zamknij
Użyj kodu APKA25 i uzyskaj do 25% zniżki. Dziś koniec. Niektóre oferty mogą być wykluczone z promocji.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Golf: Kilka porad jak poprawić Twoją krótką grę

AUTOR: Groupon Guide |18 maj 2015

Golf Tips for Shoring Up Your Short Game

Mówi się, że w golfie najważniejsza jest pewność siebie, ale aroganckie walenie w piłeczkę może wpakować Cię w kłopoty i to nie tylko z dozorcami obiektu. Kluczowa w osiągnięciu pewnej gry jest wiedza jak podejść do każdego wykonywanego uderzenia. Widać to zwłaszcza w grze na trawie, gdzie precyzja liczy się dużo bardziej niż siła. Oto kilka naszych porad dotyczących gry w golfa, a zwłaszcza poprawy dwóch najtrudniejszych elementów tego sportu.

Jak przeżyć spotkanie z piaszczystą przeszkodą?

Golf

Bunkier z piasku bywa jednym z najbardziej męczących elementów pola golfowego. Oczywiście najlepszym sposobem przetrwania spotkania z piaszczystą przeszkodą jest jej całkowite uniknięcie, ale czasami los chce, by piłka wpadła w przysłowiowe bagno. Całe szczęście, dużo łatwiej wydostać się z przeszkody na polu golfowym niż z ruchomych piasków.

1. Użyj odpowiedniego kija. Osławiony przez Pana Burnsa z Simpsonów golf do gry w piasku ma standardowo 56 stopni w kącie pochylenia główki, ale niektórzy po prostu wolą użyć swojego kija z największym pochyleniem.

2. Mierz w jakieś 6,5 cm za piłeczką. Piaszczysty bunkier jedynym miejscem na całym polu golfowym, gdzie piłka nie powinna być pierwszą rzeczą, w którą uderza kij w momencie downswingu. Gdy wejdziesz do bunkra, przyjmij otwartą postawę i obróć kijek tak by pochylenie główki było względnie jak największe. Chodzi o to, by uderzyć w górkę  piasku, który poniesie piłeczkę.

3. Nie krępuj się zrobić trzech czwartych swingu. Ze względu na opór, który stawia piasek, swing, który normalnie wyrzuciłby piłeczkę na 35-45 metrów, poniesie ją co najwyżej na odległość 5-6 metrów.

4. Nie dotykaj. Zasady gry w golfa nie pozwalają na “osadzenie” kija (ani dotykanie którejkolwiek części piasku) w bunkrze przed wykonaniem swingu, więc pamiętaj o tym, gdy będziesz ćwiczyć swoje zagrania.

Jak się zachować na trawie?

Golf

Zanim oswoisz się z kijem używanym do gry na greenie (zwanym putterem), będziesz musiał pewnie wykonać nim kilka uderzeń.

1. Obserwuj krajobraz. Nawet jeśli chorągiewka dopiero majaczy gdzieś na horyzoncie, ukształtowanie krajobrazu będzie silnie wpływało na zachowanie greenu. Jeśli w pobliżu jest zbiornik wodny, zwłaszcza morze lub ocean, nachylenie terenu zwykle będzie skierowane w jego stronę - choć nie zawsze.

2. Dobrze poznaj trawę. Większość greenów składa się z dwóch rodzajów trawy - bermudzkiej i mietlicy. Ta druga odmiana stawia piłeczce niewiele oporu, ale trawa bermudzka może znacząco zmienić jej tor lotu. Zwróć uwagę pod jakim kątem trawa wydaje się najcieńsza, bo piłka najprawdopodobniej poleci w tamtym kierunku. Kiedy będziesz mieć wątpliwości w którą stronę zwrócone są źdźbła, pamiętaj, że trawa zwykle rośnie w kierunku słońca.

3. Pogoda może zmienić charakter greenu. Piłka poleci dużo bardziej na wprost jeśli trawa jest miękka i mokra niż gdy green jest twardy i suchy. Poza tym trawa rośnie zwłaszcza po południu, więc może stawiać więcej oporu o 15:00 niż w spokojnej porze świtu, gdy dżdżownice nie dostarczyły jej jeszcze porannej kawy.

4. Uderzaj pewnie. Kiedy wziąłeś już pod uwagę wszystkie czynniki, zdecyduj się jak uderzyć w piłkę i nie oglądaj się. Nawet nie najlepiej wykonane lecz pewne uderzenie będzie prawdopodobnie lepsze od niepewnego.