zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem PIEKNIE25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Jak grać w laserowego paintballa (i wygrać) będąc dorosłym

AUTOR: Sarah Gorr |29 cze 2016

Gry z laserowym paintballem pojawiły się na scenie w 1984 roku, ku uciesze kochających Gwiezdne Wojny, dzieci na całym świecie. Wreszcie, była szansa, by złapać blaster tak jak Han i spędzić popołudnie w gorączce bitwy.

Te dzieci już dawno wyrosły, ale to nie znaczy, że musiały zostawić  swoje dni poświęcone na laserowy paintball w przeszłości. Wiele nowoczesnych aren przyjmuje walczących w każdym wieku, więc jedynym prawdziwym wyzwaniem jest nauczenie się, jak grać w laserowy paintball przeciwko nowej generacji dzieci.

W imieniu dorosłych na całym świecie rozmawialiśmy z Rachel Golf z Blazer Tag, największej hali laserowego paintballa w Austin i Michael Landreth z WhirlyBall w Chicago. Zaproponowali pomocne wskazówki, jak powrócić do gry (a może nawet wygrać rundę lub dwie).

Przygotuj się na walkę (lub po prostu jej unikaj) z dziećmi w wieku o połowę mniejszym niż twój.

Przeciętny wiek twoich przeciwników naprawdę zależy od tego, gdzie pójdziesz. Golf mówi, że widziała wszystko, od rodziców walczących ze swoimi dziećmi, do pary dwudziestolatków, której przeciwnikami była drużyna piątoklasistów. Jeśli nie lubisz grać przeciwko małym dzieciom, pomyśl o zaplanowaniu prywatnej gry.

Według Landretha jest to popularna opcja w WhirlyBall. "Najczęściej będzie to grupa dorosła, jak impreza kawalerska, a potem impreza urodzinowa dla dzieci." - mówi. W każdym razie, pamiętajcie, że wszyscy macie się dobrze bawić i starajcie się nie dopuścić do tego, aby wasze wątpliwości w tym przeszkodziły.

Nie traktuj laserowego paintballa zbyt poważnie.

Można by pomyśleć, że nie trzeba dodawać, że mecze laserowego paintballa są dobrą zabawą , ale rywalizacja może się zaostrzyć nawet gdy rodzice grają przeciwko własnym dzieciom. "Niektórzy rodzice ... muszą wygrać" - wyjaśnia Landreth - "więc ścigają jedno dziecko i zapędzają je w kąt, aby móc strzelić do niego kilka razy i zdobyć więcej punktów".

Jeśli pozwolisz, aby rywalizacja zaszła za daleko, pracownicy tacy jak Landreth czasami muszą wkroczyć i powiedzieć: "Weź głęboki oddech, to jest tylko zabawa!" Udowodnienie, że jest się dobrym w laserowego paintballa, nigdy nie powinno być ważniejsze  niż dobra zabawa. Dobrą zasadą jest po prostu zachować spokój i starać się szanować osobistą przestrzeń każdego gracza, bez względu na to, w którym są zespole.

Upewnij się, że zespoły grają fair.

Zastanawiasz się: "Jak grać w laserowego paintballa i mieć pewność, że walczycie  uczciwie?" Cóż, niektóre areny, takie jak Blazer Tag, przygotowują się na nieuchronność niedopasowanych zespołów, oferując opcjonalne zasady i ograniczenia. Jeśli martwisz się, że sytuacja jest zbyt trudna dla przeciwników, ograniczenie zapewni ci tylko połowę punktów. Oznacza to, że nadal możesz grać w grę mieszaną - po prostu musisz pracować trochę ciężej, jeśli chcesz wygrać.

Alternatywnie, Landreth zaleca podział dorosłych pomiędzy zespoły, aby zachować równowagę. Oczywiście zawsze możesz zrobić dokładnie odwrotnie i zagrać w mecz dzieci z dorosłymi. Możesz być jednak zaskoczony, jak bardzo dzieci lubią się łączyć, aby pokonać wspólnego wroga.

Ostatecznie, tak długo, jak wszyscy bawią się według zasad, zabawa nie powinna stanowić problemu. "Dzieciaki i tak pewnie wygrają " - mówi Landreth - "po prostu się ciesz dobrą zabawą ".

Gdzie znaleźć niesamowite miejsce do gry w laserowego paintballa:

Ani Golf, ani Landreth nie zalecili nam, żeby to zrobić, ale jeśli grasz w laserowego paintballa  równie dobrze możesz znaleźć najfajniejszą arenę laserową, na której można to zrobić, prawda?