zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem PIEKNIE25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Naprawa telefonów komórkowych - co musisz wiedzieć?

AUTOR: Groupon Editors |6 paź 2017

Najczarniejszy scenariusz dla każdego posiadacza smartfona: piszesz smsa lub wyciągasz telefon z kieszeni i… bęc. Grawitacja robi swoje i telefon ląduje na ziemi z popękanym wyświetlaczem.

Co dalej? Wiesz, że musisz naprawić swój telefon, ale jesteś pełen obaw Ile to będzie kosztować? Na czym będzie polegać naprawa? Czy powinienem nosić telefon w etui? (Na start powiemy, że tak - powinieneś). Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów.

Ile kosztuje naprawa telefonu?

Koszty przywrócenia Twojego smartfona do stanu używalności zależą od wielu czynników, ale największy wpływ mają następujące dwa:

  • Jaki rodzaj telefonu posiadasz - starsze (ale nie bardzo stare) modele zazwyczaj są tańsze w naprawie. Ponadto ceny różnią się, w zależności od producenta i systemu operacyjnego. Koszt naprawy iPhone’a będzie inny od telefonu z Androidem czy Windows Phone.

  • Co dokładnie wymaga naprawy - naprawa obejmująca wszystko, włącznie z wymianą wyświetlacza, baterii czy przycisków może Cię kosztować od 200 do 400 zł, jednak kwoty te rosną, jeśli telefon wymaga dodatkowych zabiegów.

Wymiana pękniętego wyświetlacza

W erze smartfonów, problem zbitej szybki jest niemal nieunikniony, ale dzięki temu mnóstwo miejsc zajmuje się takimi naprawami. Czas i koszty naprawy mogą się jednak bardzo różnić.

  • Gdzie naprawić mój telefon? Generalnie naprawy można dokonać w serwisie producenta lub w niezależnym punkcie. Niewątpliwą zaletą wykonania naprawy w serwisie producenta jest fakt, że jeśli Twój telefon jest objęty gwarancją, możesz zaoszczędzić niemałą sumę. Zazwyczaj jednak, telefon trzeba wysłać pocztą lub kurierem, co znacząco wydłuża czas naprawy. Przewagą niezależnych serwisów jest z pewnością krótszy czas oczekiwania.

  • Ile to kosztuje? Naprawa wyświetlacza może kosztować między 150, a 300. Dla przykładu, naprawa iPhone’a 6s u producenta kosztuje 500 zł. Kwota ta jest uznana za relatywnie wysoką, jak na naprawę w serwisie producenta. Wymiana w niezależnym serwisie jest nieco tańsza i kwota wahać się będzie między 200, a 220 zł. Należy pamiętać, że cena wzrośnie jeśli jednocześnie będzie konieczna wymiana baterii lub innych podzespołów.

Naprawa zalanego telefonu

Tak jak w przypadku każdej naprawy, koszt zależy od stopnia uszkodzenia.

  • Zakres szkód ma duże znaczenie. Wiele punktów oferuje darmową diagnostykę w przypadku zalanych telefonów. Dopiero po sprawdzeniu urządzenia otrzymasz kosztorys naprawy, o ile jest ona w ogóle możliwa.

  • Nie zawsze skutki zalania są widoczne od razu. Niestety szkody wyrządzone przez wodę mogą ujawnić się nawet po kilku tygodniach od wizyty w serwisie.

Czy naprawa ma wpływ na gwarancję?

Oddanie telefonu do naprawy może unieważnić gwarancję, ale z innego powodu niż myślisz. Utarło się przekonanie, że oddanie telefonu do naprawy powoduje wygaśnięcie gwarancji, jednak nie jest to prawda. Utratę gwarancji może spowodować natomiast samo uszkodzenie, dlatego przed zakupem upewnij się, że przeczytałeś wszystkie warunki umowy.

Oferty naprawy na naszej stronie

Jeśli czytasz ten artykuł przez popękaną szybkę lub na telefonie znajomego, to czas najwyższy dokonać naprawy.