztofhelpful reviewer
2 Oceny1 reviews
wrzesień 14, 2020
Znakomity cenowo zestaw. Bardzo dużo oglądania wydziałów muzeum. Zdecydowanie to zakup na dwa dni. Niektóre wydziały nie za bardzo zainteresowały moje dzieci ale np wystawa zabawek z dalekiego wschodu bardzo im się podobała. Polecam zakup.
A
Anna
2 Oceny2 reviews
sierpień 26, 2020
Świetne muzeum - czytelnie podzielone okresy, ciekawe eksponaty, interesująco opisane, prezentacja 3d rewelacyjnie wykonana.
M
Maciej
1 Oceny1 reviews
sierpień 11, 2020
Ratusz jest wprost rewelacyjny. Dzieła sztuki począwszy od XII wieku do lat współczesnych pokazują, jak zmieniała się sztuka i jej postrzeganie na przestrzeni lat. Dom Eskenów i wystawa dziejów Torunia świetna. Bardzo wiele ciekawych eksponatów. Warto zwiedzić.
Zobacz wszystkie opinie

O tej ofercie

Szczegóły:

 • oferta obejmuje 2-dniowe bilety normalne na czynne w danym terminie oddziały
 • bilety ważne są przez 48 godzin od momentu wejścia do pierwszego oddziału Muzeum

 • dostępne oddziały:
  • Ratusz Staromiejski (ekspozycje, bez Wieży Ratuszowej)
  • Muzeum Toruńskiego Piernika (ekspozycje, bez warsztatów)
  • Dom Mikołaja Kopernika (ekspozycje, bez kina 4D)
  • Muzeum Twierdzy Toruń (ekspozycje)
  • Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów (ekspozycje, bez pokazu 3D pt. Księga Toruń)
  • Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika
  • Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą
 • liczba oddziałów uzależniona od cyklicznego ich udostępniania niektórych, zgodnie z aktualnymi informacjami na stronie www.muzeum.torun.pl

 • ograniczenia wiekowe: brak; wejście bezpłatne dla dzieci do 7 lat
 • możliwość fotografowania/filmowania: tak

Warunki

Groupon należy wymienić na bilet w kasie wybranego przez siebie oddziału Muzeum. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Emerytom, rencistom, inwalidom i osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunami przysługuje wstęp ulgowy. Groupon jest ważny 48 godzin od momentu wejścia do pierwszego oddziału muzeum. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon. Limit grouponów do wykorzystania na 1 osobę: 2. Limit grouponów, które dodatkowo można przekazać jako prezent: 1. Groupon ważny przez 1 mies. od daty zakupu i dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony. Po przybyciu pokaż wydrukowany groupon.

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Historyczny spacer po Toruniu odbyć można, odwiedzając liczne oddziały muzeum i podziwiając wystawy. Warto wstąpić do majestatycznego gmachu Ratusza, który przez wieki był najbardziej znanym i reprezentacyjnym świeckim budynkiem miasta, a także obejrzeć panoramę Torunia z punktu widokowego na Wieży Ratuszowej.

W XIV-wiecznym gmachu Domu Eskenów, gdzie mieści się Muzeum Historii Torunia, wyruszyć można w oszałamiającą podróż w czasie i przestrzeni. Ekspozycja w interesujący i interaktywny sposób pokazuje miasto od momentu jego założenia, aż po czasy nowożytne. Pokazywany w tym samym budynku trójwymiarowy film „Księga Toruń 3D” w łatwy i przystępny sposób przybliży najważniejsze momenty z dziejów Torunia. Zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika przybliży postać jednego z najznamienitszych mieszkańców miasta. Nie sposób też pominąć nowego oddziału – Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie zwiedzający mogą sami uformować i wypiec słynne toruńskie pierniki oraz zwiedzić interaktywną wystawę poświęconą toruńskiemu piernikarstwu.

Ciekawi świata odwiedzić mogą Kamienicę pod Gwiazdą, aby podziwiać zbiory Sztuki Orientu – zabytki z Chin, Syjamu, Tybetu, Korei, Wietnamu, Indii i Japonii. Na kolekcję składają się obrazy, drzeworyty, ceramika, tkanina, rzeźby kamienne oraz drewniane, jak i wyroby z kamieni półszlachetnych. Pragnący podróżować w jeszcze dalsze rejony świata powinni zawitać do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, gdzie można podziwiać stroje, biżuterię i artefakty z najdalszych zakątków globu. W najnowszym oddziale Muzeum Twierdzy Toruń przygotowano wystawę, która za pomocą plansz, makiet, dioram i urządzeń multimedialnych przybliża zwiedzającym wielowiekową historię fortyfikacji Torunia oraz wszelkie aspekty z nią związane.