Index Polska

Kup jako prezent
Już 10 kupionych

Karnawał w Wenecji

Co roku 12 mln turystów ulega czarowi tego niezwykłego miejsca, w którym przeszłość znaczy więcej od teraźniejszości. Wenecja to stolica karnawału, gondolierów, złotych masek, festiwalu filmowego i niepowtarzalnego szkła murano. Tutejszy karnawał to największe na świecie przedstawienie, w którym biorą udział zarówno mieszkańcy, jaki i turyści. Wszyscy przechadzają się ulicami przebrani w stroje karnawałowe z nieodzowną ich częścią – maską.

Pierwsze wzmianki o carnevale veneziano pochodzą z 1094 roku. Już w 1400 roku powołano pierwszy komitet organizacyjny Compagnie della Calza. Największy rozkwit imprezy przypada jednak na epokę renesansu. W XVIII wieku zabawy karnawałowe w Wenecji zaczynano już w październiku. Z tego powodu był najdłużej trwającym karnawałem na świecie (w 1701 roku na karnawał do Wenecji przyjechało 30 tys. gości).

Program

Dzień 1: wyjazd z miejsca zbiórki zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

Dzień 2: przejazd do Werony, zwiedzanie (amfiteatr z I wieku, Piazza delle Erbe z malowniczym targiem i Plac Dantego, Dom Julii na Via Capello, Kościółek Santa Maria Antica z grobowcami Scaligierich). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: śniadanie, przejazd do Vicenzy, miasta architekta Andrea Palladio; zwiedzanie miasta (Teatro Olimpico, Kościół Korony Cierniowej, Piazze dei Signorii, Basilica Palladiana, Palazzo del Capitano, Katedra, Palazzo Chiericati). Przejazd do Wenecji (Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Pałac Dożów). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: śniadanie; przyjazd do Wenecji, przepłynięcie statkiem na Plac św. Marka; zwiedzanie miasta (Most Academia, Campo San Stefano, La Fenice, słynny teatr operowy, Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Dzwonnica, Pałace Prokurii, Kościół Dominikanów p.w św. Jana i Pawła). Spacer uliczkami miasta przez dzielnicę i Most Rialto do dzielnicy S. Polo. Czas wolny. Udział w imprezach kończących włoski karnawał (w tym słynne parady masek, teatr dell arte i inne). Wyjazd z Wenecji w godzinach wieczornych.

Dzień 5: powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Zakwaterowanie

Hotel Nuovo Sole 3* lub inny o tym samym standardzie.

 • pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami
 • dla singli: dopłata 50 zł do miejsca w pokoju dwuosobowym z możliwością dokwaterowania; dopłata 150 zł do miejsca w pokoju pojedynczym (1 osoba w pokoju 2-osobowym)
 • do dyspozycji gości: winda, recepcja, parking, bar

Opcje

 • 279 zł za 5-dniową wycieczkę autokarową na karnawał w Wenecji dla 1 osoby, 2 noce w pokoju 3-osobowym z wyżywieniem, zwiedzanie i więcej,
 • 299 zł za 5-dniową wycieczkę autokarową na karnawał w Wenecji dla 1 osoby, 2 noce w pokoju 2-osobowym z wyżywieniem, zwiedzanie i więcej.

W skrócie

Karnawał w słynnym włoskim mieście, którego tradycje karnawałowe sięgają XI wieku.

Co otrzymujesz

W cenie grouponu: 5-dniowa wycieczka na karnawał w Wenecji, 2 noce w Hotelu Nuovo Sole 3* w pokoju 3-, lub 2-osobowym, śniadania, kolacje, zwiedzanie, transport autokarem (zgodnie z rozkładem jazdy), opieka pilota.

Do ceny grouponu należy doliczyć obowiązkowe dopłaty – dokładne informacje znajdują się w zakładce Warunki i Szczegóły.

Udogodnienia

 • wyjazd z innych miast (zgodnie z rozkładem jazdy)
 • opiek pilota
 • możliwość zakwaterowania w pokoju pojedynczym (150 zł + dopłaty obligatoryjne)
 • wi-fi: brak
 • zwierzęta: niedozwolone
 • obsługa mówi w j. włoskim i angielskim

Pozostałe oferty Biura Podróży Index Polska:

Warunki

Ważność
Groupon ważny na wyjazd w terminie od 25.02.2017 do 01.03.2017.
W celu potwierdzenia konkretnych terminów pobytu skontaktuj się bezpośrednio z hotelem lub biurem podróży – numer tel. i/lub e-mail podane są w sekcji Rezerwacja.
Cena za osobę, bazując o pobyt dla 1 osoby. Należy wykupić min. 1 groupon, aby dokonać rezerwacji.
W przypadku rezerwacji dla 1 osoby w pokoju pojedynczym: należy kupić 1 groupon i dopłacić za pojedynczy pokój (150 zł).
W przypadku rezerwacji dla 1 osoby w pokoju 2-osobowym: należy kupić 1 groupon i dopłacić 50 zł.

Rezerwacja
Przed zakupem grouponu należy sprawdzić dostępność terminu: +48 32 209 78 78, +48 32 258 35 24 lub mailowo: kupon@indexpolska.com.pl.
Konieczna rezerwacja w ciągu 3 dni od zakupu poprzez wypełnienie formularza on-line. Dodatkowo na adres: kupon@indexpolska.com.pl należy wysłać zakupiony kupon (w formacie pliku PDF).
Modyfikacje zgodnie z Ogólnymi warunkami uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez biuro podróży Index.
Po potwierdzeniu rezerwacji brak możliwości anulacji. Po potwierdzeniu rezerwacji groupony nie podlegają zwrotowi ani nie można ich przekazać innej osobie.

Dodatkowe informacje
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
Biuro Podróży Index nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy minimum 10 osobach. W zależności od wyjazdu jest możliwa przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min.

Ograniczenia i dopłaty
Dopłaty obligatoryjne: ubezpieczenie (50 zł/osoba), opłaty administracyjne na realizację programu (w tym opłata klimatyczna; 75 euro/osoba), transport wodny do centrum Wenecji (17 euro/osoba), Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł/osoba).
Dopłaty opcjonalne: wyjazd z innych miast (zgodnie z rozkładem jazdy), dopłata do pojedynczego pokoju (150 zł/osoba + dopłaty obligatoryjne), dopłata do pokoju 2-osobowego (50 zł/osoba), wstęp do zwiedzanych zabytków (ok. 50 euro/osoba).

Warunki przejazdu
Obowiązkowy jest paszport lub dowód osobisty.

Dodatkowe informacje
Lokalizacja hotelu: Wenecja, Włochy.
Ważność terminu zależna jest od wybranej opcji (data i liczba nocy).
Groupon ważny na pobyt dla 1 osoby w pokoju 2- lub 3-osobowym.

Dodatkowe osoby
Standardowe obłożenie pokoju 2-osobowego: 2 osoby.
Maks. obłożenie pokoju 2-osobowego: 2 osoby.
Standardowe obłożenie pokoju 3-osobowego: 3 osoby.
Maks. obłożenie pokoju 3-osobowego: 3 osoby.
3. osoba dorosła w pokoju na dostawce lub dziecko: standardowa cena grouponu.

Wartość w oparciu o pobyt w pokoju 2- lub 3-osobowym. Oferta limitowana dla tych terminów.

Upewnij się, że preferowany przez Ciebie termin jest dostępny.

Groupony sprzedane przez Groupon International Travel GmbH.

By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.