zamknij
Użyj kodu APKA25 i uzyskaj do 25% zniżki. Dziś koniec. Niektóre oferty mogą być wykluczone z promocji.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Wszystko co chciałabyś wiedzieć o depilacji bikini, ale bałaś się zapytać

AUTOR: Groupon Editors |12 cze 2017

Jest coś takiego w depilacji bikini, co sprawia, że zadawanie pytań na ten temat jest co najmniej niezręczne - to coś to oczywiście fakt, że zabieg wymaga zdjęcia spodni. Bycie nagim od pasa w dół w obecności obcej osoby uzbrojonej w gorący wosk naturalnie prowokuje wiele pytań. Postanowiliśmy udzielić odpowiedzi na najbardziej niewygodne z nich i pokazać wam, co myśli osoba wykonująca zabieg. Mamy także kilka “woskowych” wskazówek, które przydadzą się nawet weteranom w tej dziedzinie.

Żeby uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące przygotowań i przebiegu depilacji bikini, zwróciliśmy się do specjalistki. Zanim zadaliśmy właściwe pytania, musieliśmy wiedzieć: czy depilacja woskiem jest krępującą czynnością dla profesjonalisty? Według ekspertki “Właściwie widzieliśmy już wszystko, więc nic nas nie dziwi”

Poniżej prezentujemy odpowiedzi naszej ekspertki na pytania z zakresu depilacji bikini

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Czy powinnam wcześniej przyciąć owłosienie?

Odpowiedź na to nurtujące pytanie brzmi: nie. Nasza ekspertka przyznaje, że większość nowych klientek przycina włosy zbyt krótko, co jest gorsze niż nie przycięcie ich w ogóle. Wosk nie przykleja się do krótkich włosów, przez co nie zostają one całkowicie usunięte, a efekty depilacji nie są zadowalające. Aby depilacja była mniej bolesna, włosy powinny być dłuższe. Motto naszej ekspertki to “Im dłużej, tym lepiej”. Warto również pamiętać, że mimo że nikt z nas nie chce być nazwanym “włochatym”, celem depilacji jest właśnie usunięcie owłosienia.

Aby mieć pewność, że Twoje włosy są wystarczająco długie, nie powinnaś w żaden sposób usuwać owłosienia przez mniej więcej 2-3 tygodnie przed depilacją bikini.

Czy bezpośrednio przed zabiegiem należy wziąć prysznic?

Nasza ekspertka poleca powstrzymanie się od kąpieli w ciągu 24 godzin przed zabiegiem. Jednak oczywiście wszystko zależy od twoich upodobań. Nie ma powodu, żebyś nie wzięła prysznica nawet bezpośrednio przed zabiegiem, ale nie jest to konieczne. Wielu klientów przychodzi na zabieg po pracy, albo w środku dnia, więc nie mają czasu na prysznic i to żaden problem. Jeśli jednak martwi Cię ta kwestia, weź ze sobą paczkę mokrych chusteczek, aby odświeżyć się przed zabiegiem.

Czy wrastające włosy są problemem?

Nie, mimo że wrastające włosy to bardzo częsty problem, szczególnie w tej części ciała. Jeśli chcesz zapobiec wrastaniu, nasza ekspertka poleca używanie  peelingu złuszczającego, najlepiej tego samego, którego używasz do twarzy. Zwróć jednak uwagę na substancje zapachowe i inne składniki, które mogą podrażnić wrażliwą skórę.

Mam okres. Czy powinnam przełożyć wizytę?

Nie, oczywiście jeżeli użyjesz tamponu. Właściwie “nie robi nam to różnicy, dopóki nie masz małego bałaganu tu i ówdzie”, potwierdza nasza ekspertka. Ale “przezorny zawsze ubezpieczony”, więc lepiej zawczasu zapytać w salonie. W ten sposób unikniemy zawstydzającej sytuacji podczas zabiegu.

Podczas wizyty

Czy mogę poprosić kosmetyczkę, żeby wykonywała zabieg w konkretny sposób?

Tak, w pewnym stopniu. Kosmetyczka chce, żebyś była zadowolona z obsługi i z efektu, więc będzie próbowała dostosować się do Twoich potrzeb. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać. Kosmetyczka ma profesjonalne przygotowanie, więc nie musisz jej instruować. Możesz oczywiście grzecznie poprosić, żeby była delikatniejsza lub wykonywała depilację szybciej.

Czy mogę odebrać telefon?

Lepiej by było, gdybyś jednak tego nie robiła, chociaż wiadomo, że nie zawsze jest taka możliwość. “Mam ochotę powiedzieć “Bardzo prosze wyłączyć telefon””, potwierdza nasza ekspertka “ale nie robię tego, ponieważ wiem, że wielu ludzi ma dzieci”. Jeśli koniecznie musisz mieć włączony telefon, koniecznie poinformuj o tym kosmetyczkę. Głośny i nieoczekiwany dźwięk dzwonka nie jest pożądany, gdy kosmetyczka ma w rękach gorący wosk.

Czy mogę zagadywać kosmetyczkę?

Tak, ale nie musisz. Wielu klientów czyta gazetę, lub sprawdza maile w czasie depilacji bikini, inni natomiast doceniają konwersację, która pozwala zapomnieć o niekomfortowej sytuacji. A kiedy jesteśmy zrelaksowani , czas upływa szybciej.

Inne pytania

Ile kosztuje depilacja bikini?

Ceny depilacji mogą się różnić w zależności od salonu, rodzaju użytego wosku, oraz tego, czy chcesz wydepilować tylko okolicę bikini, czy również głębokie bikini (depilacja brazylijska), czy też wybierzesz coś pomiędzy. Zazwyczaj powinnaś jednak oczekiwać ceny około 80zł - 120 zł za tradycyjną depilację bikini. Możesz także sprawdzić nasze oferty depilacji bikini, dzięki czemu zapłacisz mniej.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji woskiem?

Efekt utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji każdej osoby. Generalnie możesz spodziewać się minimalnego odrośnięcia włosów w ciągu pierwszych 1-2 tygodni, a następnie dalszego wzrostu w ciągu kolejnych 3-4 tygodni. Owłosienie wróci do pełnej długości w ciągu 6 tygodni.

Jakie sa opinie o depilacji woskiem?

To było świetne doświadczenie, moja pierwsza delipacja pach i bikini.Na pewno wkrótce skorzystam ponownie!

To była moja pierwsza w życiu depilacja woskiem. Wcześniej nie użyłam go ani razu, nawet do depilacji brwi! Skorzystałam z depilacji czekoladowym woskiem. Specjalistka, która wykonywała zabieg sprawiła, że byłam spokojna i odciągnęła moją uwagę od bólu. Opowiedziała mi o swoich własnych doświadczeniach i podzieliła się wskazówkami. Po zabiegu posprzątała wszystkie włosy. Była bardzo przyjazna, a gabinet czysty i wygodny. Moja rada - rozmawiajcie, ponieważ cały zabieg trwa 25-30 minut.