Limanowa-Ski

Krakowska 1, Nowy Targ, MAŁOWPOSKIE 34-400 Directions

Od naszych edytorów

Północne zbocza Łysej Góry kryją uroczą kotlinę, gdzie mieści się stacja narciarska Limanowa-Ski. Zlokalizowany zaledwie 5 km od centrum Limanowej ośrodek to istny raj dla entuzjastów szusowania po ośnieżonych stokach.

Wyjątkowe warunki panujące w Pasmie Łososińskim (w którego obszarze usytuowany jest stok) zatrzymują wilgotne strefy opadów. Dzięki temu ilość śniegu jest często znacznie większa niż w okolicy, co zapewnia korzystne warunki narciarskie. Pierwsze płatki białego puchu pojawią się zwykle już w listopadzie, a północna wystawa stoku spowalnia topnienie, przez co pokrywa śnieżna utrzymuje się nawet do kwietnia.

Na szczyt narciarzy ekspresowo (w 5 minut) dowozi kolej krzesełkowa Doppelmayr, a do wyboru mają oni 2 trasy. Niebieska, o długości 1000 m (dla początkujących i średnio zaawansowanych), biegnie malowniczo przez las. Druga – czerwona – to wyzwanie dla zaawansowanych narciarzy. Ma 700 m, posiada certyfikat FIS (potwierdzający możliwość organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom), a początkowy jej odcinek cechuje duża stromość. Stawiający pierwsze kroki na stoku (jak i doszkalający się) mogą zaś skorzystać z łagodnej, zielonej trasy przy wyciągach orczykowych.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż wszystkie trasy są codziennie przygotowywane przez ratraki, posiadają wydajny system naśnieżania, a także oświetlenie, dzięki któremu ośrodek jest czynny do 21. Natomiast nad bezpieczeństwem narciarzy czuwa GOPR.

Ponadto w Limanowej-Ski nie zabraknie miejsc do podziwiania zapierających dech w piersiach krajobrazów i odpoczynku (m. in. restauracja na szczycie z tarasami widokowymi, pozwalającymi rozkoszować oczy pięknem Beskidów, Gorców, Pienin oraz Tatr).