Brak nowych powiadomień
Do -20%
40+ kupionych
Wybierz opcję

Wyróżniki

W repertuarze: „Leśni. Apokryf”, „Francuska niespodzianka”, „Małe zbrodnie małżeńskie”, „Xsięgi Schulza”

W skrócie

Oferta

  • Bilet na wybrany spektakl
  • Kiedy: 04-26.01.2020 o godz. 17 lub 19
  • Gdzie: Teatr Polski we Wrocławiu

„Leśni. Apokryf”

Spektakl ma strukturę kolażu obrazów, nawiązujących do tekstów okupacyjnych Różewicza i m.in. dramatu „Do piachu”. Opowieść snuje się wokół przemocy i pogardy, opowiadając o polskich żołnierzach i rozpadzie więzi społecznych.

„Francuska niespodzianka”

Przedstawienie powstałe na podstawie sztuki francuskiego autora, aktora, scenarzysty i reżysera – Jeana Poireta. Spektakl opowiada historię niedzielnego podrywacza, który daje się przyłapać żonie na spotkaniu z kochanką i próbuje zatuszować prawdziwy cel ich schadzki. Kłamstwem, które ma go uratować, jest stwierdzenie, iż dziewczyna ta to jego córka. Od tego momentu jedno kłamstwo pociąga za sobą drugie, a pewna swego żona nie ułatwia całej sytuacji.

„Małe zbrodnie małżeńskie”

Jakie jest najlepsze rozwiązanie na kryzys w związku? Partner powinien ulec wypadkowi i wrócić do domu z amnezją. Dla partnerki to okazja, aby ulepić z niego idealnego męża. Tylko czy Gilles naprawdę ma zanik pamięci? Co próbuje osiągnąć, zwodząc Lisę? Wbrew pozorom kłamstwa obojga mają za cel uratować, a nie pogrążyć to małżeństwo.

„Xsięgi Schulza”

Znany reżyser, inscenizator i choreograf Jan Szurmiej zaprezentuje swój spektakl oparty na prozie i grafikach Brunona Schulza. Futurystyczne scenografie pozwolą doświadczyć onirycznego misterium na motywach „Sklepów cynamonowych”, „Sanatorium pod klepsydrą” i „Xięgi bałwochwalczej”.

Warunki

Jak skorzystać z grouponu?
1. Groupon jest dostępny od razu po zakupie w zakładce Moje groupony.
2. Sposób realizacji: wydrukowany groupon należy wymienić najpóźniej dzień przed spektaklem na bilet w kasach teatru przy ul. Zapolskiej 3 (Scena im. Grzegorzewskiego) lub w kasie przy ul. Świdnickiej 28 (Scena Kameralna), czynne w godz. 11-14 i 15-19 od wtorku do soboty.
3. Weź bilet.
Ograniczenia: brak możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc. 1 osoba może kupić i wykorzystać maks. 4 groupony. Oferta wyłączona z kodów promocyjnych Groupon.
Sprawdź przed zakupem: najczęściej zadawane pytania i warunki korzystania. Szczegóły oferty znajdziesz w jej opisie.
Ważność: Groupon ważny w dniu wydarzenia.

Teatr Polski

Prymus w (swojej) klasie – tak można określić teatr, którego p.o dyrektora jest Kazimierz Budzanowski. Zdaniem Instytutu Badawczego IPC jest to bowiem najpopularniejszy teatr wśród wrocławian, gdyż od lat odwiedza go najwięcej mieszkańców miasta ceniących sobie kulturalną rozrywkę na poziomie. Co więcej, branżowy miesięcznik „Teatr” w dorocznej ankiecie przeprowadzanej wśród krytyków od lat niezmiennie docenia artystyczne osiągnięcia Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wyróżnienia dotyczą m.in. kategorii na najlepsze przedstawienie, najlepszą scenografię czy też najlepszą reżyserię. Poza pismami branżowymi prestiż miejsca potwierdzają dziennik „Rzeczpospolita” oraz tygodniki „Polityka” i „Wprost”.

Tylko w ciągu ostatnich lat teatr zdobył ponad 155 nagród indywidualnych i zbiorowych, w tym Grand Prix na festiwalach międzynarodowych, co jest wydarzeniem precedensowym w całej historii teatru. Na dodatek badania Centrum Monitoringu Społecznego i Kultury Obywatelskiej uznały Teatr Polski we Wrocławiu za najbardziej rozpoznawalną markę na Dolnym Śląsku.

Teatr Polski

Nocna rozrywka, Teatr i widowiska, Rozrywka i czas wolny, Teatr lub widowisko