zamknij
Do 20% zniżki od ceny sprzedaży na urodę i fajne aktywności z kodem SRODA. Dziś koniec.

Nasz Miesiąc Dumy trwa cały rok

21 cze 2022

Na całym świecie obchodzony jest właśnie Miesiąc Dumy, ale w Grouponie wiemy, że odważne i szczere bycie sobą jest ważne przez cały rok. W tym roku świętujemy z naszymi przyjaciółmi i członkami rodziny LGBTQIA+: Partnerami LGBTQIA+, których firmy rozwijają ich społeczności i klientami LGBTQIA+, którzy mają odwagę być sobą na co dzień. Pamiętamy również o wyzwaniach stojących nadal przed osobami należącymi do tej społeczności zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

 

Jako dumni sojusznicy i dumne sojuszniczki chcemy powiedzieć: widzimy Was i chcemy Was uczcić.

 

Czy wiesz, że…?

 

  • O ponad połowę od czasu poprzedniego raportu wzrosła liczba osób LGBT+ deklarujących poważne objawy depresji: dziś to 44 proc.
  • Do 37 proc. zwiększyła się liczba osób, które nie ujawniają swojej orientacji lub tożsamości członkom rodziny
  • Przemoc ze względu na orientację lub tożsamość dotknęła 68,54 proc.
  • Spośród wszystkich opisanych 6885 przypadków przemocy jedynie 172 (2,5 proc.) zgłoszono na policję.

Źródło: Dramaty osób LGBT w Polsce. Nienawiść, wyrzucanie z domu, depresje

 

Jak można zostać sojuszniczką/sojusznikiem


Przekaż darowiznę na wsparcie dla osób uchodźczych LGBTQIA+ z Ukrainy

Organizacja OutRight Action International walczy o prawa osób LGBTQIA+ na całym świecie od 1990 roku. Ponieważ wiele osób ze społeczności LGBTQIA+ próbuje wydostać się z Kijowa i innych ukraińskich miast, OutRight Action International prowadzi zbiórkę funduszy na rzecz grup w Ukrainie, które zapewniają schronienie i wsparcie takim osobom. 100% datków na fundusz organizacji OutRight dla Ukrainy jest przekazywanych bezpośrednio miejscowym partnerom LGBTQIA+ wspierającym naszą społeczność w Ukrainie i w krajach sąsiednich. Darowizny przeznaczane są na pomoc osobom LGBTQIA+, które potrzebują bezpiecznego schronienia, żywności, odpowiedniej opieki medycznej, transportu dla osób zmuszonych do ucieczki oraz innych rodzajów wsparcia humanitarnego.

Zbiórka funduszy

 

Zdobądź wiedzę

Jeśli masz pytania na temat społeczności LGBTQIA+, orientacji psychoseksualnej lub tożsamości płciowej, doedukuj się. Zadawaj pytania, szukaj odpowiedzi i nie bój się przyznać, że czegoś nie wiesz. Na początek zwróć się do lokalnych organizacji, aby dowiedzieć się więcej. 

 

Wspieraj społeczność

Okaż wsparcie znajomym osobom LGBTQIA+, przyjaciołom, rodzinie, współpracownikom i sąsiadkom, biorąc udział w marszu, podpisując petycję, wspierając ich firmy lub po prostu pytając ich, co u nich słychać.

 

Reaguj na dyskryminację

Jeśli widzisz przypadek dyskryminacji wobec osoby LGBTQIA+ i możesz zareagować, nie narażając się na niebezpieczeństwo, zrób to. Wspieraj osoby padające ofiarą dyskryminacji i daj im znać, że jesteś sojusznikiem/sojuszniczką.

 

Głosuj portfelem

Jeśli zdarzy Ci się zaobserwować zachowanie anty-LGBTQIA+ ze strony personelu lub klientów, zgłoś to menedżerowi lub właścicielce danej restauracji, baru, klubu lub innej firmy. Poproś o zareagowanie na daną sytuację i daj jasno do zrozumienia, że jeśli firma nie podejmie działania, straci klientów (i pieniądze).Grupa Pride+ Allies

Już od dziewięciu lat Groupon znajduje się na liście najlepszych miejsc pracy dla osób LGBT organizacji Human Rights Campaign. Pride+ Allies to grupa pracownicza (ERG) zajmująca się promowaniem wśród pracowników i pracowniczek Groupona kwestii i możliwości związanych ze społecznością LGBTQIA+ oraz jej powiązań z innymi społecznościami.Pradeep Mahadeshwar

Jak powiedziała Brene Brown: „Okazanie wrażliwości jest ryzykowne, ale nie tak niebezpieczne, jak rezygnacja z miłości, poczucia przynależności i radości.” Kultura organizacyjna w Grouponie pozwala mi opowiadać swoją historię i pokazywać w pracy prawdziwego siebie. Uważam, że idea Dumy to protest, a marginalizowane społeczności muszą znaleźć się w centrum uwagi.

Pradeep Mahadeshwar, Pride+ Allies Co-Chair & Sr. Art Director

 

Dominic Vernasco

Mogę przychodzić do pracy bez obaw o to, jak zostanę potraktowany ze względu na moją tożsamość. Groupon jest wspaniałym miejscem pracy w dużej mierze przez swoją kulturę, a jej częścią jest grupa Pride+ Allies.”

Dominic Vernasco, Merchandising Specialist

 

Nora Allen

Jako otwarcie nieheteronormatywna kobieta uważam, że moje środowisko pracy powinno być różnorodne, sprawiedliwe i włączające. Groupon nie tylko mówi o tym, że wspiera moją społeczność, tylko to robi.

Nora Allen, Pride+ Allies Co-Chair & Sr. Copywriter

 

Illustrations by Pradeep Mahadeshwar