PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Jaki rodzaj depilacji laserowej jest najlepszy dla ciebie?

AUTOR: |3 sie 2017

Candela, YAG, LightSheer, Soprano – oto kilka rodzajów laserów do depilacji, na jakie można się natknąć na stronie internetowej przeciętnego salonu kosmetyczno-estetycznego. Chociaż firmy chętnie rzucają nazwami kolejnych technologii, to rzadko wyjaśniają, na czym miałaby polegać różnica między jednym a drugim laserem. Stąd trudno czasami zdecydować, który z laserów najlepiej się nadaje do naszej skóry i włosów.

Poniżej zamieszczamy zwięzłe zestawienie czterech najlepszych laserowych urządzeń do depilacji z ich wyszczególnionymi wadami i zaletami. Lista nie jest w żadnym wypadku wyczerpująca, ale może być pomocna w podjęciu bardziej świadomej decyzji.

Laser Nd:YAG

Do skóry ciemnej


Jak działa: Laser neodymowojagowy Nd:YAG jest polecany do skóry ciemnej ze względu na słabszą absorpcję melaniny, pigmentu występującego w skórze i we włosach. Niektóre lasery nie biorą pod uwagę różnicy między melaniną we włosach a melaniną występującą w ciemnej skórze, co sprawia, że mogą ją uszkodzić. Jednak dzięki większej długości fal laser Nd:YAG jest bezpieczny dla ciemnej skóry. Dosięga melaniny we włosach, omijając melaninę występującą w naskórku. Ukierunkowanie laseru na ciemną melaninę sprawia, że podobnie jak większość innych opcji na liście nie jest skuteczny wobec włosów blond lub cienkich.

Zalety: Nd:YAG ma większą długość fal niż inne lasery do depilacji, dzięki czemu jest bezpieczny dla skóry ciemnej, a zarazem z największą skutecznością niszczy brodawki włosowe (część włosa znajdująca się na samym dnie mieszka włosowego).

Wady: Mniejsza wchłanialność melaniny wymaga większej liczby zabiegów dla uzyskania optymalnych rezultatów. Depilacja przy pomocy laserów YAG bywa także bardziej bolesna oraz mniej skuteczna w przypadku włosów cienkich.

Popularne marki: Cutera CoolGlide, Cynosure Elite, Candela GentleYAG

Laser Alexandrite

Dla skóry oliwkowej

Jak działa: W porównaniu do swoich konkurentów laser Alexandrite ma nieco większą długość fal (choć nie tak dużą jak w wypadku Nd:YAG), dzięki czemu można go stosować do wielu rodzajów karnacji, w tym także oliwkowych.

Zalety: Największą siłą laseru Alexandrite jest większy rozmiar plamki oraz duża częstotliwość powtarzania, co oznacza, że może szybciej oddziaływać na większą powierzchnię skóry – jest to jedna z najszybszych metod depilacji dostępnych na rynku.

Wady: Mimo dużej długości fal absorpcja melaniny jest wciąż dość wysoka, przez co istnieje duże ryzyko odbarwienia i poparzeń na wszystkich rodzajach skóry z wyjątkiem bardzo jasnej.

Popularne marki: Candela GentleLase, Cynosure Apogee, EpiTouch Plus

Laser diodowy

Dla skóry jasnej i średniej

Jak działa: Diode, jeden z najnowszych i najczęściej używanych laserów do depilacji, jest przeznaczony dla karnacji jasnych oraz średnich.

Zalety: Laser diodowy łączy mniejsze i większe długości fal, dzięki czemu skutecznie absorbuje melaninę, jednocześnie sięgając do głeboko położonych mieszków włosowych. Dłuższe fale zmiejszają także ryzyko uszkodzenia skóry.

Wady: Głównym mankamentem laseru diodowego jest jego względna nowość i brak odpowiedniej ilości danych pozwalających ocenić skutki jego działania w długim okresie.

Popularne marki: LightSheer, SLP 1000, LaserLite, SopranoXL

Laser rubinowy

Dla skóry bardzo jasnej

Jak działa: Najstarszy rodzaj laseru do depilacji ma wyższy poziom absorpcji melaniny niż większość laserów dostepnych na rynku, dzięki czemu można go stosować na bardzo jasną skórę i usuwać jasne włosy.

Zalety: Skuteczny nawet na bardzo cienkie włosy.

Wady: Ze względu na wysoką absorpcję melaniny istnieje większe ryzyko odbarwienia skóry. Dlatego powinien być stosowany wyłacznie przy bardzo jasnych karnacjach.

Popularne marki: Palomar E2000, RubyStar