zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem SUPER. Jutro koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Jak pozbyć się cellulitu: praktyczny przewodnik

AUTOR: Groupon Editors |28 cze 2017

Nie ma dowodów, że cellulit jest niezdrowy lub szkodliwy dla Twojego ciała. To prostu jeden ze sposobów, w jakie ciało naturalnie gromadzi tłuszcz. Jeśli jednak chcesz pozbyć się cellulitu, stworzyliśmy przewodnik po ogromnej ilości nieinwazyjnych zabiegów, które mogą Ci pomóc w osiągnięciu szczupłej figury. Która metoda zwalczania cellulitu jest najlepsza? Wszystko zależy od tego jak szybko chcesz zobaczyć efekty - niektóre działają już po kilku dniach, inne potrzebują co najmniej roku. Zobacz, jakim zabiegom jesteś w stanie się poddać.

Całe szczęście zamrażanie tłuszczu czy niszczenie komórek nie są aż tak uciążliwe i niekomfortowe jak by się wydawało. Przed kolejną wizytą w medycznym spa koniecznie sprawdź nasz przewodnik, który zamieszczamy poniżej.

Czy można pozbyć się cellulitu?

Całkowite zniknięcie cellulitu nie jest do końca możliwe, można jednak zredukować jego widoczność. Wszystko wynika z faktu, że cellulit jest schorzeniem skóry, za które odpowiedzialny jest sposób w jaki nasze ciało przechowuje podskórną warstwę tłuszczu, zwłaszcza w miejscach takich jak uda i pośladki. (Schorzenie częściej dotyka też kobiety niż mężczyzn.)

Jeśli jednak cellulit Ci przeszkadza, istnieją sposoby na zmniejszenie  jego widoczności przez eliminację lub redukcję rozmiaru komórek tłuszczowych i pozbycie się masy, która naciska na skórę. Dodatkowo, stymulacja produkcji kolagenu wzmacnia włókna, które zawierają komórki tłuszczowe i wygładza skórę.

Leczenie nieinwazyjne wykonywane w gabinecie

Leczenie falą radiową

Fale radiowe nagrzewają tkankę w celu modyfikacji kształtu znajdującego się pod skórą kolagenu - jednego z białek odpowiedzialnych za jędrność skóry. Zabieg pobudza też proces naturalnej produkcji kolagenu. Oba efekty w połączeniu tymczasowo minimalizują widoczność cellulitu i przynoszą bardziej długotrwałe zwiększenie jędrności skóry. Thermage jest jedną z najbardziej znanych odmian tego zabiegu.

 • Jak wielu sesji wymaga Thermage? Jeden zabieg wystarczy by zobaczyć poprawę.
 • Jakie to uczucie? W przeszłości odmiany tej metody nagrzewały skórę w nieprzyjemny sposób, ale najnowsze technologie są wyposażone w mechanizm chłodzący. Leki przeciwbólowe - często polecane przed zabiegiem - oraz wibracje wykorzystywanego narzędzia łagodzą nieprzyjemne uczucie, które bywa opisywane jako kłujące oraz bolesne.
 • Jak długo utrzymuje się efekt? Do roku. Rezultaty poprawiają się w ciągu 6 miesięcy po zabiegu wraz z produkcją coraz większych ilości kolagenu.

Zabieg znany jako VelaShape posługuje się falami radiowymi obok światła podczerwonego oraz ssania próżniowego. Składa się z około trzech sesji, ale w odróżnieniu od Thermage powinno towarzyszyć mu jedynie wrażenie przyjemnego masażu. Efekty utrzymują się przez kilka tygodni, ich długotrwałe utrzymanie wymaga regularnych powtórzeń - około 3-4 sesji w dwutygodniowych odstępach.

CoolSculpting

CoolSculpting uderza w komórki tłuszczowe skupioną falą zimna, schładzając je do punktu krystalizacji. Martwe, zamrożone komórki tłuszczu łatwiej jest zmetabolizować niż te pozostające w temperaturze ciała. Zeltiq to obecnie jedyna dostępna metoda CoolSculptingu. Jest to specjalność firmy, którą wykonać można tylko za pomocą ich markowego, obsługiwanego ręcznie urządzenia.

 • Jak wielu sesji wymaga Zeltiq? Zwykle wystarczy jeden zabieg na jeden obszar ciała.
 • Jakie to uczucie? Poczujesz chłód, a potem odrętwienie. Niektóre urządzenia zawierają element ssący, więc możesz poczuć delikatne pociąganie.
 • Jak długo utrzymuje się efekt? Proces wyszczuplania jest stopniowy. Pełne efekty są widoczne dopiero po dwóch -czterech miesiącach.

Masaż mechaniczny

Tak zwany lipo masaż polega na podnoszeniu i ugniataniu skóry przez wałki specjalnego urządzenia. Proces ma stymulować lipolizę, która kurczy komórki tłuszczowe i pobudzić produkcję kolagenu. Klienci muszą ubrać specjalny kostium, który zwiększy ich zwrotność. Endermologie jest jedną z najpopularniejszych form tego zabiegu.

 • Jak wielu sesji wymaga Endermologie? Sześć zabiegów jest potrzebnych, by poprawa zaczęła być widoczna.
 • Jakie to uczucie? Proces ma przypominać masaż. Producent Endermologie twierdzi, że nigdy nie powinien boleć; jeśli ból się pojawia, ustawienia są niepoprawne i powinny zostać dostosowane.
 • Jak długo utrzymuje się efekt? Kilka tygodni. Producenci przygotowali comiesięczny plan zabiegów, który ma pomóc w utrzymaniu efektu.

Body wrapping

Większość sesji body wrappingu odbywa się z grubsza w ten sam sposób: pracownik spa wykonuje peeling ciała, po którym nakłada na skórę główny składnik aktywny-: zwykle jest to środek nawilżający. W następnym kroku Klient zostaje owinięty kocem termicznym i pozostawiony w stanie relaksu na jakieś pół godziny. W każdym spa składniki wrapu się różnią, jednak zwykle zawierają wodorosty i kofeinę. Dokładny mechanizm ich działania wciąż jest nierozstrzygnięty.

 • Jak wielu sesji wymaga Body wrapping? Dla krótkotrwałego efektu wystarczy jedna.
 • Jakie to uczucie? Czujesz się jakbyś była w kokonie. Prawdopodobnie zrobi Ci się ciepło i zaczniesz się pocić.
 • Jak długo utrzymuje się efekt? Choć proces tymczasowo minimalizuje widoczność cellulitu przez spulchnienie skóry, nie wpływa bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Oznacza to, że Body wrapping działa dobrze jeśli potrzebujesz zmienić wygląd na specjalną okazję, ale jego efekt nie utrzyma się zbyt długo.

Formy leczenia cellulitu w domu

Dieta i wysiłek fizyczny

Dieta i wysiłek fizyczny są metodami gorąco polecanymi przez lekarzy. Aerobik i ćwiczenia siłowe - w połączeniu ze zdrowym żywieniem - mogą zredukować ilość tłuszczu, który przyczynia się do powstawania cellulitu. Unikaj jednak efektu jojo, który może jeszcze bardziej zwiększyć widoczność cellulitu.

Kremy stosowane miejscowo

Wiele kremów jest przygotowanych bezpośrednio w celu leczenia cellulitu. Kluczem do znalezienia skutecznego produktu jest sprawdzanie jego recenzji przed zakupem. Niepotwierdzone przypadki sugerują, że niektóre kremy widocznie poprawiają kondycję pacjenta w ciągu około dwóch miesięcy; inne nie przynoszą jednak nic poza efektem placebo.

 • Kremy aminofilinowe mogą pomóc w redukcji zasobów tłuszczu lub przynajmniej wysuszyć skórę sprawiając, że stanie się napięta i mniej skłonna do marszczenia.
 • Kremy z retinolem są powszechnie używane w celu pobudzenia produkcji kolegenu i w konsekwencji osiągnięcia gładszego, ładodniejszego wyglądu skóry.

Strona internetowa producenta dostarczyła informacji o Thermage, rekomendowanej ilości zabiegów, oczekiwanych efektach, odczuciu przy zabiegu i potencjalnych skutkach ubocznych. Strona internetowa producenta dostarczyła informacji o VelaShape, rekomendowanej ilości zabiegów i odczuciu przy zabiegu. Strona internetowa producenta dostarczyła informacji o Endermologie i rekomendowanej ilości zabiegów. Informacja o odczuciu przy zabiegu dostarczona przez osobę wykonującą zabieg Endermologie.