zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem PROMKA25. Jutro koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Gdzie, według naszych ekspertów, są najlepsze miejsca w kinie.

AUTOR: Jess Snively |20 kwi 2016

Jeśli chodzi o wybór najlepszych miejsc w kinie, wydaje się, że każdy ma własną opinię. Niektórzy uwielbiają ekscytację z pierwszego rzędu; inni lubią obozować z tyłu. Niektórzy wolą miejsce w przejściu, aby mogli łatwo pójść po popcorn; inni lubią siedzieć w środku, aby mieć najlepszy widok.

Ale co na ten temat mówią eksperci, gdzie najlepiej usiąść w kinie? Aby uzyskać bardziej konkretną odpowiedź, zwróciliśmy się do Juliana Antosa, dyrektora technicznego w Music Box Theatre, który wyjaśnił, gdzie znajdują najlepsze miejsca w  kinie w oparciu o typowy plan kina.

Który rząd jest najlepszy w kinie?

Najlepszym rzędem będzie ten, który znajduje się o cztery rzędy za rzędem środkowym, czyli około połowy do dwóch trzecich w tyle(górze) sali.

Dlaczego ten rząd ma świetny widok:

Aby nie napinać i przemęczać szyi, Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych (SMPTE) zaleca, aby pionowa linia wzroku znajdowała się około 15 stopni poniżej poziomej linii środkowej ekranu i nie powinna przekraczać 35 stopni od poziomej górnej ekranu. Pomyśl o zegarze: jeśli godzina dziewiąta jest poziomą linią środkową, twój kąt patrzenia powinien wynosić od 8 do 10. To zazwyczaj umieszcza cię w środkowym rzędzie, w zależności od teatru.

Oczywiście nie wszyscy się z tym zgadzają. "Jeśli film jest wyświetlany na projektorze, lubię siedzieć blisko,od pierwszego do trzeciego rzędu" - mówi Antos. "Lubię widzieć wszystkie detale, a obraz wypełnia moje całe pole widzenia, jak też "Możesz wyciągnąć nogi!".

Dlaczego ten rząd ma świetna akustykę:

Na szczęście zwykle najlepszy kąt widzenia, pokrywa się z najlepszym miejscem do słyszenia dźwięku. To nie jest przypadek. "Zasadniczo audytoria i sale projekcyjne są zaprojektowane w taki sposób, że" najlepsze "siedzisko znajduje się w odległości od połowy do dwóch trzecich odległości od ekranu", mówi Antos, wyjaśniając, że to miejsce, w którym inżynierowie siedzą, balansując dźwiękiem teatru. "To jest także miejsce, w którym uzyskasz wyraźną separację kanałów audio."

Jakie jest najlepsze miejsce w tym rzędzie?

Najlepsze fotele w tym rzędzie  filmowe znajdują się w centrum, z trzema miejscami po lewej i prawej stronie.

Dlaczego te miejsca  mają świetny widok:

Aby uzyskać najlepszy widok, trzymaj się środka teatru. THX - firma A / V opracowana przez George'a Lucas'a - zaleca znalezienie miejsca z 36-stopniowym kątem widzenia ekranu. Jeszcze raz używając przykładu zegara:  jeśli godzina 12 jest środkiem ekranu, twój kąt patrzenia powinien idealnie rozciągać się od godziny 11 rano do 1 godziny. To umieszcza cię w martwym punkcie, z około czterema siedziskami po lewej i prawej stronie.

Dlaczego te miejsca ma świetna akustykę:

Ponownie, obowiązują tu te same ogólne wytyczne, ale Anto nieoczekiwanie odradza siedzenie w martwym punkcie jeśli chodzi o dźwięk. Według niego, jeśli usiądziesz po środku, otrzymasz neutralny dźwięk. Ale jeśli siedzisz dwa lub trzy miejsca po lewej lub prawej stronie środka, wrażenia dźwiękowe będą bardziej dynamiczne i wyraźne czy to podczas słuchania podkładu muzycznego filmu czy  podczas scen walki.