zamknij
Użyj kodu APPKA25 i uzyskaj do 25% zniżki. Dziś koniec. Niektóre oferty mogą być wykluczone z promocji.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Jak porozumieć się z owcami i inne porady dotyczące odwiedzin w Mini ZOO

AUTOR: Aimee Algas Alker |19 maj 2015

How to Speak Sheep, and Other Petting-Zoo Tips

Mini zoo może być pierwszym miejscem, gdzie dzieci spotkają się ze zwierzętami, które widzieli wcześniej  tylko w książkach, telewizji lub jako pluszaki. Aby dowiedzieć się, jak najlepiej przeżyć to doświadczenie, spytaliśmy Stephanie Polson - kierownika farmy w Lambs Farm w Libertyville w stanie Illinois - który nadzoruje świnie, kaczki i wielu innych przyjaciół z podwórka. Gdy poznasz zasady i zakazy jakie obowiązują w mini ogrodach zoologicznych, możesz skupić się zabawie np. zahipnotyzowaniu przez kozę. Oto Twoja ściągawka:

Dobrze zapakuj swoją torbę.

Upewnij się, że masz krem  przeciwsłoneczny, parasol, okulary przeciwsłoneczne i dodatkowe ciepłe ubranie. Według Stephanie: "Wiele ogrodów zoologicznych znajduje się na zewnątrz i jest wystawionych na działanie czynników atmosferycznych, a prognozy pogody nie zawsze są odpowiednie".

Czego nie możesz zapomnieć ? "Dodatkowych pary butów!" Mówi Stephanie. "Nie można utrzymać zagród zwierząt, gdzie można wejść do środka aby je dotknąć,całkowicie czystych i pozbawionych kupy."

Postaw się na miejscu  swojego dziecka.

Tips for a Smooth Petting Zoo Visit  cow

Wielu rodziców zabiera swoje dziecko do mini zoo, i nie rozumie dlaczego ono nagle zachowuje się nieśmiało. Trzeba pamiętać, że niektóre rozmiary zwierząt - takich jak  konie czy krowy - mogą przestraszyć nawet dorosłych, więc jak duże muszą się one wydawać dla najmłodszych.

Stephanie zwraca również uwagę, że mogą wyglądać dziwnie. "Owce i kozy mają tęczówki o owalnym kształcie. Niektórzy ludzie uważają tę cechę za bardzo niepokojącą, gdy widzą ją po raz pierwszy. "

Nie podkradaj się do zwierząt.

Formalne przedstawienie czy  rozmowa o pogodzie nie są konieczne, ale kiedy pierwszy raz spotykasz zwierzę, podejdź do niego na jego warunkach. "Upewnij się, że zwierzę cię widzi i słyszy, zanim go dotkniesz" - radzi Stephanie. "Inaczej mogą się przestraszyć."

A jeśli zauważysz śpiące zwierzę,to zostaw je w spokoju. "Może spać głęboko  i jeśli je obudzisz, będzie bardzo zaskoczone i może nieumyślnie spowodować szkody wstając i uciekając”.

Wyluzuj.

Tips for a Smooth Petting Zoo Visit  sheep


Zwierzęta, podobnie jak ludzie, najlepiej reagują na spokojne i łagodne zachowanie, dlatego ważne jest, aby zniechęcić dzieci do krzyczenia i biegania wokół nich. Zbyt duże zamieszanie, sprawi że zwierzeta będa omijać dzieci szerokim łukiem. Jeśli zwierzę zacznie się oddalać, nigdy nie należy go gonić. Bez względu na to, jak słodkie i delikatne wydaje się zwierzę, nigdy nie powinno się próbować go pocałować, uściskać czy  podnosić.

Podrap zwierzę po grzbiecie.

Możesz zostać dr Dolittle z tą tajemną sztuczką. "Zdecydowana większość zwierząt lubi drapanie po grzbiecie" - mówi Stephanie. "To dla nich trudne miejsce, aby do niego się dostać.". Dodatkowa rada: większość zwierząt nie lubi być dotykana po pysku.

Zwracają uwagę  na język ciała zwierzęcia.

"Zwróć uwagę na oczy, uszy i włosy zwierzęcia" - mówi Stephanie. "Kiedy zwierzę opuści po sobie uszy, najlepiej odejść. Włosy wzdłuż grzbietu i szyi kozy staną prosto, tak jak u kota, gdy są zdenerwowane. Owce cofną się i zaczną uderzać kopytem w ziemię.

Zachęć dzieci do pracy (dzięki interaktywnym farmom).

Tips for a Smooth Petting Zoo Visit  goat


Większość mini ogrodów zoologicznych stwarza możliwość, aby się czegoś nauczyć. W gospodarstwie Lambs Farm personel pozwala odwiedzającym obserwować, jak strzygą owce, podkuwają konie czy też sprzątają kurz i siano z zagród owiec i kóz.

Nie karmcie zwierząt czymkolwiek.

Niektóre ogrody zoologiczne oferują zwierzęcą żywność do kupienia na miejscu lub za darmo, podczas gdy inne podają szczegółowe wytyczne dotyczące tego, co jest odpowiednie dla zwierząt. "Wszystkie zwierzęta w ogrodach zoologicznych są na specjalnych dietach" - podkreśla Stephanie.

Jeśli zdarzy ci się dać zwierzęciu coś, czego nie powinno jeść, bez względu na to, jak małe lub nieszkodliwe może Ci się to wydawać, poinformuj o tym personel. Żadne zwierzęta - nawet kozy - nie jedzą kamieni i śmieci.

Pamiętaj: wszyscy robią kupę.

Ostatnia porada eksperta: "Rodzice powinni poinformować swoje dzieci, że po przybyciu do zoo mogą spodziewać się nowych widoków, zapachów i dźwięków. Zwierzęta mają te same potrzeby fizjologiczne co ludzie, tylko nie robią ich za  zamkniętymi drzwiami! "

Tips for a Smooth Petting Zoo Visit  tractor

Photos: Andrew Nawrocki, Groupon.