Wyróżniki
Okazja do poznania historii Torunia oraz podziwiania zbiorów sztuki jednego z najstarszych muzeów w Polsce w gotyckim Ratuszu Staromiejskim
O tej ofercie
Szczegóły:
- oferta obejmuje 2-dniowe bilety normalne na czynne w danym terminie oddziały
-
bilety ważne są przez 48 godzin od momentu wejścia do pierwszego oddziału Muzeum
- dostępne oddziały:
- Ratusz Staromiejski (ekspozycje, bez Wieży Ratuszowej)
- Muzeum Toruńskiego Piernika (ekspozycje, bez warsztatów)
- Dom Mikołaja Kopernika (ekspozycje, bez kina 4D)
- Muzeum Twierdzy Toruń (ekspozycje)
- Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów (ekspozycje, bez pokazu 3D pt. Księga Toruń)
- Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika
- Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą
-
liczba oddziałów uzależniona od cyklicznego ich udostępniania niektórych, zgodnie z aktualnymi informacjami na stronie www.muzeum.torun.pl
- ograniczenia wiekowe: brak; wejście bezpłatne dla dzieci do 7 lat
- możliwość fotografowania/filmowania: tak
Warunki
Muzeum Okręgowe w Toruniu
Historyczny spacer po Toruniu odbyć można, odwiedzając liczne oddziały muzeum i podziwiając wystawy. Warto wstąpić do majestatycznego gmachu Ratusza, który przez wieki był najbardziej znanym i reprezentacyjnym świeckim budynkiem miasta, a także obejrzeć panoramę Torunia z punktu widokowego na Wieży Ratuszowej.
W XIV-wiecznym gmachu Domu Eskenów, gdzie mieści się Muzeum Historii Torunia, wyruszyć można w oszałamiającą podróż w czasie i przestrzeni. Ekspozycja w interesujący i interaktywny sposób pokazuje miasto od momentu jego założenia, aż po czasy nowożytne. Pokazywany w tym samym budynku trójwymiarowy film „Księga Toruń 3D” w łatwy i przystępny sposób przybliży najważniejsze momenty z dziejów Torunia. Zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika przybliży postać jednego z najznamienitszych mieszkańców miasta. Nie sposób też pominąć nowego oddziału – Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie zwiedzający mogą sami uformować i wypiec słynne toruńskie pierniki oraz zwiedzić interaktywną wystawę poświęconą toruńskiemu piernikarstwu.
Ciekawi świata odwiedzić mogą Kamienicę pod Gwiazdą, aby podziwiać zbiory Sztuki Orientu – zabytki z Chin, Syjamu, Tybetu, Korei, Wietnamu, Indii i Japonii. Na kolekcję składają się obrazy, drzeworyty, ceramika, tkanina, rzeźby kamienne oraz drewniane, jak i wyroby z kamieni półszlachetnych. Pragnący podróżować w jeszcze dalsze rejony świata powinni zawitać do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, gdzie można podziwiać stroje, biżuterię i artefakty z najdalszych zakątków globu. W najnowszym oddziale Muzeum Twierdzy Toruń przygotowano wystawę, która za pomocą plansz, makiet, dioram i urządzeń multimedialnych przybliża zwiedzającym wielowiekową historię fortyfikacji Torunia oraz wszelkie aspekty z nią związane.