zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem URODA25. Jutro koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Podróżowanie – najlepszy sposób na ucieczkę przed zimową chandrą!

AUTOR: Viktoria |9 sty 2017

 

Zaplanuj podróż na 2017 & Ucieknij od zimy!

Czyż nie wszyscy znamy to rosnące w środku uczucie, kiedy dni stają się krótsze, godzin nasłonecznienia coraz mniej, a temperatura spada wprost proporcjonalnie do naszego humoru? Nazywamy to depresją sezonową!

Pozostaje więc pytanie, co możemy zrobić, by się przed tym uchronić? Bardzo prosta i logiczna odpowiedź brzmi: podróżując. Wybranie się na wycieczkę – bez względu na to, czy krótką lub długą, blisko domu lub za granicą, samotnie lub z przyjaciółmi – będzie doskonałą sposobnością na ucieczkę od codziennej rutyny, a także odkrywaniem i otwarciem własnych umysłów na nowe, ekscytujące przygody. Zwalczmy więc zimową chandrę!

Poniżej kilka inspiracji, które pomogą pozbyć się sezonowej depresji:

Poznawaj zimowe tradycje w Europie

Zima nie musi być przygnębiającą porą roku. Właściwie to wcale! Podczas, gdy dni są krótsze, a temperatura spada, większość miast lśni wyjątkowym blaskiem. Bożonarodzeniowe ozdoby oświetlają ulice, a kafejki i bary stają się bardziej przytulne głównie dzięki świecom i kominkom, które z powodzeniem zastępują światło elektryczne. Święta poczuć też można kosztując jednego z zimowych, rozgrzewających napojów oraz tradycyjnych przysmaków. Nawet jeśli miałeś okazję odwiedzić swoje ulubione miasto wiosną, latem lub jesienią – spróbuj również zimą! Będzie to z pewnością zupełnie nowe doświadczenie! Odkryj Paryż, Londyn, Berlin lub jakąkolwiek europejską destynację tej zimy – zarezerwuj świąteczną podróż tutaj. Nie pożałujesz!

Rozpieść siebie! Odgoń chłód zimowej depresji!

Mroźne, zimowe dni zmuszają do znalezienia do sposobu na rozgrzanie - fizyczne i mentalne. Podróż do hotelu wellness to zdecydowanie coś, co pomoże zarówno ciału, jak i duszy, w szczególności w okresie zimy. Odizolowanie od świata wspólnie z ukochaną osobą lub w pojedynkę w luksusowym miejscu z udogodnieniami spa, restauracją, kuracjami pielęgnacyjnymi i wszystkim innym, czego potrzebujesz, to dobra strategia, by zwalczyć sezonową chandrę. Brak koniecznosci opuszczenia tej hotelowej przystani przez weekend sprawi, iż poczujesz się jakbyś był naprawdę bardzo daleko, podczas gdy hotel może znajdować się tuż za rogiem. Więcej dobrych wieści? Tego rodzaju weekend nie musi Cię kosztować fortunę! I jak wszyscy wiemy taki prezent może skutecznie podnieść nasz poziom szczęścia - czemu by nie zaskoczyć bliskiej osoby tą małą ucieczką do krainy relaksu w doborowym, bo naszym własnym, towarzystwie? Wyrusz na poszukiwania ciekawej dla Ciebie oferty, klikając tutaj!

Wyrusz w wielką podróż - bądź przynajmniej ją zaplanuj!

Jest wiele miejsc na świecie, gdzie sanie, zimowe buty, parki zimowe i ponure dni są całkowitą tajemnicą - to perfekcyjne lokalizacje na następną wycieczkę! Eksploruj magiczne destynacje i egzotyczne zakątki w dalekiej Azji lub rozpieść swoje zmysły w wysublimowanym riadzie w Maroku - lepiej już teraz zacznij się pakować! Znajdź kilka inspiracji na następną podróż podążając w kierunku słońca.

Choć długodystansowe podróże to nie jest kwestia planowania w jeden dzień, mamy świetną wiadomość: proste planowanie następnych wakacji samo w sobie dostarczy wiele radości! Poczuj ekscytację już teraz, planując trasę, o której marzysz, a także miejsca, które chcesz odwiedzić i ludzi, których pragniesz poznać. Ta czynność z ciepłą herbatą w ręce rozgrzeje Cię od środka nawet na domowej kanapie, a dzięki temu odgoni zimową chandrę.

Bez względu na to, jaką wycieczkę wybierzesz, by zwalczyć zimową depresję, jest jedna wspólna cecha wszystkich tego typu podróży: zwiedzanie przynosi szczęście, które trwa bardzo długo, a także jest źródłem niezapomnianych wspomnień i doświadczeń. Podróżowanie wzbogaca życie, ponieważ zwiększa naszą samoświadomość, która pomaga budować życie osobiste i zawodowe. Aż w końcu jest jeszcze jeden ważny element ucieczki od zimowej chandry: przebywanie poza domem pozwala nam go docenić jeszcze bardziej!

Zaplanuj podróż na 2017 & ucieknij od zimy!