Majówka w Grecji: wyspy i kontynent – 8-dniowa wycieczka dla 1 osoby z noclegami, transportem, wyżywieniem i więcej

Grecja: 8-dniowa wycieczka podczas majówki

Wycieczka

 • Dzień 1.: Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy; przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova, ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Kontynuacja podróży – dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.
 • Dzień 2.: Przyjazd do Grecji. Przejazd do Werginy, czyli pierwszej macedońskiej stolicy, gdzie chowano monarchów. Głównym punktem programu będzie wizyta w muzeum zlokalizowanym w autentycznych grobowcach. Kolejnym punktem programu będzie miasto Saloniki: Biała Wieża, kościół Agia Sofia, Łuk Triumfalny Galeriusza, plac Arystotelesa. Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.
 • Dzień 3.: Przejazd do Meteorów – kompleksu zabudowań sakralnych. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Ponadto w programie jest pracownia ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Następnie przejazd w kierunku miasta Chalkida, które słynie ze zjawiska zmiany kierunków prądów morskich co 6 godzin. Wieczorem przejazd do Nea Stria, kurortu na wyspie Evia. Kolacja. Nocleg.
 • Dzień 4.: Dzień przeznaczony na plażowanie lub wycieczkę do Smoczych Domów oraz urokliwą plażę Limionas (dodatkowo płatne: ok. 30 euro). Spacer górski do Akropolu miasteczka Stira, skąd rozpościera się widok na wschodnie i zachodnie wybrzeże wyspy. Relaks na jednej z najsłynniejszych plaż południa wyspy: Limionas. Kolacja. Nocleg.
 • Dzień 5.: Czas wolny na dalsze eksplorowanie wyspy, relaks na plaży lub rejs na wsypy Petali połączony ze snorkelingiem (ok. 40 euro). Petali to wspólna nazwa dla dziesięciu wysp i wysepek ulokowanych pomiędzy wybrzeżami Evii i kontynentalnej Grecji. Magazyn ,,National Geographic” umieścił je wśród 10 najpiękniejszych destynacji w 2012 roku. Kolacja, nocleg.
 • Dzień 6.: Przejazd do Aten. W programie całodniowej wycieczki wizyta w historycznym centrum metropolii na czele z Akropolem, perłą architektury światowej (dwie opcje: wejście na Akropol indywidualnie dodatkowo + 20 euro bilet wstępu, wejście na wzgórze Filoppaposa z pilotem, bezpłatnie). Zwiedzanie uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta, czyli Plaki, Monastiraki i Anaftiotiki. Na placu Syntagma, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza, zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzonów. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. Przejazd do kurortu Kamena Vourla. Niepowtarzalna okazja, by skorzystać z kąpieli w termalnych źródłach, z których słynie region. Kolacja. Wieczorem zorganizowany zostanie pokaz folklorystyczny. Nocleg.
 • Dzień 7.: Czas wolny na plażowanie lub możliwość skorzystania z rejsu na tzw. Greckie Seszele (płatne dodatkowo ok. 12 euro), czyli kompleksu powulkanicznych wysp i wysepek rozsianych przy południowym krańcu Eubei. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.
 • Dzień 8.: Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu – Wzgórze Gellerta i okolice Parlamentu. Kontynuacja podróży do Polski.

Rozkład jazdy:

Połączenia antenowe (realizowane przy minimum 10 zgłoszeniach; w przypadku mniejszej liczby chętnych usługa może zostać anulowana na 3 dni przed wyjazdem). Godziny wyjazdu mogą ulec zmianie.

 • Warszawa, dworzec autokarowy Metro Wilanowska, godz. 0:05 + dopłata 100 zł/os.
 • Łódź, Dworzec Kaliska, godz. 0:05 + dopłata 90 zł/os.
 • Wrocław, dworzec tymczasowy POLBUS, godz. 2:00 + dopłata 80 zł/os.
 • Piotrków Trybunalski, Kargał Las, stacja paliw Lukoil, obok McDonald’s, godz. 2:30, dopłata 80 zł/os.
 • Kraków, Małopolski Dworzec Autobusowy, górna płyta (Bosacka 18), godz. 3:30, dopłata: 50 zł/os.
 • Opole, stacja paliw Lukoil, CH Karolinka, godz. 3:30, dopłata 50 zł/os.
 • Częstochowa, Dworzec PKS, godz. 3:45, dopłata 60 zł/os.
 • Katowice – wyjazd główny (bez dopłat), Dworzec PKS, ulica Piotra Skargi, godz. 5:00
 • Bielsko-Biała, Dworzec PKS, dolna płyta, ulica Warszawska, godz. 06:15, dopłata 50 zł/os.
 • Cieszyn, stacja paliw Agre, przed przejściem granicznym Boguszowice, godz. 06:45, dopłata 50 zł/os.

Noclegi:

 • 1 noc w hotelu w okolicach Salonik
 • 1 noc w hotelu: Kamena Vourla
 • 3 noce w Hotelu Venus Beach na wyspie Evia

Więcej szczegółów u organizatora.

Pokój double z możliwością 1 dostawki.

Co otrzymujesz

W cenie grouponu:

 • majówka w Grecji: 8-dniowa wycieczka dla 1 osoby, 27.04.2019-04.05.2019
 • transport autokarem (główny wyjazd z Katowic, inne miasta za dopłatą zgodnie z rozkładem jazdy)
 • 5 noclegów
 • śniadania i obiadokolacje (HB)
 • ubezpieczenie podróżne
 • opieka pilota/rezydenta
 • zwiedzanie według programu (m.in. Belgrad, Ateny, Meteory)

Opcje:

 • 979 zł za 8-dniową wycieczkę dla 1 osoby do Grecji

Do ceny grouponu należy doliczyć obowiązkowe dopłaty – dokładne informacje znajdują się w zakładce Warunki i Szczegóły.

Udogodnienia

 • Wi-Fi: dostępne w niektórych hotelach, szczegóły u organizatora
 • Personel mówi po grecku i angielsku
 • Zwierzęta: niedozwolone

Warunki

Ważność
Groupon ważny na wyjazd w terminie: 27.04.2019-04.05.2019.
W celu potwierdzenia konkretnych terminów pobytu skontaktuj się bezpośrednio z biurem podróży – tel. +48 32 720 59 95 lub mailowo: bok@pluswakacje.pl.
Cena za osobę, bazując o pobyt dla 2 osób. Należy wykupić min. 2 groupony, aby dokonać rezerwacji. W przypadku rezerwacji dla 1 osoby należy wykupić 1 groupon. Dopłata za pokój 1-osobowy jest obowiązkowa. Brak możliwości dokwaterowania.

Rezerwacja
Rezerwacja konieczna natychmiast po zakupie bok@pluswakacje.pl.
Wiadomość mailowa powinna zawierać: groupon (PDF), imię i nazwisko + data urodzenia, adresy wszystkich uczestników, miasto wyjazdowe, kontaktowy numer telefonu.
Po potwierdzeniu rezerwacji brak możliwości modyfikacji lub anulacji. Po potwierdzeniu rezerwacji groupony nie podlegają zwrotowi ani nie można ich przekazać innej osobie.

Ograniczenia i dopłaty
Obowiązkowe dopłaty: opłaty administracyjne, przewodnicy lokalni: 100 EUR/osoba, składka na turystyczny fundusz gwarancyjny: 10 zł/osoba, opłata klimatyczna: 0,5-1,5 EUR/pokój/dzień (w zależności od standardu hotelu)
Opcjonalne dopłaty: transport z/do innych miast (zgodnie z rozkładem jazdy), wejście do zabytków: szczegóły u organizatora

Warunki przejazdu
Dokumenty: Obowiązkowy jest paszport lub dowód osobisty.

Dodatkowe informacje
Groupon ważny na pobyt dla 1 os. w pokoju 2-osobowym.

Dodatkowe osoby
Min. liczba osób: 2 osoby dorosłe
Maksymalna liczba osób: 2 dorosłych + 1 dziecko do 12 lub 3 dorosłych
Dzieci do 12 lat (z 2 osobami dorosłymi w pokoju): zniżka 200 zł od ceny grouponu za opcje z posiłkami HB
Trzecia osoba dorosła w pokoju: standardowa cena grouponu
Pokój jednoosobowy: możliwy za dodatkową opłatą, szczegóły u organizatora

Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.

W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE mające zastosowanie do imprez turystycznych. Biuro podróży będzie ponosiło pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.

Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, biuro podróży posiada zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i – jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej – zapewnienia Państwu powrotu do kraju w przypadku, gdyby stało się niewypłacalne.

Biuro podróży zabezpieczyło się na wypadek niewypłacalności z firmą TU Europa S.A.. Podróżni mogą skontaktować się z tym podmiotem lub, w stosownych przypadkach, z właściwym organem: Al. Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa, Polska, bok@pluswakacje.pl, +48 22 568 98 28, jeśli usługi zostały niewykonane z powodu niewypłacalności biura podróży.

Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie z dyrektywą (UE) 2015/2302 tutaj

Oferta limitowana dla tych terminów.
Cena za osobę, pobyt w pokoju 2-osobowym.
Upewnij się, że preferowany przez Ciebie termin jest dostępny.

Groupony sprzedane przez Groupon International Travel GmbH.

By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.