Planik Travel

Kup jako prezent
Już 50 kupionych

Wczasy na Costa Brava z Planik Travel

Biuro Podróży Planik Travel zaprasza na 13-dniowe wczasy z wypoczynkiem w Hiszpanii na wybrzeżu Costa Brava. W pakiecie m.in.: zakwaterowaniem w hotelu 3* z wyżywieniem, przejazd, zwiedzanie Barcelony, Monako, Sirmione nad Jeziorem Garda i wizyty w Wenecji, Paryżu.

Costa Brava (zwana Dzikim wybrzeżem) znajduje się w północno-wschodniej części Hiszpanii. To wspaniałe miejsce ma do zaoferowania kilometry piaszczystych plaż, romantyczne zatoki z pięknymi palmami, zakończone urwistymi klifami, oraz gwarne kurorty i barwną Barcelonę. Panuje tu klimat śródziemnomorski, który gwarantuje ponad 300 słonecznych dni w roku, gorące dni i przyjemne letnie noce. W sierpniu, kiedy temperatura za dnia przekracza 28 stopni, pogoda tworzy świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, w szczególności nurkowania, surfingu i żeglarstwa.

Symbol Katalonii rozciąga się na długości ok. 200 km (od granicy z Francją po Barcelonę). Costa Brava, określana często mianem największego kąpieliska Europy, jest tłumnie odwiedzana przez turystów, ma też dotąd nieodkryte zakątki. Linia brzegowa kryje dwa oblicza – dziką północ i łagodne południe.

Część wybrzeża nosi nazwę Costa del Maresme: to odcinek, który stanowi prawie pięćdziesięciokilometrową piaszczystą plażę. Wzdłuż niej biegnie kolejka i nadmorska promenada łącząca turystyczne miejscowości: Lloret de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar i Calellę. Szerokie plaże to wizytówka tej części Costa Brava.

W Lloret de Mar można wybrać popularne plaże z rozbudowaną infrastrukturą i centrami sportów wodnych lub te bardziej kameralne i ustronne. Warto odwiedzić plażę Fenals odznaczoną certyfikatem Błękitna Flaga, gwarantującym najwyższą jakość czystości wody i bezpieczeństwa. Miejscowość słynie także z licznych klubów, przypadnie więc do gustu miłośnikom życia nocnego.

Costa Brava to więcej niż złote plaże i nocne rozrywki: to również doskonała kuchnia katalońska. W tej części Hiszpanii dominują owoce morza, ryby i świeże warzywa przyrządzane na wiele sposobów. Wielbiciele mięsnych przysmaków zagustują w lokalnej wołowinie i baraninie oraz tradycyjnie wyrabianej kiełbasie fuet. Przed głównym posiłkiem warto spróbować zwyczajowego pa amb tomàquet, czyli chleba z pastą z pomidorów. Na koniec nie można zapomnieć o katalońskim musującym winie Cava, które produkowane tradycyjnymi metodami wspaniale smakuje w upalne dni.

Zakwaterowanie

W jednym z poniższych hoteli o standardzie 3* (lub innym o takim samym standardzie):

 • zakwaterowanie losowe: nie ma możliwości wcześniejszego wybrania hotelu
 • obiekty położone są w rozrywkowych, wakacyjnych kurortach, takich jak: Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar, Calella
 • maksymalna odległość hotelu od morza to 450 m
 • śniadania i obiadokolacje oferowane są gościom w formie bufetu
 • każdy obiekt posiada basen, większość z nich również klimatyzację w pokojach

Przykładowe hotele to:

 • Savoy Club Beach 3* Lloret de Mar
 • Florida Park 3* Lloret de Mar
 • Reymar / Reymar Playa 3* Malgrat de Mar
 • Riviera 3* Santa Susanna
 • Fergus Montemar 3* Pineda de Mar
 • Catalonia 3* Calella
 • Terramar 3* Calella

Program wycieczki:

Dzień 1: wyjazd z Katowic w godzinach popołudniowych, przejazd w kierunku Francji.

Dzień 2: przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Fakultatywnie zwiedzanie miasta. W programie m.in. Champs – Elysees – reprezentacyjna aleja, cieszące się sławą najpiękniejszej ulicy świata, przejście pod Łuk Triumfalny, następnie spacer pod Wieżę Eiffla – symbol Francji i najwyższa budowla w Paryżu, czas na pamiątkowe zdjęcia, przejście przez Pola Marsowe w kierunku Katedry Notre Dame, która stanowi serce miasta. Czas wolny. Wyjazd w kierunku Hiszpanii.

Dzień 3: przyjazd na wybrzeże Costa Brava, czas wolny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4-9: śniadanie, czas wolny, plażowanie, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, obiadokolacja. W wybranym dniu wycieczka do Barcelony: W programie m.in.: najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze Montjuic z Pałacem Narodowym, tarasem widokowym i obiektami olimpijskimi, perełki Antonio Gaudiego: Casa Batllo, Casa Milla i wreszcie największa z nich – Sagrada Familia. Zwiedzanie z zewnątrz. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd w kierunku Monako, zwiedzanie m.in.: Rampe Major, Place du Palais przed Pałacem Książęcym wzniesionym na szczycie Rocher, małe uliczki z pastelową zabudową, Katedra św. Mikołaja, gdzie znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt. Czas wolny. Wieczorem wyjazd w kierunku Włoch.

Dzień 11: przyjazd w godzinach porannych nad Jezioro Garda do miejscowości Sirmione z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich, spacer po miasteczku. Czas wolny. Przejazd na miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12: śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Wenecji: przejazd tramwajem wodnym na Plac św. Marka. Spacer do Mostu Westchnień, obok pałacu Dożów; Ponte Rialto. Czas wolny do własnej dyspozycji. Wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 13: przyjazd na miejsce zbiórki.

Rozkład jazdy

Wyjazd główny z Wrocławia o godzinie 20:30 (spod dworca PKS, ul. Joannitów).

Połączenia antenowe (realizowane przy minimum 10 osobach; przy mniejszej liczbie osób alternatywne połączenie autobusem liniowym lub połączenie kolejowe).

 • Warszawa: wyjazd spod dworca autobusowego Metro Mlociny – dopłata 100 zł/os.
 • Łódź: wyjazd spod dworca autobusowego Kaliska – dopłata 100 zł/os.
 • Kraków: wyjazd spod Małopolskiego Dworca Autokarowego – dopłata 70 zł/os.
 • Opole: wyjazd spod dworca autobusowego (ul. 1 Maja) – dopłata 30 zł/os.
 • Katowice: wyjazd spod dworca autobusowego (ul. Piotra Skargi) – bez dopłaty
 • Poznań: wyjazd spod dworca autobusowego PKS (ul. Matyi) – dopłata 70 zł/os.
 • Gdańsk: wyjazd spod dworca autobusowego PKS (ul. 3. maja) – dopłata 120 zł/os.
 • Bydgoszcz: wyjazd spod dworca autobusowego PKS (ul. Jagiellońska 58) – 100 zł/os.

Wycieczki fakultatywne:

Monserrat: całodniowa wycieczka do klasztoru benedyktynów, który wybudowano po tym, jak w cudownych okolicznościach odnaleziono figurkę Matki Boskiej. Dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z wjazdu na punkt widokowy kolejką górską. Cena ok. 42 euro/os.

Figueres:: wycieczka do miasta Figueres, w którym żył i tworzył jeden z najbardziej znanych twórców sztuki współczesnej Salvador Dali. Zwiedzanie surrealistycznego muzeum, które artysta stworzył sam w gmachu dawnego teatru. Po madryckim Prado jest to najczęściej odwiedzany przybytek sztuki w Hiszpanii. W dalszej części wycieczki: wizyta w stolicy regionu Gironę. Cena ok. 35 euro/os. Dodatkowo płatny bilet wstępu do muzeum Dalego (12 euro/os.).

Opcje

Przedpłata 399 zł na 13-dniową wycieczkę autokarem do Hiszpanii (Costa Brava) dla 1 osoby, 8 noclegów, wyżywienie, zwiedzanie Barcelony, Monako, Sirmione i więcej w terminie:

 • 23.06.2017-05.07.2017: cena końcowa 1099 zł,
 • 29.06.2017-11.07.2017: cena końcowa 1149 zł,
 • 06.07.2017-18.07.2017: cena końcowa 1149 zł,
 • 13.07.2017-26.07.2017: cena końcowa 1299 zł,
 • 20.07.2017-01.08.2017: cena końcowa 1299 zł,
 • 03.08.2017-15.08.2017: cena końcowa 1349 zł,
 • 17.08.2017-29.08.2017: cena końcowa 1349 zł,
 • 07.09.2017-19.09.2017: cena końcowa 1099 zł,
 • 14.09.2017-26.09.2017: cena końcowa 899 zł.

W skrócie

Urlop na gorących plażach Costa Brava. W programie zwiedzanie Barcelony, Monako, Wenecji, Paryża i więcej

Co otrzymujesz

W końcowej cenie grouponu: wakacje w Hiszpanii, 13-dniowe wczasy dla 1 osoby ze zwiedzaniem Barcelony, Monako, Sirmione (nad jeziorem Garda) i wizytą w Wenecji oraz Paryżu (opcjonalnie zwiedzanie za dopłatą), przejazd autokarem (zgodnie z rozkładem, szczegóły w treści oferty), 7 noclegów w pokoju 2-osobowym z możliwością dostawienia 1 łóżka w pokoju w hotelu 3* na wybrzeżu Costa Brava, 1 nocleg tranzytowy w okolicy Wenecji w hotelu 2 */3 * w pokoju 2 lub 3-osobowym, 8 x śniadanie i obiadokolacja, opieka rezydenta.

Do ceny grouponu należy doliczyć obowiązkowe dopłaty – dokładne informacje znajdują się w zakładce Warunki i Szczegóły.

Groupon dotyczy przedpłaty: w dniu rezerwacji należy wybrać termin i opłacić ubezpieczenie (60 zł). Dopłaty do ceny końcowej należy dokonać najpóźniej na 1 miesiąc przed wyjazdem (z obowiązkową dopłatą 150 euro).

Udogodnienia

W hotelach:

 • pokój pojedynczy dostępny za dodatkową dopłatą
 • Wi-Fi: tak, dostępne w niektórych hotelach, szczegóły u organizatora
 • Brak możliwości pobytu ze zwierzętami
 • Personel mówi po hiszpańsku i angielsku

Warunki

Ważność
Groupon ważny na wyjazd w terminie 23.06.2017-26.09.2017.
W celu potwierdzenia konkretnych terminów pobytu skontaktuj się bezpośrednio z hotelem lub biurem podróży – numer tel. i/lub e-mail podane są w sekcji Rezerwacja.
Cena za osobę, bazując o pobyt dla 2 osób. Należy wykupić min. 2 groupony, aby dokonać rezerwacji.
W przypadku rezerwacji dla 1 osoby w pokoju pojedynczym: należy kupić 1 groupon i dokonać dopłaty do pokoju pojedynczego.
Groupon dotyczy przedpłaty: w dniu rezerwacji należy wybrać termin i opłacić ubezpieczenie (60 zł). Dopłaty do ceny końcowej należy dokonać najpóźniej na 1 miesiąc przed wyjazdem (z obowiązkową dopłatą 150 euro).

Rezerwacja
Przed zakupem grouponu należy sprawdzić dostępność terminu: +48 94 352 44 12 lub mailowo: biuro@planik-travel.pl.
Rezerwacja jest konieczna w ciągu 7 dni od zakupu: biuro@planik-travel.pl. Na wskazany adres należy wysłać maila, w treści podając: kod grouponu, imiona, nazwiska, daty urodzenia uczestników, adres przynajmniej jednego uczestnika, numer kontaktowy, miasto i termin wyjazdu.
Modyfikacje: zgodnie z warunkami organizatora.
Po potwierdzeniu rezerwacji brak możliwości anulacji. Po potwierdzeniu rezerwacji groupony nie podlegają zwrotowi ani nie można ich przekazać innej osobie.

Ograniczenia i dopłaty
Dopłaty obligatoryjne: ubezpieczenie (60 zł/osoba/turnus, płatne w dniu rezerwacji), opłaty administracyjne (150 euro/osoba/turnus, płatne najpóźniej na 1 miesiąc przed wyjazdem u organizatora), oplata klimatyczna (ok. 0,50 euro/osoba/doba, płatne w recepcji).
Dopłaty opcjonalne: wyjazd z poszczególnych miast (zgodnie z rozkładem), zwiedzanie z przewodnikiem, transport lokalny (Paryż 15 euro/osoba, Wenecja 25 euro/osoba), wycieczka w Hiszpanii, dopłata do pojedynczego pokoju (590 zł/osoba).

Warunki przejazdu
Obowiązkowy jest paszport lub dowód osobisty.

Dodatkowe informacje
Lokalizacja hotelu: Lloret de Mar, Hiszpania.
Ważność terminu zależna jest od wybranej opcji (data i liczba nocy).
Groupon ważny na pobyt dla 1 osoby w pokoju 2-osobowym.

Dodatkowe osoby
Standardowe obłożenie pokoju: 2 osoby.
Maks. obłożenie pokoju: 3 osoby.
Dzieci w wieku 2-poniżej 10 lat (na dostawce z 2 dorosłymi w pokoju): zniżka 300 zł od ceny końcowej + dopłaty obligatoryjne.
Trzecia osoba pow. 10 lat w pokoju (na dostawce): zniżka 120 zł od ceny końcowej + dopłaty obligatoryjne.
Wartość w oparciu o pobyt w pokoju 2-osobowym. Oferta limitowana dla tych terminów.

Upewnij się, że preferowany przez Ciebie termin jest dostępny.

Groupony sprzedane przez Groupon International Travel GmbH.

By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.