Brak nowych powiadomień
20+ kupionych
Wybierz opcję
Groupon Travel - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Grecja: 6-/8-dniowa wycieczka dla 1 osoby z transportem, śniadaniem lub wyżywieniem HB – majówka, Boże Ciało i więcej

Grecja: 6- lub 8-dniowa wycieczka – majówka, Boże Ciało

Co otrzymujesz

W cenie grouponu

 • 6- lub 8-dniowa wycieczka do Grecji dla 1 osoby na majówkę lub Boże Ciało
 • 3 lub 5 noclegów w hotelu 2* lub 3* (dokładny hotel zostanie podany na tydzień przed planowaną datą wyjazdu)
 • śniadania (BB) lub śniadania i obiadokolacje (HB)
 • transport autokarem, główny wyjazd z Katowic, inne miasta za dodatkową opłatą (według rozkładu jazdy)
 • ubezpieczenie podróżne
 • opieka pilota/rezydenta
 • zwiedzanie zgodnie z programem

Do ceny grouponu należy doliczyć obowiązkowe dopłaty – dokładne informacje znajdują się w zakładce Warunki i Szczegóły.

Grecja

6-dniowa wycieczka

Program:

 • dzień 1.: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova, ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Kontynuacja podróży – dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.
 • dzień 2: przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w Kamena Vourla – miasteczku o prawdziwie greckim klimacie. Można tutaj m.in. rozkoszować się kąpielami w termalnych źródłach (dostępne bezpłatnie), których zdrowotne właściwości znane były już w starożytności. Dla gości zorganizowany zostanie wieczór grecki, w trakcie którego rozbrzmiewać będzie lokalna muzyka, a profesjonalni tancerze zaprezentują najsłynniejsze tańce pochodzące z różnych części Grecji. Nocleg.
 • dzień 3: przejazd do Aten – port w Pireusie, centrum Aten na czele z Akropolem – perłą architektury światowej (dwie opcje tj. wejście na Akropol z przewodnikiem dodatkowo płatny 25 euro, wejście na wzgórze Filoppaposa z pilotem – bezpłatnie). Zwiedzenie uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta Plaki, Monastiraki i Anaftiotiki. Na placu Syntagma zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzonów, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. Tego wieczoru rozbrzmiewać będzie muzyka latynoska. To niepowtarzalna okazja, by podnieść swoje taneczne umiejętności pod okiem profesjonalnego instruktora. Nocleg.
 • dzień 4.: wyjazd do Meteorów – kompleksu zabudowań sakralnych nazywanego przez greków wiszącymi klasztorami. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają jeszcze bardziej w zimowej odsłonie. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Wieczorem odwiedzenie miejsca, gdzie przed wiekami odbyła się słynna na całym świecie bitwa pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. Wizyta w Termopilach to również okazja, by wzorem Leonidasa zregenerować swoje siły w termalnym wodospadzie (niezbędny strój kąpielowy). Wieczorem impreza „Szalone lata 70. i 80.”. Nocleg.
 • dzień 5.: czas wolny na plażowanie lub możliwość skorzystania z rejsu na tzw. Greckie Seszele (opcja dodatkowa), czyli kompleksu powulkanicznych wysp i wysepek rozsianych przy południowym krańcu Eubei. Greckie Seszele lub inaczej Lichadonisia olśniewają kolorami morskiej wody, plaż usypanych z rozdrobnionych muszel oraz niesamowitą florą, wśród której prym wiodą słynne foki Monachus Monachus. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Grecję, Macedonię, Serbię, Węgry.
 • dzień 6.: panoramiczne zwiedzanie Budapesztu – Wzgórze Gelerta i okolice Parlamentu. Kontynuacja podróży do Polski.

8-dniowa wycieczka

Program:

 • dzień 1.: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova, ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Kontynuacja podróży – dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.
 • dzień 2: przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w Kamena Vourla – miasteczku o prawdziwie greckim klimacie. Można tutaj m.in. rozkoszować się kąpielami w termalnych źródłach (dostępne bezpłatnie), których zdrowotne właściwości znane były już w starożytności. Dla gości zorganizowany zostanie wieczór grecki, w trakcie którego rozbrzmiewać będzie lokalna muzyka, a profesjonalni tancerze zaprezentują najsłynniejsze tańce pochodzące z różnych części Grecji. Nocleg.
 • dzień 3: przejazd do Aten – port w Pireusie, centrum Aten na czele z Akropolem – perłą architektury światowej (dwie opcje tj. wejście na Akropol z przewodnikiem dodatkowo +25 Euro, wejście na wzgórze Filoppaposa z pilotem – bezpłatnie). Zwiedzenie uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta Plaki, Monastiraki i Anaftiotiki. Na placu Syntagma zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzonów, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. Tego wieczoru rozbrzmiewać będzie muzyka latynoska. To niepowtarzalna okazja, by podnieść swoje taneczne umiejętności pod okiem profesjonalnego instruktora. Nocleg.
 • dzień 4.: wyjazd do Meteorów – kompleksu zabudowań sakralnych nazywanego przez greków wiszącymi klasztorami. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają jeszcze bardziej w zimowej odsłonie. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Wieczorem odwiedzenie miejsca, gdzie przed wiekami odbyła się słynna na całym świecie bitwa pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. Wizyta w Termopilach to również okazja, by wzorem Leonidasa zregenerować swoje siły w termalnym wodospadzie (niezbędny strój kąpielowy). Wieczorem zaplanowano pokaz kulinarny. Niepowtarzalna okazja, by poznać tajniki kuchni greckiej. Następnie przewidziano imprezę muzyczna. Nocleg
 • dzień 5.: przejazd do portu w Glyfie i rejs na wyspę Skiathos (opcja dodatkowa). O dobry nastrój zadba kapitan wraz z załogą i profesjonalni tancerze. Wyspa Skiathos zyskała na popularności dzięki musicalowi „Mamma Mia”, w którym uwieczniono jej krajobrazy. Zwiedzanie stolicy wyspy o charakterystycznej amfiteatralnej zabudowie, m.in. słynna wieża zegarowa przy kościele Świętego Mikołaja oraz półwysep Bourtzi z twierdzą wenecką. Statek zacumuje także przy plaży Koukunaries słynącej z piasku mieniącego się w słońcu. Nie zabraknie czasu na plażowanie, a także kąpiele w krystalicznie czystej wodzie Morza Egejskiego. Wieczorem karaoke z największymi hitami muzyki światowej i polskiej. Nocleg.
 • dzień 6: przejazd do Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. W trakcie całodniowej wycieczki zwiedzanie trzech najciekawszych części antycznej wyroczni – Święty Okręg, czyli Świątynię Apollina, w której urzędowały Pytie, antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów – święte Źródło Kastalskie oraz Marmarię, czyli sanktuarium Ateny. W programie również wizyta w klasztorze Osios Loukas, którego mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza, a także klimatyczne miasteczko Arachova u stóp gór Parnasu uchodzące za stolicę greckiego narciarstwa. Wieczorem impreza „Szalone lata 70. i 80.”. Nocleg.
 • dzień 7: czas wolny na plażowanie lub możliwość skorzystania z rejsu na tzw. Greckie Seszele (opcja dodatkowa), czyli kompleksu powulkanicznych wysp i wysepek rozsianych przy południowym krańcu Eubei. Greckie Seszele lub inaczej Lichadonisia olśniewają kolorami morskiej wody, plaż usypanych z rozdrobnionych muszel oraz niesamowitą florą, wśród której prym wiodą słynne foki Monachus Monachus. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.
 • dzień 8: panoramiczne zwiedzanie Budapesztu – Wzgórze Gelerta i okolice Parlamentu. Kontynuacja podróży do Polski.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu 2* lub 3* (dokładny hotel zostanie podany na tydzień przed planowaną datą wyjazdu).

Rozkład jazdy

Połączenia antenowe (realizowane przy min. 10 osobach chętnych). W przypadku mniejszej liczby chętnych usługa może zostać anulowana na 3 dni przed wyjazdem. Godziny wyjazdów mogą ulec zmianie.

 • Warszawa, dworzec autokarowy Metro Wilanowska, godz. 0:05 + dopłata 100 zł/os.,
 • Łódź, Dworzec Kaliska, godz. 0:05 + dopłata 90 zł/os.,
 • Wrocław, dworzec tymczasowy POLBUS, godz. 2:00 + dopłata 80 zł/os.,
 • Piotrków Trybunalski, Kargał Las, stacja paliw Lukoil, obok McDonald’s, godz. 2:30, dopłata 80 zł/os.,
 • Kraków, Małopolski Dworzec Autobusowy, górna płyta (Bosacka 18), godz. 3:30, dopłata: 50 zł/os.
 • Opole, stacja paliw Lukoil, CH Karolinka, godz. 3:30, dopłata 50 zł/os.,
 • Częstochowa, Dworzec PKS, godz. 3:45, dopłata 60 zł/os.,
 • Katowice – wyjazd główny (bez dopłat), Dworzec PKS, ulica Piotra Skargi, godz. 5:00,
 • Bielsko-Biała, Dworzec PKS, dolna płyta, ulica Warszawska, godz. 06:15, dopłata 50 zł/os.,
 • Cieszyn, stacja paliw Agre, przed przejściem granicznym Boguszowice, godz. 06:45, dopłata 50 zł/os.

Opcje

6-dniowa wycieczka do Grecji – 3 noce – BB – autokar – 1 osoba

 • 479 zł za wycieczkę w terminie 27.04-02.05.2020
 • 479 zł za wycieczkę w terminie 09.06-14.06.2020
 • 479 zł za wycieczkę w terminie 15.07-20.07.2020
 • 479 zł za wycieczkę w terminie 11.08-16.08.2020

6-dniowa wycieczka do Grecji – 3 noce – HB – autokar – 1 osoba

 • 599 zł za wycieczkę w terminie 27.04-02.05.2020
 • 599 zł za wycieczkę w terminie 09.06-14.06.2020
 • 599 zł za wycieczkę w terminie 15.07-20.07.2020
 • 599 zł za wycieczkę w terminie 11.08-16.08.2020

8-dniowa wycieczka do Grecji – 5 nocy – BB – autokar – 1 osoba

 • 739 zł za wycieczkę w terminie 25.04-02.05.2020
 • 739 zł za wycieczkę w terminie 07.06-14.06.2020
 • 739 zł za wycieczkę w terminie 17.07-24.07.2020
 • 739 zł za wycieczkę w terminie 09.08-16.08.2020

8-dniowa wycieczka do Grecji – 5 nocy – HB – autokar – 1 osoba

 • 849 zł za wycieczkę w terminie 25.04-02.05.2020
 • 849 zł za wycieczkę w terminie 07.06-14.06.2020
 • 849 zł za wycieczkę w terminie 17.07-24.07.2020
 • 849 zł za wycieczkę w terminie 09.08-16.08.2020

Udogodnienia

 • Doba hotelowa: nie dotyczy (wycieczka z transportem)
 • Wi-Fi: bezpłatnie
 • Personel mówi po grecku i angielsku
 • Zwierzęta: niedozwolone
 • Parking i transfer: nie dotyczy (wycieczka z transportem)

Warunki

Ważność
Groupon ważny na wyjazd w terminie 25.04-16.08.2020 (zależnie od wybranej opcji).
W celu potwierdzenia konkretnych terminów pobytu skontaktuj się bezpośrednio z biurem podróży – numer tel. i/lub e-mail podane są w sekcji Rezerwacja.
Cena za 1 osobę, bazując o pobyt dla 2 osób. Należy wykupić min. 2 groupony, aby dokonać rezerwacji. W przypadku rezerwacji dla 1 osoby w pokoju pojedynczym: należy kupić 1 groupon i dokonać dopłaty do pokoju pojedynczego. Biuro nie prowadzi dokwaterowania.

Rezerwacja
Przed zakupem grouponu należy sprawdzić dostępność terminu: bok@pluswakacje.pl lub tel. +48 32 720 59 95. Rezerwacji należy dokonać niezwłocznie po zakupie grouponu mailowo: bok@pluswakacje.pl. Ponadto na wskazany adres należy wysłać załączony groupon (PDF), w treści podając: imiona, nazwiska, daty urodzenia i adresy wszystkich uczestników, miasto wyjazdu, numer kontaktowy.
Po potwierdzeniu rezerwacji brak możliwości modyfikacji lub anulacji. Po potwierdzeniu rezerwacji groupony nie podlegają zwrotowi ani nie można ich przekazać innej osobie.

Ograniczenia i dopłaty
Dopłaty obligatoryjne:

- opłata administracyjna, lokalni przewodnicy, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opłata klimatyczna: 80 euro/osoba

Dopłaty opcjonalne:

- transport z/do innych miast (zgodnie z rozkładem)
- pokój pojedynczy: możliwy za dopłatą, szczegóły u organizatora
- opłaty za zwiedzanie zabytków: klasztor w Meteorach ok. 3 euro, wstęp na Akropol ok. 25 euro (tylko dla chętnych, koszt biletu i przewodnika lokalnego), Stanowisko Archeologiczne w Delfach ok. 12 euro (tylko w ofercie na 8 dni), klasztor w Osios Lukas ok. 4 euro (tylko w ofercie na 8 dni), rejs na tzw. Greckie Seszele ok. 15 euro/osoba, wycieczka na wyspę Skiatos ok. 40 euro/osoba (tylko w ofercie na 8 dni)

Warunki przejazdu
Dokumenty: obowiązkowy jest paszport lub dowód osobisty.

Dodatkowe informacje
Lokalizacja hotelu: Kamena Wurla, Grecja.
Groupon ważny na pobyt dla 1 os. w pokoju 2-osobowym z możliwością 1 dostawki.

Dodatkowe osoby
Min. obłożenie: 2 osoby dorosłe.
Maks. obłożenie pokoju: 3 osoby dorosłe lub 2 osoby dorosłe + 1 dziecko poniżej 12 lat.

Dziecko poniżej 12 lat (z 2 osobami dorosłymi w pokoju):

6-dniowa wycieczka:

- 75 zł zniżki od ceny Groupon w opcjach ze śniadaniem
- 125 zł zniżki od ceny Groupon w opcjach z wyżywieniem HB

8-dniowa wycieczka:

- 180 zł zniżki od ceny Groupon w opcjach ze śniadaniem
- 250 zł zniżki od ceny Groupon w opcjach z wyżywieniem HB

Trzecia osoba dorosła w pokoju: standardowa cena Groupon (bez zniżki)

Zaoferowane Państwu połączenie usług turystycznych stanowi imprezę turystyczną w rozumieniu dyrektywy (UE) 2015/2302.

W związku z powyższym będą Państwu przysługiwały wszystkie prawa UE, mające zastosowanie do imprez turystycznych. Grupa Plus Sp. z o.o. będzie ponosiła pełną odpowiedzialność za należytą realizację całości imprezy turystycznej.

Ponadto, zgodnie z wymogami prawa, Grupa Plus Sp. z o.o. posiada zabezpieczenie w celu zapewnienia zwrotu Państwa wpłat i – jeżeli transport jest elementem imprezy turystycznej – zapewnienia Państwu powrotu do kraju w przypadku, gdyby Grupa Plus Sp. z o.o. stała się niewypłacalna.

Grupa Plus Sp. z o.o. zabezpieczyła się na wypadek niewypłacalności z firmą TU Europa SA. Podróżni mogą skontaktować się z tym podmiotem: Al. Jerozolimskie 81, 02-001 Warszawa, bok@pluswakacje.pl, tel. +48 22 568 98 28, jeśli usługi zostały niewykonane z powodu niewypłacalności przedsiębiorstwa Grupa Plus Sp. z o.o.

Więcej informacji dotyczących najważniejszych praw zgodnie z dyrektywą (UE) 2015/2302 tutaj

Cena za osobę, pobyt w pokoju 2-osobowym. Oferta limitowana dla tych terminów.
Upewnij się, że preferowany przez Ciebie termin jest dostępny.

Groupony sprzedane przez Groupon International Travel GmbH.

Plus Wakacje

Wycieczka do Europy