Brak nowych powiadomień

Sportowy Klub Jezdziecki Jokar

Al. Spacerowa 23, Mysłowice – Wesoła, 41-408 Directions

Oferty (3)

Od naszych edytorów

Położony jest w malowniczym miejscu, nad zalewem Wesoła – Fala klub powstał w 2003 roku. Od tego czasu klub poszerzył swoją działalność o wynajem kortów tenisowych (7 kortów otwartych + hala tenisowa), które mają ponad 50 letnią tradycję. Na terenie kortów mieścił się pierwszoligowy Klub Tenisa Ziemnego "Górnik Wesoła". Gospodarzem kortów tenisowych jest czołowy zawodnik tenisa ziemnego w Polsce, członek kadry Śląska i Polski. Jokar jest również Stażowym Ośrodkiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK.

Można tutaj zdobyć wszystkie odznaki GTJ PTTK, jak i uprawnienia Przodownika GTJ PTTK, wraz ze stażem przodownickim. Sportowy Klub Jeździecki Jokar corocznie organizuje rajdy prowadzone przez przewodników II stopnia GTJ PTTK po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i Jurze Wieluńskiej. Jest również organizatorem zawodów z elementami T.R.E.C. PTTK, a w swoich szeregach posiada sędziów w konkurencji T.R.E.C. PTTK.

Warto dodać, że jazdy w Sportowym Klubie Jeździeckim prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską, natomiast sekcja sportowa prowadzona jest przez doświadczonego instruktora sportu. Każdy z jeźdźców może tu zdobyć odznakę PZJ „Jeżdżę Konno”.