TEATR TRZYRZECZE, Warszawa

Ul.Suzina 6, Warszawa, MAZOWIECKIE 01-586 Directions

Od naszych edytorów

Teatr Trzyrzecze powstał w Białymstoku w 2010 roku, ale od kwietnia 2015 mieści się w budynku dawnego Kina Tęcza na Żoliborzu. Miejsce o niezwykłym klimacie, z artystycznymi tradycjami i burzliwą przeszłością stało się domem niezależnej grupy teatralnej.

Nazwa Trzyrzecze pochodzi od miejscowości między Suwałkami a Białymstokiem, gdzie początek biorą wpadające do Biebrzy strumienie. Ta symboliczna nazwa odwołuje się do różnorodnej społeczności Białegostoku, którą budują trzy narodowości – polska, żydowska i białoruska. Wystawiane przez teatr sztuki mają również różnorodne miejsca pochodzenia i środki wyrazu.

Do współpracy tutejsi artyści zapraszają aktorów z innych cenionych teatrów, m.in. Teatru Studio, Wierszalina czy Bagateli. Wśród wystawionych w Trzyrzeczu spektakli znajdują się m.in. „4.48 Psychosis”, „Blackbird”, „Dziesiona” czy „Błazenada”. Teatr prowadzony jest przez zaangażowane społecznie Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej, które zainicjowało między innymi akcję „Zamaluj zło”.