zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem SUPER. Jutro koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Jak bardzo krwawy jest wampirzy lifting?

AUTOR: Groupon Editors |9 maj 2016

Prawdopodobnie nic nie mówi Wam nazwa lifting osoczem bogatopłytkowym. Znacznie częściej słyszymy o “wampirzym liftingu”. Na czym to polega? Nie, nie wykonują tego wampiry ( ani wilkołaki). Poniżej, postaramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące tego zabiegu wraz z lekarzami .

Czym jest wampirzy lifting?

Wampirzy lifting to zabieg regeneracyjny odmładzający skórę twarzy, który polega na wstrzykiwaniu pacjentowi osocza bogatopłytkowego, czyli po prostu jego bądź jej własnej krwi. Fiolki pobranej krwi wiruje się w separatorze, oddzielając czerwone i białe krwinki od osocza bogatopłytkowego.

Lekarz podaje preparat na dwa sposoby: poprzez wstrzyknięcie wcześniej pobranego materiału do krwi pacjenta lub za pomocą metody stosowanej w mezoterapii mikroigłowej. (Wiele zabiegów obejmuje obie metody). Mikronakłuwanie otwiera pory w skórze, przez co osocze wmasowane  w twarz wnika głęboko. Aby zminimalizować dyskomfort podaje się znieczulenie.

W jaki sposób lekarze pobierają krew?

Krew do badań pobiera się z żyły, najczęściej ze zgięcia łokciowego, podobnie jak przy badaniu krwi.

W jaki sposób wampirzy lifting może nas odmłodzić?

"Płytki krwi mają czynniki wzrostu"  wyjaśnia lekarz "Czynniki wzrostu ponownie wprowadzone do tkanki, z czasem będą stymulować produkcję kolagenu”. Kolagen to białko, które występuje w największych ilościach w skórze młodych ludzi i jest to po części powód, dla którego skóra wygląda na jędrną i elastyczną.

Jak to ujął nasz ekspert kolagen daje więcej objętości, im skóra ma więcej objętości, tym jest bardziej napięta.

Ile krwi jest potrzebne do wampirzego liftingu?

Odpowiedź zależy od wielkości obszaru leczenia.Jeśli wykonujemy zabieg na linii uśmiechu zazwyczaj pobiera się około 1 uncji. W przypadku większych obszarów lub leczenia pełnej twarzy, pobiera 2 lub 3 uncje.

Jednak każdy stosuje inne praktyki. Inni lekarze pobierają mniej krwi: co najwyżej 8 mililitrów lub ćwierć uncji, podczas liftingu całej twarzy oraz zastrzyków w zmarszczki lub głębsze linie, takie jak fałdy nosowo-wargowe. Zabiegi na mniejsze obszary wymagają nawet mniejszych ilości.

Ile kosztuje wampirzy lifting?

Koszty liftingu zależą od cen Usługodawcy, wahają się między 500 a 1500 PLN za zabieg.
Na naszej stronie oczywiście można znaleźć atrakcyjne oferty.

 

Ten artykuł został napisany przez  redaktor Groupon Mae Rice w 2016 roku. Od tego czasu artykuł  został zaktualizowany.