zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem URODA25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Dziesięć sposobów na rozwinięcie kobiecych zainteresowań

11 cze 2018

Będąc dziećmi, odkrywaliśmy świat nowych zainteresowań i podążaliśmy za swoimi pasjami. Teraz, już jako dorośli, często jesteśmy tak przytłoczeni ogromem pracy i stresu, że zapominamy poświęcać odrobinę czasu samym sobie. Jeśli czujesz, że wpadasz w rutynę, znajdź sobie hobby. Właśnie z myślą o Tobie, stworzyliśmy listę dziesięciu zajęć godnych kobiecej uwagi.

Jeśli masz zdolności manualne

1. Kurs garncarstwa i lepienie z gliny

Lubisz zajęcia manualne? Dowiedz się jak toczyć na kole garncarskim, emaliować oraz dekorować ceramikę. Wznieć w sobie ogień kreatywności by z dumą obserwować jak nieregularne naczynia nabierają kształtu i niepowtarzalnego charakteru.

LUB

2. Zajęcia kulinarne

Być może sprawdzone, rodzinne przepisy masz opanowane do perfekcji. Pamiętaj jednak, że gotowanie to nie tylko konieczność i schematyczność. Kursy przygotowywania sushi, pieczenia makaroników czy parzenia kawy uzmysłowią Ci, że w kuchni można się również świetnie bawić. Co więcej, dzięki nim otrzymasz niepowtarzalną szansę delektowania się smakiem potraw, które własnoręcznie przyrządziłaś.

Jeśli uwielbiasz występować

3. Sztuka pisania żartów, czyli warsztaty komediowe

Doskonale wiemy, że z komedią nie ma żartów. Jeśli brylujesz w towarzystwie i rozbawiasz wszystkich do łez, zainteresuj się koniecznie warsztatami komediowymi. Zarówno sam proces przygotowywania własnego materiału, jak i jego późniejsza prezentacja przed życzliwą, otwartą na świat widownią pozwoli na pełen rozkwit Twojego talentu. Kursy improwizacji, komedii żywej czy te z zakresu tworzenia zabawnych treści internetowych lub telewizyjnych znajdują się w ofercie wielu teatrów oraz portali internetowych.

LUB

4. Gra na instrumencie

Być może jako dziecko grałaś na pianinie. Niestety jeśli przerwałaś naukę, najprawdopdobniej będziesz w stanie przypomnieć sobie jedynie podstawowe nuty. Spróbuj więc obudzić w sobie artystę i zapisz się na zajęcia muzyczne.

Jeśli aktywność fizyczna daje Ci radość

5. Ćwiczenia rozciągające, czyli relaksująca joga

Nie bez przyczyny zajęcia jogi uznaje się za jedną z najciekawszych form spędzania wolnego czasu. Istnieje wiele jej odmian, poczynając od Bikram jogi, polegającej na utrzymywaniu docelowych pozycji w warunkach podwyższonej temperatury, a kończąc na pełnej harmonii i spokoju jodze Jin. Oznacza to, że Twój stopień zaawansowania czy predyspozycje sportowe nie są tu kluczowe, ponieważ niewątpliwie znajdziesz coś dla siebie. Joga to również idealna ucieczka od codziennych stresów oraz wszelkiego rodzaju niepokojów.

LUB

6. Antystresowa zumba

Nadszedł czas odświeżyć znane Ci kroki taneczne podczas energetyzujących zajęć z zumby! Jak wszystkim doskonale wiadomo, zapewniają one poczucie nieograniczonej radości, dzięki czemu zapominasz, że to wciąż forma ćwiczeń fizycznych. Jeśli czujesz się odrobinę skrępowana, przekonaj przyjaciółkę, żeby dołączyła do Twojej grupy tanecznej.

Jeśli kochasz sztukę

7. Kurs fotografii, czyli robienie i kadrowanie zdjęć

Uwielbiasz godzinami przeglądać zdjęcia na Instagramie? A może edytujesz własne fotki i nakładasz na nie nieszablonowe filtry? Postaw więc na kurs fotografii i doskonal umiejętności, które pozwolą Ci zaistnieć w świecie mediów społecznościowych. Podczas zajęć dowiesz się, jak obejść ograniczenia smartfona, z którego pomocą udaje się jedynie strzelać szybkie fotki. Co więcej, umożliwią Ci one zdobycie praktycznego, wyjątkowo ciekawego doświadczenie w zakresie kadrowania i fotografii portretowej.

LUB

8. Warsztaty malarskie, czyli świat w lepszych barwach i nęcący aromat wina   

Zapoznaj się z programem zajęć malarskich organizowanych w Twojej okolicy. Wybierz takie, dzięki którym będziesz mogła spędzić odrobinę czasu z rodziną i przyjaciółmi, przy okazji budząc w sobie mistrza Pabla Picasso czy Fridę Kahlo. Zdecydowanie nie zapominaj również o aromatycznym winie, które swą świetnością dorówna samej sztuce malarskiej.

Jeśli jesteś żądna przygód

9. Nurkowanie dla tych odważnych

Najwyższy czas skreślić coś ze swojej listy życzeń. Co powiesz na nurkowanie? Z początku pomysł może wydawać się szalony, ale przecież przekraczanie swoich granic przynosi ogromną satysfakcję.

LUB

10. Wspinaczka na wyżyny

Z całą pewnością poczujesz się zaskoczona kiedy zdasz sobie sprawę, do czego zdolne jest Twoje ciało. A wszystko za sprawą wspinaczki skałkowej. Trzymaj się mocno i zbliżaj się do upragnionego celu krok po kroku. Docierając na sam szczyt poczujesz pełnię szczęścia, a przy okazji wespniesz się na wyżyny swoich ambicji i możliwości.