zamknij
Do 25% zniżki od ceny sprzedaży na urodę i fajne aktywności z kodem PIEKNIE25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

9 pomysłów na fotoksiążkę

2 kwi 2020Zdjęcia towarzyszą nam wszędzie – na telefonach, w tabletach, na Facebooku, Instagramie. Jak zebrać w jednym miejscu te, które są nam najbliższe, aby zawsze mieć je pod ręką i móc wrócić z najbliższymi do wspaniałych wspomnień? Ciekawym rozwiązaniem są fotoksiążki, gdzie można wybierać szablony i tematykę fotografii. Poniżej można znaleźć 9 pomysłów, które pozwolą stworzyć oryginalny album. 

1. Skup się na jednym konkretnym wydarzeniu nie całych latach.

Fotoksiążka nie musi w pełni oddawać całej historii rodzinnej. Można wybrać jedno miłe wspomnienie – rodzinny spacer po lesie czy wycieczkę do parku rozrywki.

2. Kochasz swoje zwierzątko? Stwórz fotoksiążkę z jego zdjęciami.

Twój telefon jest wypełniony po brzegi zdjęciami pupila? Nic dziwnego, zwierzęta domowe są często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Stwórz więc fotoksiążkę, której głównym bohaterem będzie twój zwierzak.

3. Spróbuj wybrać najważniejszą część wydarzenia.

Próba zmieszczenia wszystkich zdjęć ze ślubu i wesela w jednej fotoksiążce może się okazać trudnym zadaniem. Może więc lepiej, np. wybrać fotografie, na których świadkowie pomagają Parze Młodej w przygotowaniach i podarować je im w ramach podziękowań? Albo zebrać w jednym miejscu zdjęcia z podróży poślubnej jako prezent dla współmałżonka na pierwszą rocznicę?

4. Możesz użyć zdjęć bezpośrednio z wybranych portali.

Wiele stron internetowych, np. Colorland, pozwala na załadowanie zdjęć bezpośrednio z mediów społecznościowych, dzięki czemu nie musisz nawet kopiować ich na żadne dodatkowe urządzenia.

5. Rób jedno zdjęcie dziennie przez cały rok.

Przeprowadzka do nowego miasta? Ostatni rok w liceum? Jeśli przeżywasz właśnie coś ekscytującego, możesz zachować wspomnienia na dłużej, robiąc zdjęcie. Zapisuj je w dedykowanym folderze, a po roku umieść w fotoksiążce.

6. Utrwal swoje wakacyjne wspomnienia.

Jak najlepiej utrwalić wspomnienia z podróży? Możesz zamówić jedną książkę ze zdjęciami z każdego wyjazdu: lato w Paryżu, sylwester w górach, majówka nad morzem… każdy wyjazd jest inny, więc czemu nie utrwalić każdego z nich w oddzielnej fotoksiążce?

7. Pomyśl o swoim ulubionym święcie lub tradycji rodzinnej.

Może co roku na majówkę rozgrywacie rodzinny turniej piłki nożnej, a każde urodziny lub imieniny świętujecie wielkim tortem? Jedno jest pewne: jeśli nic takiego teraz nie przychodzi ci do głowy, to “Projekt Fotoksiążka” da ci idealną wymówkę do stworzenia (i obfotografowania!) nowej rodzinnej tradycji.

8. Pochwal się swoim hobby w pięknym albumie.

Melomani mogą wreszcie odciążyć swoje telefony i pozwolić zdjęciom z koncertów lśnić w efektownej książce. Mama i tata kibicujący dzieciom na treningach i zawodach mogą skontaktować się z innymi rodzicami i zebrać zdjęcia z całego sezonu sportowego, aby umieścić je w fotoksiążce.

9. Zamień fotoksiążkę w unikalną księgę gości weselnych.

Możecie z partnerem ozdobić swoją księgę weselną ulubionymi wspólnymi zdjęciami, na przykład tymi z zaręczyn. W ten sposób goście chcący wam pogratulować,  od razu zobaczą wasze uśmiechnięte i szczęśliwe twarze. Wiele firm fotograficznych ma całe szablony księg weselnych, które ułatwiają sprawę.

 

Zdjęcia: Collage.com i Printerpix.com