zamknij
Do 25% zniżki na oferty Twoje miasto z kodem URODA25. Dziś koniec.
PRZEWODNIK GROUPONA PO WARSZAWA

Dlaczego nitkowanie brwi może być czymś dla Ciebie (szczególnie jeśli nienawidzisz depilacji woskiem).

AUTOR: Groupon Editors |24 sie 2017

Jedna z blogerek piękności jest teraz wielką fanką nitkowania brwi, ale być może nigdy nie spróbowałaby, gdyby coś strasznego nie spotkało jej podczas rutynowej depilacji woskowej brwi. Kichnięto na nią.

"Leżałam wygodnie na stole estetyka, kiedy ona, zrywając pasek z woskiem, kichnęła!; nie trzeba dodawać, że zepsuło to efekt zabiegu. Opuściłam spa z poważnie nierównymi brwiami i spędziłam następne kilka tygodni, wyglądając jakbym była w stanie ciągłego zdziwienia", mówi.

Ten incydent zainspirował blogerkę do zainteresowania nitkowaniem brwi i już nigdy nie wróciła do woskowania.

Jeśli miałaś już problemy z depilacją woskiem, też możesz skorzystać na nitkowaniu brwi. Oto wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem:

Czym jest nitkowanie brwi?

Nitkowanie brwi jest techniką usuwania włosów, w której pracownicy okręcają nić wokół odstających włosów i wyciągają je z korzenia. Od wieków praktykuje się ją na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Azji.

Co dzieje się podczas typowej wizyty?

Osoba wykonująca zabieg najpierw rozwija nić i chwyta ją w środku. Utworzona jest pętla w punkcie środkowym, po kilkukrotnym owinięciu końcówek. Następnie specjalista wkłada jeden luźny koniec do ust; jedna ręka trzyma drugi luźny koniec, podczas gdy druga ręka trzyma pętlę. Pozwala to specjaliście na stosowanie naprzemiennie nacisku, ciasno skręcając nitkę w pobliżu pętli; ten ruch skręcający wygarnia odstające włosy i wyciąga je.

Można oczekiwać, że czoło i powieka będą przeciągnięte w przeciwnym kierunku, aby skóra wokół brwi była naprężona. Podczas gdy skóra jest napięta, nawlekacz usuwa brwi i kształtuje brwi. Można potem odgarnąć brwi i przyciąć nadmiar nożyczkami. Cała sesja trwa około 10 minut.

Czy nitkowanie boli?

Trochę. "To nie jest najlepsze uczucie na świecie" - wyjaśnia ekspert. "Czujesz, że włosy są wyciągane, ale uczucie szybko mija - nie ma bólu, jak przy woskowaniu, jest trochę bardziej niewygodnie, gdy specjalista pracuje poniżej brwi, ponieważ ta skóra jest bardziej wrażliwa".

Nitkowanie brwi a woskowanie

Nitkowanie jest bardziej precyzyjne.

Poprzez nitkowanie brwi możesz usunąć jeden włos na raz lub usunąć całą linię włosów. Możesz również usunąć włosy, które nie mogą być usunięte przez wosk.

Przy nitkowaniu mniej prawdopodobne jest, aby podrażnić skórę.

Jedna ze specjalistek, mówi, że klienci z trądzikiem lub wrażliwą skórą przyszli do niej na zalecenie dermatologów, ponieważ nitkowanie jest znacznie łagodniejsze niż woskowanie. "Bez względu na to, jaki jest [naturalny] wosk, w dalszym ciągu może on uszkodzić skórę, jeśli robisz to przez dłuższy czas" - mówi pracowniczka salonu.

Stwierdza, że ​​szarpanie włosów za pomocą woskowania może z czasem rozciągnąć skórę, prowadząc do zmarszczek lub utraty elastyczności. Woskowanie często usuwa również wierzchnią warstwę skóry. Problem jest poważniejszy, jeśli używasz retinolu lub kwasów. Wosk stosowany w przypadku silnie zniszczonej skóry twarzy może pozostawić po sobie surowe plamy na skórze, które mogą trwać tydzień lub dłużej, aby się wyleczyć, więc zazwyczaj zaleca się nitkowanie, jeśli używasz tych produktów.

Jednak z klientek mówi, że osobiście używała doświadczyła przerwania skóry podczas woskowania, ale teraz nie martwi się tym. "Specjalistka zawsze proponuje, by stosować krem ​​kojący do moich brwi po zabiegu, ale zawsze odmawiam, ponieważ czuję, że go nie potrzebuję" - mówi.

Wosk może zawierać chemikalia.

Jeśli martwisz się o naturalne piękno, prawdopodobnie najlepiej będzie trzymać się nitkowania, chyba że masz 100% pewności co do składników użytych w wosku.

Nitkowanie może być bardziej niewygodne niż woskowanie.

Oba są nieprzyjemnymi doznaniami (w końcu włosy są wyrywane z twarzy), ale usuwanie włosów jest szybsze podczas woskowania.