Krypta 13

Gustawa Morcinka 36, Wojkowice, ŚLĄSK 42-580 Directions

Oferty (3)

Od naszych edytorów

Zbudowany przez Niemców w czasach II wojny światowej i mieszczący się 15 metrów pod powierzchnią ziemi powojenny bunkier atomowy jest jedynym obiektem przeciwatomowym w Polsce wykorzystywanym w celach rozrywkowych, a przy tym jednym z większych – korytarze o długości 887 metrów z masą pomieszczeń tworzą unikalny labirynt, w którym zamontowano wojskowe oświetlenie polowe z 1964 roku (w sumie blisko 100 lamp i około 5 km kabli). Zastrzyk adrenaliny gwarantuje już sam widok 600-kilogramowych żelbetonowych wrót, które chronią 4 wejścia do bunkru. A w perspektywie jest dotarcie do sali tortur i uratowanie jeńca albo kradzież bezcennego prototypu ze skarbca.

By zrealizować wciągające scenariusze na miarę Mission Impossible, trzeba trzymać nerwy na wodzy. Gracze wędrują bowiem ciemnymi korytarzami i przedzierają się przez sztuczną mgłę. Co więcej, totalną ciszę podziemnego kompleksu w każdej chwili może przerwać echo zbliżających się złowrogo kroków przeciwników i nagłych wystrzałów. Uczestnicy paintballa lub ASG otrzymują bowiem nie tylko podstawowy sprzęt, ale również – na życzenie – wyrzutnie rakiet, moździerze, saperki, wykrywacz min NATO, telefony polowe, tarcze policyjne, noktowizory, świece dymne, ładunki hukowe czy farby do kamuflażu.

Pasjonaci militariów z doświadczeniem wojskowym, którzy tworzą ekipę Krypty 13, dokładają wszelkich starań, by proponowane przez nich gry symulujące działania wojskowe dostarczyły mocnych wrażeń. Ponadto zajmują się organizacją gier fabularnych LARP w stylu postapokaliptycznym oraz imprez w klimacie wojskowym, sci-fi i horroru.