zamknij
Użyj kodu APKA25 i uzyskaj do 25% zniżki. Dziś koniec. Niektóre oferty mogą być wykluczone z promocji.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Poradnik Pielęgnacji Psów służący do utrzymania pupila w dobrym i zdrowym stanie

AUTOR: Groupon Editors |28 cze 2017

 

Większość ludzi nie zastanawia się długo  przed zarezerwowaniem sobie wizyty w salonie. I, jak się okazuje, coraz więcej z nich nie zastanawia się dwa razy nad zarezerwowaniem wizyty dla swojego psa. Amerykanie wydają rocznie około 5,4 miliarda na pielęgnację psów i usługi zakwaterowania dla zwierząt, a liczba miejsc pracy w przemyśle pielęgnacji zwierząt domowych wzrośnie o około 11% w ciągu najbliższych sześciu lat, jak wynika z ostatnich badań. Wewnętrzne dane biznesowe Groupon potwierdzają ten wzrost. Tylko w 2016 roku Groupon pomógł w pielęgnacji ponad 50 000 zwierząt. Skąd nagły wzrost popularności branży pielęgnacji psów? Kiedy zwykła kąpiel stała się niewystarczająca dla naszych czworonożnych przyjaciół? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego dziś możesz zarezerwować dzień zabiegów dla swojego psa.

Co obejmuje pielęgnacja zwierząt domowych?

To naprawdę zależy od rodzaju psa i jego szczególnych potrzeb. Niektóre psy mogą nie mieć takiego rodzaju futra, które nadaje się do wycięcia, podczas gdy inne rasy mogą wymagać bardzo specyficznego obcięcia, zwłaszcza jeśli biorą udział w wystawach. Jednak każdy pakiet do pielęgnacji psów z pełnym zakresem usług może obejmować następujące usługi:

  • Kąpiel (zazwyczaj z szamponem przeciwpchelnym i przeciwkleszczowym)
  • Szczotkowanie
  • Czyszczenie oczu i uszu
  • Przycinanie paznokci
  • Mycie zębów
  • Strzyżenie (w razie potrzeby)
  • Usunięcie gruczołów odbytowych

W zależności od rasy psa i / lub jego temperamentu niektóre z tych usług mogą być trudne do wykonania samodzielnie. Jest to szczególnie ważne, jeśli twój pies ma grube, kręcone futro, które jest podatne na splątanie, lub, jeśli masz nerwowego psa, który nie będzie siedzieć wystarczająco długo, aby pozwolić Ci bezpiecznie przyciąć jego paznokcie. W takich przypadkach skorzystanie z usług ekspertów jest bezpieczniejsze i wygodniejsze (dla Ciebie i Twojego psa), jeśli te czynności są wykonywane przez profesjonalistę.

Oprócz wykonywania wszystkich tych czynności, pielęgniarze psów mogą również pomóc w zidentyfikowaniu potencjalnych problemów z oczami, uszami, ustami i skórą psa, których być może nie jesteś w stanie sam wykryć. Należą do nich sprawdzanie kleszczy, pasożytów, infekcji skóry i chorób dziąseł.

Ile kosztuje pielęgnacja psa?

Koszt pielęgnacji psa może się również różnić w zależności od tego, jakie usługi są zawarte w pakiecie, a także od wielkości psa. Zawsze możesz sprawdzić Groupon, aby uzyskać najlepsze oferty na pielęgnację psów w pobliżu.

Jak często powinienem mój pies powinien być pielęgnowany?

Psy z naprawdę długą sierścią, lub sierścią, która łatwo ulega splątaniu powinny być zwykle utrzymywane co 6 tygodni. Inne rasy długowłose, które wymagają mniej opieki (takie jak Collie), mogą odbywać wizyty co 8 tygodni, podczas gdy psy krótkowłose, które wymagają kąpieli i obcinania paznokci, mogą wymagać wizyty co 3 miesiące. W razie wątpliwości, weterynarz lub pielęgniarz może  zalecić harmonogram pielęgnacji na podstawie rasy psa.

Mój pies jest nerwowy / agresywny. Czy wciąż może skorzystać z zabiegów?

Jeśli twój pies łatwo się boi lub jest podatny na agresję, możesz porozmawiać z pielęgniarzem zanim zarezerwujesz wizytę. Większość opiekunów psów jest przyzwyczajona do pracy z psami wszystkich temperamentów, ale w przypadku nadmiernie agresywnego psa, mogą odmówić pielęgnacji ze względów bezpieczeństwa. W niektórych przypadkach mogą być dostępne środki uspokajające dla nadmiernie agresywnego psa, ale zawsze lepiej jest porozmawiać z weterynarzem, zanim odkryjesz tę opcję.

Jeśli martwisz się o nadmiernie zaniepokojonego zwierzaka, możesz rozważyć opcję, która pozwala opiekunowi na kąpanie i przycinanie pazurów zwierzaka w Twoim własnym domu. Ta opcja jest zazwyczaj bardziej kosztowna, ale może być wartościowa, jeśli masz psa, który nie może być od ciebie oddzielony.