Świat Labiryntów

Zwierzyniecka 10, Bliziny, POMORSKIE 83-047 Directions

Oferty (1)

Od naszych edytorów

Na północy kraju znajduje się magiczne miejsce, które skrywa wiele tajemnic. Na szczęście droga do niego nie jest kręta, dlatego warto udać się do Blizin. Na terenie tutejszego parku powstały liczne labirynty, które zaprojektował Adrian Fisher. Jego firma stworzyła ponad 600 projektów labiryntów w 30 krajach na 6 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, we Francji, Włoszech, w Indiach, Japonii i Korei Południowej. Co więcej, jego labirynty sześciokrotnie były wpisywane do Księgi Rekordów Guinnessa, a puzzle matematyczne ukazują się codziennie w brytyjskim „The Times”.

Pierwszy labirynt Fishera pojawił się w Blizinach, a tym samym w Polsce, w 2012 roku. Obecnie istnieją tu labirynty wymagające ruchu (w polu kukurydzy, panelowe), jak i wymagające logicznego myślenia, łamigłówki oraz puzzle. Wszystkie gwarantują niecodzienną zabawę dla dzieci i dorosłych, a przy okazji umożliwiają rozwijanie umiejętności skupienia i koncentracji, zdolność analizowania i rozwiązywania problemów, pokonywania przeszkód, a nawet wysławiania się.

Warto wiedzieć, że co roku zmienia się temat przewodni zabawy w Świecie Labiryntów. W 2012 roku dominował motyw piratów, dlatego wzór labiryntu w polu kukurydzy przedstawiał żaglowiec. Z kolei w 2013 roku przekształcił się w niebezpieczną wyspę, ponieważ z klatki uciekł olbrzymi goryl. Zwierzę zabrało wyspiarzom ich czarodziejskie mikstury i ukryło się w gęstwinie dżungli, w której na ludzi czyhają różne niebezpieczeństwa i pułapki. W kolejnych latach motywem przewodnim zabawy w parku może być UFO, Dziki Zachód, podwodny świat...